ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Je li moguce da je predlozio predstecajnu u kojoj se vjerovnici odricu 70% potrazivanja bez pretvaranja u kapital??
Zasto bi izvanredna uprava Agrokora pristala na takvo sto ( jedini nacin koji vidim da se ovo zbilja dogodi jest da postoji nekakav deal s njima)?

I ja mislim da je 70% otpisa neprihvatljivo. Alvir bi sačuvao postotak vlasništva. pa prijatelju nema toga daj vjerovnicima dionice a ti se svedi na malog dioničara nema ti druge.


Glavni krivac za predstećaj ili stečaj su vlasnici.Oni bi trebali biti najveći gubitnici pa bi gospodin Alvir
trebao proći kao i gosp.Todorić.A on će sačuvati imovinu dioničara na način da loš posao koji je napravljen plate dobavljači kroz otpis od 70%.
Nadam se da predstečajna u ovakvom obliku neće proći.Neka 70% nenapolativih potraživanja uđe u dokapitalizaciju,nara.vno po sadašnjoj nominali od 200 kn ili jeftinije.
Denominacija na 10 ili 20,dokapitalizacija vjerovničkih potraživanja po 200 ili niže,pa ulazak strateškog partnera po optimalnoj cijeni da bi se dočepao 50% ili čak 75% imovine.
Ovo je model sličan onom u DLKV,samo što su u DLKV vjerovnici cjelokupni dug dokapitalizitrali
po 100,a strateški partner uletio po 10,pa so oderani do kosti.
Na ovaj način bi dobavljači dobili 30% u kešu,a od dokapitalizacije bi kapnulo nešto dodatno,a gosp.Alvir i ostali dioničari bi dobili ništa.To bi bilo logično i pošteno. Biznis spašen,radna mjesta
spašena,neuspješni vlasnici izgubiše gotovo sve.
Tko je unutra ,kockar je,a ne investitor.

Kolega ako nije problem da napišete zašto smatrate da je kockar onaj tko je unutra? Pa ako ne dozvoljava da se razvodni trenutni vlasnički kapital pa zar nije to pozitivna stvar za dioničare?

Sto ako vjerovnici odbiju plan PSN? Stecaj?

Naravno da je rizik…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Sto ako vjerovnici odbiju plan PSN? Stecaj?

Naravno da je rizik…


Nemora biti,ako zaista ima strateškog partnera može direktno s njime riješit ali će ga/firmu skuplje koštat.
Banke ionako nisu unutra,najveći partneri su Konzum i Agrokor… a kaže da ima blizu 70% načelno dogovoreno.
Kolega Šanto je napisao gdje se može pogledat nacrt predstečajne,ja sam malo preletio ( preko vikenda ću probat malo studirat) i čini mi se ok ako tako zaista i bude..
Rizik je sigurno…

rizik je veliki, proporcionalan zaradi, šteta da nije bilo duže prodaje na 20-30

Mllr
Po vašoj procjeni koliko je toga bilo po 20-30 kuna? Ja sam prije par tjedana jedva kupio 80-tak komada po 50-tak kuna.

bilo je cca 1320 kom, beznačajno

Pozdrav ljudi, ima li koja nova informacija vezano na Zvečevo?

http://www.zse.hr/default.aspx?id=78742

http://www.seebiz.eu/poreznici-prodaju-imovinu-capljinske-zvecevo-laste/ar-162211/

http://www.seebiz.eu/vjerovnici-od-zveceva-potrazuju-vise-od-230-milijuna-kuna/ar-162834/

Cekaj, jel ovo Zvecevo duguje Agrokorovim kompanijama gotovo 80 miliona kuna ili ja grijesim?
Jel moguce to da postoji ijedna firma koja je duzna Agrokoru, a ne obratno?

New Report

Close