ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neznam što bi rekao na ovo sve,vidim da ovoj temi prevladavaju negativna mišljenja najčešće upućena upravi/vlasniku poduzeća. Nadam se ipak da stvari nisu baš tako loše,ipak je puno toga napravljeno zadnjih godina u vidu tehnološkog napretka… Nadam se da ćemo uskoro vidjet rezultate 4.kvartala… I navijam da Podravka preuzme Zvečevo kad već Kraš neće 🙂



Baš me zanima šta će ispast iz ovog. Prodali su im robu 2011 i tek sad ih tuže za neplaćanje??? Isknjižili su im više računa između 2012 i 2016 i tek ih sad tuže??? U revidiranom izvještaju piše revizor da jedan dio zaliha je upitan u vidu roka trajanja,kolika je šansa da si im ovi iz Gane prodali lošu kvalitetu robe pa im Zvečevo nije htjelo platit pa eto sad tužbe? U najmanju ruku čudno…

U našem pravosuđu rok zastare potraživanja je tri godine; dakle, ako ne tužiš na vrijeme, tuženik se pozove na zastaru i gotovo. U međunarodnim odnosima ne znam, vjerojatno je ugovorom određen sud u slučaju spora, pa možda je to u Gani ili na nekom drugom sudu više godina…
[/quote]

Ovo je kazneni postupak. Tu je zastara 10 godina. Nema tu tuženika nego optuženik. Bit će vjerojatno i imovinskopravni zahtjev . Odavde treba bježati dok ima kupaca


Čudna situacija ,Alvir ne želi prodati firmu i otići u "mirovinu" već godinama izvlači novac na štetu malih dioničara i same firme.Da bi se sad doveo u situaciju da ne plati robu i eventualno si navuče na sebe kaznenu prijavu i da dođe pod nadzor poreznih i drugih organa, da mu pročešljaju poslovanje i nađu još "bisera".Ipak malo previše,zar ne?Ili ipak ne,zar je moguće da se je toliko razbahatio i mosli da je nedodirljiv…..Ipak,vremena se malo po malo mijenjaju,ako može u probleme doći i sam Todorić a kamo li u odnosu na njega sasvim "sišučni alvir i ekipica"…

Kada saznate na koji način je dotični stekao novce za kupnju ZVCV, onda ce vam sve biti jasnije…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Neznam što bi rekao na ovo sve,vidim da ovoj temi prevladavaju negativna mišljenja najčešće upućena upravi/vlasniku poduzeća. Nadam se ipak da stvari nisu baš tako loše,ipak je puno toga napravljeno zadnjih godina u vidu tehnološkog napretka… Nadam se da ćemo uskoro vidjet rezultate 4.kvartala… I navijam da Podravka preuzme Zvečevo kad već Kraš neće 🙂

kolega
a što će podravci zvečevo? kako ili koji dio se uklapa u asortiman? gdje vidite sinergijske učinke? ili su to samo lijepe želje?



Čudna situacija ,Alvir ne želi prodati firmu i otići u "mirovinu" već godinama izvlači novac na štetu malih dioničara i same firme.Da bi se sad doveo u situaciju da ne plati robu i eventualno si navuče na sebe kaznenu prijavu i da dođe pod nadzor poreznih i drugih organa, da mu pročešljaju poslovanje i nađu još "bisera".Ipak malo previše,zar ne?Ili ipak ne,zar je moguće da se je toliko razbahatio i mosli da je nedodirljiv…..Ipak,vremena se malo po malo mijenjaju,ako može u probleme doći i sam Todorić a kamo li u odnosu na njega sasvim "sišučni alvir i ekipica"…

Kada saznate na koji način je dotični stekao novce za kupnju ZVCV, onda ce vam sve biti jasnije…
[/quote]

Na koji način?Može detalnjije…

Mislim da ovdje ipak ima malo previše pesimizma ili bi to bilo drukanje….. Pročitao sam članak na netu negdje, uglavnom radi se o 4 mil.kuna ( kaznena prijava )i kaže da su institucije bile u firmi uzeli su svu dokumentaciju i očekuje uskoro službeni odgovor da tu nema ničega.. rekao je da imaju privatnih sporova ( pretpostavljam da je to iz vremena prije nego je on preuzeo firmu ) ali ovo nema veze sa ničime..



Neznam što bi rekao na ovo sve,vidim da ovoj temi prevladavaju negativna mišljenja najčešće upućena upravi/vlasniku poduzeća. Nadam se ipak da stvari nisu baš tako loše,ipak je puno toga napravljeno zadnjih godina u vidu tehnološkog napretka… Nadam se da ćemo uskoro vidjet rezultate 4.kvartala… I navijam da Podravka preuzme Zvečevo kad već Kraš neće 🙂

kolega
a što će podravci zvečevo? kako ili koji dio se uklapa u asortiman? gdje vidite sinergijske učinke? ili su to samo lijepe želje?
[/quote]
Recite što će Podravci Gorenjka čokolade i Šumi bomboni?

http://zse.hr/default.aspx?id=76377
Sukladno čl. 258. st. 1 Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala izdavatelja Zvečevo d.d. u segment promatranja zbog neprovjerenih informacija o blokadi računa.

Nijedna dionica iz redovnog režima trgovanja nije prebačena u posebni modalitet trgovanja.
U drugom smjeru premješteno je 8 dionica.
Među njima je i ovo čudo od dionice.
Od danas se Zvečevom trguje u redovnom režimu.
Bar neka korist od Agrokora i panike koju je stvorio.

i pad cijene.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ljudi šta će se biti sa ovih 20 % udjela Agrokora u ovom procesu restrukturiranja?

Nije me bilo tu otkad sam prodao sve dionice zveceva, sljedeći dan nagli rast.
Tri godine poslije zvecevo ispod te cijene ali me sad uopce vise ne zanima.
Mislim i dalje kao prije da zvecevo nije opravdalo svoju cijenu sa poslovanjem.
Mozda jednog dana bude 👍.

New Report

Close