ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


tone i dalje….neki dan izašao na 4040kn sa većim minusom ….katastrofa…

A ja je kupovao po 5300, isto sitni minus od 50%, a kupovao kad je ledo bio na 7000.
Pa koja je to logika?
Brutalni promašaj.

Sad podvlačim crtu i vidim da mi je prortfelj od 11 mj. do sad pao s 550 k kuna na 350 k.
Katastrofa….

zvzd je ok tvrtka na ok cijeni, alo ocekivati zvzd u rangu leda je suludo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



tone i dalje….neki dan izašao na 4040kn sa većim minusom ….katastrofa…

A ja je kupovao po 5300, isto sitni minus od 50%, a kupovao kad je ledo bio na 7000.
Pa koja je to logika?
Brutalni promašaj.

Sad podvlačim crtu i vidim da mi je prortfelj od 11 mj. do sad pao s 550 k kuna na 350 k.
Katastrofa….
[/quote]
nemoj lagat…

Kupovao si kad je ledo bio na 5k…
Sad cemo nac link…i zvzd i ledo su bili cca 5 k

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


zvzd je ok tvrtka na ok cijeni, alo ocekivati zvzd u rangu leda je suludo

Bio si u pravu, nažalost.
Previše sam love zgutao da bi sad razmišljao trezveno.
Jedna mala pauzica od burze dok ne uđemo fakat u bull market.
Dok nisam sve spušio kakve sam karme.

Je, sad sam se sjetio, zvzda je bila na domak ledu i ja kupio misleći de će pratiti.
Moja greška….

http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=matlalic2&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=41

Dakle matlalic, prodao ledo 28.9.2009 izmedju 5150 i 5350 koliki je bio range taj dan…
kupovao zvzd po 5300

Danas ledo 6000 dakle plus cca 18 %
Danas zvzd 3600 dakle minus cca 30 %

Dakle matija, da si slušao Guvernera i mene , imao bi danas cca 48 % više para..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



tone i dalje….neki dan izašao na 4040kn sa većim minusom ….katastrofa…

A ja je kupovao po 5300, isto sitni minus od 50%, a kupovao kad je ledo bio na 7000.
Pa koja je to logika?
Brutalni promašaj.

Sad podvlačim crtu i vidim da mi je prortfelj od 11 mj. do sad pao s 550 k kuna na 350 k.
Katastrofa….
[/quote]
imaš stotku za iskrenost
i traži Tigrusa da ti vrati pare [lol]



zaista nevjerovatno da se ne može naći kupac za ovaj paket HFP. Očito je procjena da će vanka indeksi još rasti, a tek kad se tamo akumulira i proda ići će ovdje pumpanje. 2011? 2012? 2013? Zvijezda mi je iznimno interesantna ali odluku da uđem u jaču poziciju ubija mi ova nelikvidnost.

Ja sam u više od 6 mjeseci, zarada nikakva, tu i tam se puknem na bid i na ask i zaradim za 2-3 bureka i jogurt. Unutra sam s 100k kuna, katastrofa, možda je fakat delux bio u pravo, ledo je delux, a ovo je škart klasa.
[/quote]
nije zvzd škart, ali jmnc i ledo su jedine visokoprofitabilne tvrtke iz agrokora( i konzum ali on ima preveliku polugu pa me to malo smeta, bez kratkorocnih dugova koji su pretpostavljam prema dobavljacima pa je na njih kamata nula kn, bio bi puno manje profitabilan).

Zvzd je je stabilna tvrtka, ono grahamova dionica, al n moze cjenovno pratiti ledo s ovakvom profitabilnoscu..jednostavno ledo bi uvijek trebao biti barem 30 % skuplje ako zadrze takav odnos u poslovanju

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


http://www.poslovni.hr/Content/ForumSearch.aspx?q=matlalic2&f5=0&a=1&c=2&si=2&w4=8&pg=41

Dakle matlalic, prodao ledo 28.9.2009 izmedju 5150 i 5350 koliki je bio range taj dan…
kupovao zvzd po 5300

Danas ledo 6000 dakle plus cca 18 %
Danas zvzd 3600 dakle minus cca 30 %

Dakle matija, da si slušao Guvernera i mene , imao bi danas cca 48 % više para..

Svojevremeno mi je Guverner pisao o tome da je Ledo odličan a Zvjezda stara
komunističa tvornica . Jedno vrijeme Ledo je bio pao tako nisko da sam mogao za istu cjenu
zamjeniti dionice a ja budala nisam….kardinalna greška….

na 4300 sve prodajem...

zanimljiv je i podatak da je 03/2009 najniža cijena Zvijezde bila 2700, a Leda 2500

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica


zanimljiv je i podatak da je 03/2009 najniža cijena Zvijezde bila 2700, a Leda 2500

zanimljivo je i to da da cijene većine dionica ne samo Zvijezda i Ledo -ponovno idu prema tim razinama ,a neke i niže od ATL.

Ma Ledo čuva PBZ mirovinac koji je ulazio od 7000-7500 kn da se ne obruka debelo,
a i vjerojatno je pod nekakvim "marginom" kad je Toda uzeo zadnji oveći kredit…
400milja EURa ako se ne varam…
Ovo trenutno nitko ne kupuje jer se čeka HFP – Vlada …fundamenti ne igraju ulogu ,
jer ZVZD je napokon postala profitabilna a cijena dionice najniža…
1000000% ide cijena za Ledom tako je bilo tako će biti , normalno kad se završi HFP saga….

Što se mene tiče svoje ne prodajem jer mi je minus velik , tad nije lako povuć crtu pa prodat , a mislim i dokupljivat ako se pad nastavi…

smanjuje se minus.......


zanimljiv je i podatak da je 03/2009 najniža cijena Zvijezde bila 2700, a Leda 2500

Opet će Zvijezda u jednom trenutku prestići Ledo samo strpljenja. Pravo vrijeme je za dokup.

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

New Report

Close