ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo o Zvjezdi svakako treba ozbiljno shvatiti da tržište normalno reagira dionica Zvjezde bi otišla + 80 % do ček 100 % jer je sada vrhunski podcjenjena a ima najbolje rezutate na burzi.Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto
Business.hr/Hina
30.07.2009 10:54
Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti
, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.

Naime, pojašnjava se, Zvijezda je u prvoj polovici 2008. rušila staro skladište čija je neotpisana vrijednost iznosila gotovo 5,3 milijuna kuna, što se odrazilo na dobit u tom razdoblju, koja je bila nešto niža od 10 milijuna kuna.

Kako u prvih šest mjeseci ove godine nije bilo istih rashoda, ovogodišnja je dobit viša za 61 posto, odnosno za više od 6 milijuna kuna.

Ukupni prihodi Zvijezde iz prve polovice ove godine bili su za gotovo 2 posto niži nego u isto vrijeme lani i iznosili su 429,8 milijuna kuna, dok su ukupni prihodi smanjeni za 3,4 posto, na 412,48 milijuna kuna.

Smanjenje prihoda, stoji u izvješću, posljedica je nižih prodajnih cijena na domaćem tržištu, posebice jestivih ulja, dok se smanjenje rashoda tumači nižim cijenama sirovog ulja i tropskih uljarica, uslijed čega su smanjeni materijalni troškovi.

Iz Zvijezde pritom ističu da je na domaćem tržištu ostvareno 82 posto prihoda od prodaje, a u izvozu, prvenstveno na tržišta BiH i Slovenije, 18 posto.


Ovo o Zvjezdi svakako treba ozbiljno shvatiti da tržište normalno reagira dionica Zvjezde bi otišla + 80 % do ček 100 % jer je sada vrhunski podcjenjena a ima najbolje rezutate na burzi.Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto
.

je je tvrtka koja ima povrat na kapital čitavij 2 (dva) % bi se trebala tržit na 50 P/E
nisu tebi svi doma
[bye]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Ma iduće izvješće još bolje na Zvjezdi ali za vrhunske stručnjake i znalce kao Gojko puno više vrjedi Tehnika ili Atlanska plovidba s minusom od – 70 % . Ni to nije važno što je to fol igračima dobro nego što uvlače nove ulagače u krive dionice pa rade sistem piramide oni na vrhu novi na dnu dižu cjenu.

[/quote]

ovo cime se vi hvalite su insajd tj nedopuštene informacije i ovako ih iznositi na forum je kazneno djelo…bit ce materijala za hanfu

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Samo nek barem približno ponove takvo izvješće u 3. tromjesječju i skidam kapu.

Ja zato imam Ledo pa ma ovakve stvari ne zabrinjavaju [wink]
[/quote]

Nek ponovi Zvijezda još 2 ovakva izvješća i svi Ledaši će pobjeći u Zvijezdu.
Profitabilnost ista, a fundamenti daleko jeftiniji.
Ne brini, čekao vas.

Kako bude bit će.
A bit će onako kako odluči sused moje bliže obitelji, g. Todorić. [tongue]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Samo nek barem približno ponove takvo izvješće u 3. tromjesječju i skidam kapu.

Ja zato imam Ledo pa ma ovakve stvari ne zabrinjavaju [wink]
[/quote]

Nek ponovi Zvijezda još 2 ovakva izvješća i svi Ledaši će pobjeći u Zvijezdu.
Profitabilnost ista, a fundamenti daleko jeftiniji.
Ne brini, čekao vas.

Kako bude bit će.
A bit će onako kako odluči sused moje bliže obitelji, g. Todorić. [tongue]
[/quote]
plavi naj se ljutit, al ledo je miljama od zvzd, po svemu

pogledaj izvjesce od leda unazad par godina i vidjet ces zasto je ledo najbolja tvrtka na zse..
zvzd nikad nece biti profitabilna kao ledo, to je nemoguce!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

plavi naj se ljutit, al ledo je miljama od zvzd, po svemu

pogledaj izvjesce od leda unazad par godina i vidjet ces zasto je ledo najbolja tvrtka na zse..
zvzd nikad nece biti profitabilna kao ledo, to je nemoguce!

A kako ne bi bilo nemoguće, kad je sve na gazdi da odluči koliko će tko biti profitabilan.
Pa pogledaj ovo zadnje izvješće Zvijezde.Slažem se to je ipak sam jedno tromjesječje, ali neka ponove još dvba ovakva i eto nas na konju.
A kad smo na konju, valja reči da je ispred nas velika nizbrdica i da će galopiranje biti brzo i sustavno.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ma gle prvo pogledaj inpute za ledo, to su šečer voda i mlijeko..
Ledo posljednje tri godine redovno povecava kapital i rezerve za 20 % godišnje i opet na to uspjeva povecat profitabilnost (zato i ne daje veliku dividendu)..Nema veliku materijalnu imovinu pa ga ne jebe amortizacija..potpuni je monopolist kojeg nitko ne može ugroziti
koeficijent tekuce likvidnosti 1,7, sto naci da je tvrtka turbo likvidna ..
Unatoc povecanju aktive, roa i dalje sve bolja i bolja..to uz ledo sam vidio na ZSE samo još kod atgr kodt i lkpc

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


Ma gle prvo pogledaj inpute za ledo, to su šečer voda i mlijeko..
Ledo posljednje tri godine redovno povecava kapital i rezerve za 20 % godišnje i opet na to uspjeva povecat profitabilnost..Nema veliku materijalnu imovinu pa ga ne jebe amortizacija..potpuni je monopolist kojeg nitko ne može ugroziti
koeficijent tekuce likvidnosti 1,7, sto naci da je tvrtka turbo likvidna ..
Unatoc povecanju aktive, roa i dalje sve bolja i bolja..to uz ledo sam vidio na ZSE samo još kod atgr kodt i lkpc

Sve stoji, jedino bih dao mali ispravak i svoj stav o takvim firmama.
Likvidnost 1,7 nije turbo likvidnost, netko će ti čak reći da je to slaba likvidnost.
A što se tiče ovog drugog, ne volim investirati u tvrtke koje su na vrhuncu profitabilnosti, kao što bi možda Ledo bio, iz jednostavnog razloga jer prostora za bolje nema ili ima jako malo, a ako nemože gore, onda će valjda dolje. A to je onda i minus za dionicu. Takve tvrtke znaju una vrhuncima svojih profitabilnosti ići u investicije, a to je opet loše po cijenu dionice na burzi.

ALi dobor, mislim da je poanta priče da cijelom Agrokoru ide očito dobro, jer su svi od reda objavili super izbvješća.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Gojko, 03.08.2009. u 22:53
Nema veliku materijalnu imovinu pa ga ne jebe amortizacija..potpuni je monopolist kojeg nitko ne može ugroziti

Kako sad to ne jebe ga amortizacija. Mnogi bi gujsce dali samo da mogu napucati što višu amortizaciju i zadržati keš na računu a platit manje poreza???

Gojko, 03.08.2009. u 22:53
Ma gle prvo pogledaj inpute za ledo, to su šečer voda i mlijeko..

A ne moliću ljepo ima i smrznuti grašak, mrkvica i meksička mešavina.
Ne jedemo svi sladoled.
A tek smrznuti škampi..oni su mljac ždrok njam..fale im samo smrznuti škembići..
Zato razmišljam da kupim taj Ledo odem na skupštinu i predložim im da počnu da pakuju i
škembići.. [tongue] [tongue] [tongue]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

hmmm daleko od toga da mislim da je ledo na vrhuncu, al neke stvari bum ostavil za sebe il ih bar nebum djelil ovako javno..uostalom obeco sam pivo prije dva mjeseca, pa bumo tam raspravljali [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.


hmmm daleko od toga da mislim da je ledo na vrhuncu, al neke stvari bum ostavil za sebe il ih bar nebum djelil ovako javno..uostalom obeco sam pivo prije dva mjeseca, pa bumo tam raspravljali [thumbsup]

Mislim da je sad mene red što se toga tiče.
Nešto se i zaradilo zadnjih mjeseci, tako da je ostalo sa strane za trošiti, kad se odbije za kruh i mlijeko.
[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



hmmm daleko od toga da mislim da je ledo na vrhuncu, al neke stvari bum ostavil za sebe il ih bar nebum djelil ovako javno..uostalom obeco sam pivo prije dva mjeseca, pa bumo tam raspravljali [thumbsup]

Mislim da je sad mene red što se toga tiče.
Nešto se i zaradilo zadnjih mjeseci, tako da je ostalo sa strane za trošiti, kad se odbije za kruh i mlijeko.
[wink]
[/quote]

20. 08. sam u zg pa ti se javim, da ne zatrpavamo sad zvzd ledom i pivom [thumbsup]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

New Report

Close