ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



stiglo izvješće http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVZD-fin2009-1H-NotREV-N-HR.xls

kvartalna dobit povećana za 82%, kumulativna za 61% u odnosu na prošlu godinu.
zahvaljujući znatnim smanjenjem stavki rashoda,
3. Materijalni troškovi
9. Ostali poslovni rashodi
prihodi su uglavnom isti kao i prošle godine.

izvješće čisto ko suza, bravo.
Veliko smanjenje mat. troškova.
[/quote]

slažem se. Izvješće je vrlo vrlo dobro[thumbsup], za trend još ne bih stavljao ruku u vatru. pritegnuli su rashod (tj, nisu imali onaj izvanredni izdatak ko prošle godine), a prihod je pao zaista malo u vrijeme generalno slabije potražnje.

pa ja ne znam… mene niti jedno izvješće do sad nije razočaralo, a neke su me ugodno iznenadili poput VDKT, ZVZD, JNAF, ATPL(trend). čekamo još ostatak brodovlja,jure je najavio "spektakl" itd…

uglavnom… svako, ali baš svako izvješće je bolje od (mojih) očekivanja. S obzirom na cijene dionica ja sam mislio da će se pol firmi već sad pozatvarati na polugodištu a one mlate pare. kakav kosor, vlada, kakvi bakraći. joj jedva čekam prosvjede, onda dižem margin [thumbsup]

I'LL BE BACK

Da kolega 100-tka za pošteno i realno sagledavanje situacije iako niste dioničar.
Ponovi li ovo Zvijezda opet…
čini se da ci ostalim Agrokorovim perjanicama ide dobro.. [thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Da kolega 100-tka za pošteno i realno sagledavanje situacije iako niste dioničar.
Ponovi li ovo Zvijezda opet…
čini se da ci ostalim Agrokorovim perjanicama ide dobro.. [thumbsup]

a čujte kolega Plavi, to su defanzivni sektori kojima recesija neće bitnije utjecati na prihodovnoj stavci, a ipak je to prva linija u stvaranju bilo kakvih poslovnih rezultata. Zato je Agrokor (akvizivije) već godinama na meti stranog krupnog kapitala…

I'LL BE BACK

prehrambena industrija
Zvijezda bilježi rast neto dobiti za 61 posto

Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.
Da se ovo kojim slučajem desilo na dionici IGH odmah bi cjena dionici porasla 100 % ovako što se čeka.

tata iz jednog džepa prebacio u drugi (jmnc, knzm, zvzd, tisk, blje…samo reci)


prehrambena industrija
Zvijezda bilježi rast neto dobiti za 61 posto

Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.
Da se ovo kojim slučajem desilo na dionici IGH odmah bi cjena dionici porasla 100 % ovako što se čeka.


razlika je u IGH I ZVZD ,sto majstori izbace izvjesce u pravi tajming….. [wink] danas to ocito nije

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto
Business.hr/Hina
30.07.2009 10:54
Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.

Naime, pojašnjava se, Zvijezda je u prvoj polovici 2008. rušila staro skladište čija je neotpisana vrijednost iznosila gotovo 5,3 milijuna kuna, što se odrazilo na dobit u tom razdoblju, koja je bila nešto niža od 10 milijuna kuna.

Kako u prvih šest mjeseci ove godine nije bilo istih rashoda, ovogodišnja je dobit viša za 61 posto, odnosno za više od 6 milijuna kuna.

Ukupni prihodi Zvijezde iz prve polovice ove godine bili su za gotovo 2 posto niži nego u isto vrijeme lani i iznosili su 429,8 milijuna kuna, dok su ukupni prihodi smanjeni za 3,4 posto, na 412,48 milijuna kuna.

Smanjenje prihoda, stoji u izvješću, posljedica je nižih prodajnih cijena na domaćem tržištu, posebice jestivih ulja, dok se smanjenje rashoda tumači nižim cijenama sirovog ulja i tropskih uljarica, uslijed čega su smanjeni materijalni troškovi.

Iz Zvijezde pritom ističu da je na domaćem tržištu ostvareno 82 posto prihoda od prodaje, a u izvozu, prvenstveno na tržišta BiH i Slovenije, 18 posto.

Gojko, 01.08.2009. u 14:06
Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto

Ja ne bi kupijo Zvezdu samo zbog njenog imena otkad sam po tamburi dobijo na utakmici Budućnost: Crvena Zvezda u Titogradu 1988.

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA


Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto
Business.hr/Hina
30.07.2009 10:54
Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.

Naime, pojašnjava se, Zvijezda je u prvoj polovici 2008. rušila staro skladište čija je neotpisana vrijednost iznosila gotovo 5,3 milijuna kuna, što se odrazilo na dobit u tom razdoblju, koja je bila nešto niža od 10 milijuna kuna.

Kako u prvih šest mjeseci ove godine nije bilo istih rashoda, ovogodišnja je dobit viša za 61 posto, odnosno za više od 6 milijuna kuna.

Ukupni prihodi Zvijezde iz prve polovice ove godine bili su za gotovo 2 posto niži nego u isto vrijeme lani i iznosili su 429,8 milijuna kuna, dok su ukupni prihodi smanjeni za 3,4 posto, na 412,48 milijuna kuna.

Smanjenje prihoda, stoji u izvješću, posljedica je nižih prodajnih cijena na domaćem tržištu, posebice jestivih ulja, dok se smanjenje rashoda tumači nižim cijenama sirovog ulja i tropskih uljarica, uslijed čega su smanjeni materijalni troškovi.

Iz Zvijezde pritom ističu da je na domaćem tržištu ostvareno 82 posto prihoda od prodaje, a u izvozu, prvenstveno na tržišta BiH i Slovenije, 18 posto.

Samo nek barem približno ponove takvo izvješće u 3. tromjesječju i skidam kapu.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto
Business.hr/Hina
30.07.2009 10:54
Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat.

Naime, pojašnjava se, Zvijezda je u prvoj polovici 2008. rušila staro skladište čija je neotpisana vrijednost iznosila gotovo 5,3 milijuna kuna, što se odrazilo na dobit u tom razdoblju, koja je bila nešto niža od 10 milijuna kuna.

Kako u prvih šest mjeseci ove godine nije bilo istih rashoda, ovogodišnja je dobit viša za 61 posto, odnosno za više od 6 milijuna kuna.

Ukupni prihodi Zvijezde iz prve polovice ove godine bili su za gotovo 2 posto niži nego u isto vrijeme lani i iznosili su 429,8 milijuna kuna, dok su ukupni prihodi smanjeni za 3,4 posto, na 412,48 milijuna kuna.

Smanjenje prihoda, stoji u izvješću, posljedica je nižih prodajnih cijena na domaćem tržištu, posebice jestivih ulja, dok se smanjenje rashoda tumači nižim cijenama sirovog ulja i tropskih uljarica, uslijed čega su smanjeni materijalni troškovi.

Iz Zvijezde pritom ističu da je na domaćem tržištu ostvareno 82 posto prihoda od prodaje, a u izvozu, prvenstveno na tržišta BiH i Slovenije, 18 posto.

Samo nek barem približno ponove takvo izvješće u 3. tromjesječju i skidam kapu.
[/quote]


ceba, 01.08.2009. u 17:36
Što reći o drukerima koji pljuju dionicu koje je objavila najbolje poslovne rezultate na našoj burzi Nema krize za Zvjezdu: Rast dobiti od čak 61 posto

Ja ne bi kupijo Zvezdu samo zbog njenog imena otkad sam po tamburi dobijo na utakmici Budućnost: Crvena Zvezda u Titogradu 1988.
[/quote]
Ma iduće izvješće još bolje na Zvjezdi ali za vrhunske stručnjake i znalce kao Gojko puno više vrjedi Tehnika ili Atlanska plovidba s minusom od – 70 % . Ni to nije važno što je to fol igračima dobro nego što uvlače nove ulagače u krive dionice pa rade sistem piramide oni na vrhu novi na dnu dižu cjenu.


Samo nek barem približno ponove takvo izvješće u 3. tromjesječju i skidam kapu.

Ja zato imam Ledo pa ma ovakve stvari ne zabrinjavaju [wink]

I'LL BE BACK

Gojko, 01.08.2009. u 17:50
Ma iduće izvješće još bolje na Zvjezdi ali za vrhunske stručnjake i znalce kao Gojko puno više vrjedi Tehnika ili Atlanska plovidba s minusom od – 70 % . Ni to nije važno što je to fol igračima dobro nego što uvlače nove ulagače u krive dionice pa rade sistem piramide oni na vrhu novi na dnu dižu cjenu.

Ma nisam ti ja Znalac ja čitam forum i Biznis.HR i po tome ulažem, prije dok nije bilo portala i novina čito sam Privredni vjesnik, Vikend, AS i Arenu.

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

New Report

Close