ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




http://zse.hr/userdocsimages/novosti/DXK8mLjRzNjafne3Kh46pw==.pdf

Dakle, ZVCV je upravo otpisalo 100mil kn duga a da vlasnistvo nije razrjeđeno…..svaka cast

Malo nevjerovatno ali ocito moguce, s obzirom da je agrokor polovica toga duga, postavlja se pitanje tko je odlucivao ramljak osobno ili su vjerovnici imali zadnju rijec, nekako mi se cini da je ramljak taj koji je imao zadnju rijec s obzirom da vjerovnicko vijece jos nije slozeno, zna se da banke ne bi tek tako pustile, a da se ne pokusaju naplatit sta bolje, a kad drzava odlucuje zna se kako to ide pogodnima uvijek na stetu drzave ili vec cime upravljaju ?
[/quote]

Stvar je puno jednostavnija – Agrokor nema nikakvo osiguranje. Ako ne pristane na šišanje od 70 posto, ide stečaj. Sva imovina Zvečeva je pod zalogom. Banke uzmu zaloge, ostalima ostane jedno veliko ništa.

Dakle, dilema je vrlo jednostavna – ili otpišem sad 70 posto ili otpšem 100 posto kad otklizo u stečaj.

Sadašnji vlasnik odigrao j eucjenu i to mu je upalilo. Agrokor je trenutno ni na nebu ni na zemlji, i alvir je to sikoristio. Jedino me čudi da nitko od vjerovnik anije prdložio zamjenu dug za vlasništvo, barem u odredenom postoku. Naravno, ništa od onoga što plan restrukturiranj predviđa neće se dogoditi, bit će to puno mukotrpnije, ali radna mjesta su spašena i nek posluju sa 1 miljom dobiti godišnje, odlično.
[/quote]

Pa nije trebao pristati na takav dogovor, što nije tražio udjel u vlasništvu?

Mislim da možemo zaboraviti na Zvečevo u Konzumu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.





http://zse.hr/userdocsimages/novosti/DXK8mLjRzNjafne3Kh46pw==.pdf

Dakle, ZVCV je upravo otpisalo 100mil kn duga a da vlasnistvo nije razrjeđeno…..svaka cast

Malo nevjerovatno ali ocito moguce, s obzirom da je agrokor polovica toga duga, postavlja se pitanje tko je odlucivao ramljak osobno ili su vjerovnici imali zadnju rijec, nekako mi se cini da je ramljak taj koji je imao zadnju rijec s obzirom da vjerovnicko vijece jos nije slozeno, zna se da banke ne bi tek tako pustile, a da se ne pokusaju naplatit sta bolje, a kad drzava odlucuje zna se kako to ide pogodnima uvijek na stetu drzave ili vec cime upravljaju ?
[/quote]

Stvar je puno jednostavnija – Agrokor nema nikakvo osiguranje. Ako ne pristane na šišanje od 70 posto, ide stečaj. Sva imovina Zvečeva je pod zalogom. Banke uzmu zaloge, ostalima ostane jedno veliko ništa.

Dakle, dilema je vrlo jednostavna – ili otpišem sad 70 posto ili otpšem 100 posto kad otklizo u stečaj.

Sadašnji vlasnik odigrao j eucjenu i to mu je upalilo. Agrokor je trenutno ni na nebu ni na zemlji, i alvir je to sikoristio. Jedino me čudi da nitko od vjerovnik anije prdložio zamjenu dug za vlasništvo, barem u odredenom postoku. Naravno, ništa od onoga što plan restrukturiranj predviđa neće se dogoditi, bit će to puno mukotrpnije, ali radna mjesta su spašena i nek posluju sa 1 miljom dobiti godišnje, odlično.
[/quote]

Pa nije trebao pristati na takav dogovor, što nije tražio udjel u vlasništvu?

Mislim da možemo zaboraviti na Zvečevo u Konzumu…
[/quote]

Da pa vlasnika se tu nista ne pita ne moze on nikako ucjenjivat ne glasa vlasnik nego vjerovnici u tome i je pitanje jer agrokor ima polovicu neosiguranog duga da je trazio pretvaranje dijela duga u vlasnistvo to bi jednostavno proslo.

iako tu ide dokapitalizacija od strateskog investitora sad pitanje da li tu lezi neka kvaka ?

Ignore : renči

Sto bilo kad bi bilo je sada nebitno. Ovo je najbolja moguca vijest na prvom mijestu za dionicare Zveceva.
Valuacija od 13mil kn izgleda smjesno…sutra ce biti 26mil kn a i to je smjesno….

Da najbolja vijest za dionicare jedino jos ostaje otvoreno pitanje po kojoj cijeni ide dokapitalizacija

Ignore : renči


Sto bilo kad bi bilo je sada nebitno. Ovo je najbolja moguca vijest na prvom mijestu za dionicare Zveceva.
Valuacija od 13mil kn izgleda smjesno…sutra ce biti 26mil kn a i to je smjesno….

Valuacija od 13 milja uopće nije smiješna jer Zvečevo ima kapital i rezerve od 20 milja – sve ostalo je dug.

Niti sutra Zvecevo nece imati nista vise kapitala i rzervi od 20 milja. Kad zaradi i kad dobije dokap, onda će imati više.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Zaboravljate da Agrokor ima 74.562 dionice serije B upisane kroz kobajagi dokapitalizaciju na ime dijela duga i da je to vjerojatno bio bitan faktor za ovakav rasplet.
Drugi bitan razlog, po mom mišljenju najbitniji, jesu 400 zaposlenih u napuštenoj i zapuštenoj Slavoniji i Požegi. Vlada RH je tu stisla sve vjerovnike na koje ima direktan uticaj.
Sada bi najbolje bilo da se u igru uključi strateški partner i okrene ovu priču u pravom smjeru.
Brand je tu, suvremena tehnologija u koju se ulagalo je tu, tržišta također imamo, potreban je netko ko zna svoj posao, lokomotiva koja će povući kompoziciju a kroz prozor izbaciti svaki nepotreban trošak.
Tržišna kapitalizacija od 13 mil.kn je neprimjerena sada kad opasnosti od likvidacije nema i kad su dugovanja pokošena. Na burzi bi moglo biti burno.


Zaboravljate da Agrokor ima 74.562 dionice serije B upisane kroz kobajagi dokapitalizaciju na ime dijela duga i da je to vjerojatno bio bitan faktor za ovakav rasplet.
Drugi bitan razlog, po mom mišljenju najbitniji, jesu 400 zaposlenih u napuštenoj i zapuštenoj Slavoniji i Požegi. Vlada RH je tu stisla sve vjerovnike na koje ima direktan uticaj.
Sada bi najbolje bilo da se u igru uključi strateški partner i okrene ovu priču u pravom smjeru.
Brand je tu, suvremena tehnologija u koju se ulagalo je tu, tržišta također imamo, potreban je netko ko zna svoj posao, lokomotiva koja će povući kompoziciju a kroz prozor izbaciti svaki nepotreban trošak.
Tržišna kapitalizacija od 13 mil.kn je neprimjerena sada kad opasnosti od likvidacije nema i kad su dugovanja pokošena. Na burzi bi moglo biti burno.

Isti onaj koji je uvalio Zvecevo u predstečaj i dalje ostaje šef – Alvir. Agrokor nema vremwna baviti se ovime, inače pravedno bi bilo da Alvir svojim vlasništvom plati loše odluke, a ne da vjerovnci plaćaju sve, on ništa.

Bilo kako bilo, 400 radnih mjesta ostaje i to je najvažnije. Zvečevo ima sve predispozicije da bude uspješna tvrtka, jedini problem je nesposoban vlasnik i menader.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Zaboravljate da Agrokor ima 74.562 dionice serije B upisane kroz kobajagi dokapitalizaciju na ime dijela duga i da je to vjerojatno bio bitan faktor za ovakav rasplet.
Drugi bitan razlog, po mom mišljenju najbitniji, jesu 400 zaposlenih u napuštenoj i zapuštenoj Slavoniji i Požegi. Vlada RH je tu stisla sve vjerovnike na koje ima direktan uticaj.
Sada bi najbolje bilo da se u igru uključi strateški partner i okrene ovu priču u pravom smjeru.
Brand je tu, suvremena tehnologija u koju se ulagalo je tu, tržišta također imamo, potreban je netko ko zna svoj posao, lokomotiva koja će povući kompoziciju a kroz prozor izbaciti svaki nepotreban trošak.
Tržišna kapitalizacija od 13 mil.kn je neprimjerena sada kad opasnosti od likvidacije nema i kad su dugovanja pokošena. Na burzi bi moglo biti burno.

Adut iz rukava su iskoristili, PSN je bila dobra prilika da se napravi veće restrukturiranje duga, nažalost, to se baš i nije dogodilo… Ukoliko sada ne naprave neke promjene u poslovanju, a iskreno sumnjam da će se išta dogoditi, slijedi stečaj…

Ovdje pod hitno treba strateški…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Sad nakon svega spominjati stečaj je silovanje ili druk.
A sa nekim jakim strateškim partnerom ne samo da se slažem nego sam gotovo siguran da je to prva opcija Vlade i Ramljaka.
Nisu ni oni ušli u ovo da bi im netko sutra opet nos natrljavao novim problemima.


Sad nakon svega spominjati stečaj je silovanje ili druk.
A sa nekim jakim strateškim partnerom ne samo da se slažem nego sam gotovo siguran da je to prva opcija Vlade i Ramljaka.
Nisu ni oni ušli u ovo da bi im netko sutra opet nos natrljavao novim problemima.

Silovanje ili druk?

Što su konkretno napravili u zadnjih 7 godina od kad su zapeli u probleme? Ova PSN će odjednom drastično promjeniti način poslovanja?

Pucar je uspio ići u Tesco, ali na žalost to i nije bilo nešto profitabilno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Sad nakon svega spominjati stečaj je silovanje ili druk.
A sa nekim jakim strateškim partnerom ne samo da se slažem nego sam gotovo siguran da je to prva opcija Vlade i Ramljaka.
Nisu ni oni ušli u ovo da bi im netko sutra opet nos natrljavao novim problemima.

Nikakav stečaj, tko može željeti stečaj s 400 radnih mjesta. Meni se čini da će dokap doći iz Britanije – od Tescoa – tu oni polažu najveće nade. Ako preokrenu proaju i počnu izvoziti 50 posto i više, to j eznak da su prokrenuli igru.

Konzum j enjim aizgleda nosio pola prihdoda – što kroz vlastite Zvečevo brendove što kroz Konzumove robne marke Žnj kategorije. Toga više nema niti će ikad više biti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nikakav stečaj, tko može željeti stečaj s 400 radnih mjesta.

– ovo svakako treba ići u stečaj,
– a 400 tih radnika ne ostaje bez posla, oni imaju u našoj novoj domovini EU posla koliko žele, samo se trebaju odlučiti Njemačka, Irska ili neka druga destinacija.
– a ne treba zanemariti i plaće koje će biti dratično veće.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close