ZVZD (Zvijezda d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVZD (Zvijezda d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opa,više nema kupnje na 4k,u prvih se deset na kupnji vidi 1k.Gdje su sada oni koji su se pozivali na močnu kupnju,jesu li prije prodali?Treba paziti da se u ovim vremenima ne zaglavi u nelikvidnim dionicama.

Opa,više nema kupnje na 4k,u prvih se deset na kupnji vidi 1k.Gdje su sada oni koji su se pozivali na močnu kupnju,jesu li prije prodali?Treba paziti da se u ovim vremenima ne zaglavi u nelikvidnim dionicama.

Ali jel vidiš da nema niti prodaje ..
Za razliku od nekih ZVZD nema velikih "sellera" koji hoće van…

A i svi koji kupuju na ovim razinama svjesni su da nemogu skupit velik broj dionica sad kad nema
skrivenih naloga ..Zato si vidjeo prekjučer kad se netko sručio na ask pa pokupio do 4600 …

Isto ćeš vidjet uskoro …samo taj isti neće puno skupit …jer ih na tržištu prije 10k nema …[sealed]
Žišku…

smanjuje se minus.......


Svaki je ponešto u pravu.
Činjenica je da su uljare poor industrie-s niskim maržama-gdje vlada velika konkurencija i male marže nažalost. Zato je zvijezda u principu niže vrednovana na tržištu od leda. Što naravno ne mora značiti da tako mora uvijek i biti.
Poznato je i da sladoledi imaju znatno više marže-jer je takvo stanje u toj industriji. Ledo ima prosječnu neto prof. maržu u zadnjih 5 godina 5% s time da znatno raste profitabilnost u zadnje dvije godine, zato jer su prijašnjih mnogo ulagali u kapacitete. Recimo unilever ima neto maržu, prosječnu u 5 godina oko 9% no njima prihodi zadnjih 10 godina ne rastu, ali zarađuju znatno više zadnjih godina (marža lani 12,3%, dok je ledo imao lani 7,8%). U usporedbi s tom industrijom uljare imaju znatno nižu profitabilnost, rast kapitala, ROE i sl. Što pak znači da će povrat na investiciju biti sporiji pa otuda i očekivani omjeri P/B i dr. niži.
Imam obje u portfelju i smatram da su obje debelo potcjenjene, dobre i stabilne, brendovi… No smatram da je ledo znatno bolja i dokupljujem je kad joj god cijena padne. Rado bih je opet vidio ispod 4000.
Kod zvijezde je problematično ulaganje u nove kapacitete jer niska profitabilnost zvijezde to teško omogućuje bez većih kredita, pa je moguća dokapitalizacija od strane agrokora što bi loše utjecalo na cijenu dionice. Za razliku od leda koji sa svojom visokom profitabilnosti sam može investirati proširenje kapaciteta ( što je i dosad uspješno radio) i još isplatiti dividendu-već se i po tome vidi da vrednovanje leda treba biti na višim razinama od zvijezde, ako tome dodamo i nekonsolidirane bilance leda razlika vrednovanja je i veća u korist leda.

kolega rovadC.izvrstan post.

I'LL BE BACK

U utorak bi mogli počistiti sve do 2000 bid, a onda laganini iz početka! [lol]

Vidim razvila se diskusija, Ledo ili Zvijezda. Mene osobno ta dilema ne brine previse. Obje kompanije prezivjet ce i najgoru krizu pa su ugodne za dugorocne ulagace. Ne moze se bas za sve kompanije sa ZSE tako nesto ustvrditi.
Moze se zapravo i diskutirati kojeg smisla imaju rasprave o fundamentima kad je ovo u prvom redu kriza likvidnosti i emocija, a manje fundamenata


Vidim razvila se diskusija, Ledo ili Zvijezda. Mene osobno ta dilema ne brine previse. Obje kompanije prezivjet ce i najgoru krizu pa su ugodne za dugorocne ulagace. Ne moze se bas za sve kompanije sa ZSE tako nesto ustvrditi.
Moze se zapravo i diskutirati kojeg smisla imaju rasprave o fundamentima kad je ovo u prvom redu kriza likvidnosti i emocija, a manje fundamenata

Istog sam mišljenja , ne ulazim u raspravu koja je bolja – imam ih obje…
Ali u onom velikom padu Crobexa do 1300 , ZVZD je imala jaču kupnju od LEDA,kao da je netko veći tamo sa marginom pa se stavljao na bid sa 50 – 100kom dok je u LEDa bid bio šupalj…
tada sam imao samo LEDO i bio sam ljubomoran na ZVZD bid…
Ali sam svjestan i ubitačne marže koju ima LEDo…usput jučer probao ovaj quatro caribi za 29,50kn
pa to je nešto odlično , to nije ona vodurina iz Twicea…

Ja mislim da ih obje čeka svjetla budućnost , čitaj preko 10k..
Ali bio sam odgovorio kolegi koji je ustvrdio da ZVZD stagnira te da nema prostora za napredak ,
što je totalno krivo ..
Ja naprimjer uživam u super KNZM pogledati ZVZD police oko ulja – pa to je čista perverzija
naslonjena ulja na octe i dr sve ti u visini očiju i na dohvat ruke… pa ništa drugo na tim policama nemožeš niti uzet ..
A biće polica uskoro i GETROu a možda i Merkatoru ..
Pogledaj, pa razmisli ….

smanjuje se minus.......

Negativna blokada! [rolleyes]


Negativna blokada! [rolleyes]

Netko mi je uvalio 3 komada po 3 500. [rolleyes]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi srećkoviću ,
ja nisam pratio danas jer bih pomakao nalog sa 3708 niže …

Ajde po 3700, al da mi je znat tko i zašto po 3500?

smanjuje se minus.......

ja čekam da se odblokira pa da stavim nalog…..baš me zanima koliko to može još dolje…!?

na 4300 sve prodajem...



Negativna blokada! [rolleyes]

Netko mi je uvalio 3 komada po 3 500. [rolleyes]
[/quote]
[rolleyes]

New Report

Close