ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

piše u jutarnjem da je protiv zvečeva pokrenut kazneni postupak temeljem prijave najvećeg svjetskog proizvođača i dobavljača kakaa iz gane. između ostalog, tužili su ih radi nesavjesnog poslovanja i radi prevare malih dioničara, obzirom da smatraju da su izvješća lažirana i da su obmanuti mali dioničari. prijava kaže da su namjerno frizirali izvješća i prikazivali stanje boljim nego jest…dug prema tom dobavljaču je preko 4.000.000 kuna.Pucar nije direktno sudjelovao u tome, ali je došao na čelo zvečeva naknadno pa je također odgovorna osoba jer dug niti tada nije plaćen. tužitelji smatraju da su namjerno htjeli dovesti dug u zastaru, kako ga ne bi morali platiti.Alvir naravno to demantira i povezuje sa podravkom.
Ja, naravno, vjerujem afrikancima.. zamisli kakav moraš biti čovjek da ideš zeznuti i ne platiti glavnom dobavljaču kakaa na svijetu??????? pa jel to graniči sa ludilom ili glupošću? od čega planiraju proizvoditi svoje čokolade ako nemaju kakao iz kvalitetnog izvora…
Dakle, ako budu proglašeni krivima, svaki bi ih mali dioničar mogao tužiti za lažne podatke u izvješćima. Jako zanimljivo. Baš me zanima ovaj rasplet.
a zaključak je: izvješća su očajna, a uz ovaj dug još su gora…
a izvješće opet, po ne znam koji put kasni..vjerojatno je na doradi kod gazde.


piše u jutarnjem da je protiv zvečeva pokrenut kazneni postupak temeljem prijave najvećeg svjetskog proizvođača i dobavljača kakaa iz gane. između ostalog, tužili su ih radi nesavjesnog poslovanja i radi prevare malih dioničara, obzirom da smatraju da su izvješća lažirana i da su obmanuti mali dioničari. prijava kaže da su namjerno frizirali izvješća i prikazivali stanje boljim nego jest…dug prema tom dobavljaču je preko 4.000.000 kuna.Pucar nije direktno sudjelovao u tome, ali je došao na čelo zvečeva naknadno pa je također odgovorna osoba jer dug niti tada nije plaćen. tužitelji smatraju da su namjerno htjeli dovesti dug u zastaru, kako ga ne bi morali platiti.Alvir naravno to demantira i povezuje sa podravkom.
Ja, naravno, vjerujem afrikancima.. zamisli kakav moraš biti čovjek da ideš zeznuti i ne platiti glavnom dobavljaču kakaa na svijetu??????? pa jel to graniči sa ludilom ili glupošću? od čega planiraju proizvoditi svoje čokolade ako nemaju kakao iz kvalitetnog izvora…
Dakle, ako budu proglašeni krivima, svaki bi ih mali dioničar mogao tužiti za lažne podatke u izvješćima. Jako zanimljivo. Baš me zanima ovaj rasplet.
a zaključak je: izvješća su očajna, a uz ovaj dug još su gora…
a izvješće opet, po ne znam koji put kasni..vjerojatno je na doradi kod gazde.


A šta radi HANFA?



piše u jutarnjem da je protiv zvečeva pokrenut kazneni postupak temeljem prijave najvećeg svjetskog proizvođača i dobavljača kakaa iz gane. između ostalog, tužili su ih radi nesavjesnog poslovanja i radi prevare malih dioničara, obzirom da smatraju da su izvješća lažirana i da su obmanuti mali dioničari. prijava kaže da su namjerno frizirali izvješća i prikazivali stanje boljim nego jest…dug prema tom dobavljaču je preko 4.000.000 kuna.Pucar nije direktno sudjelovao u tome, ali je došao na čelo zvečeva naknadno pa je također odgovorna osoba jer dug niti tada nije plaćen. tužitelji smatraju da su namjerno htjeli dovesti dug u zastaru, kako ga ne bi morali platiti.Alvir naravno to demantira i povezuje sa podravkom.
Ja, naravno, vjerujem afrikancima.. zamisli kakav moraš biti čovjek da ideš zeznuti i ne platiti glavnom dobavljaču kakaa na svijetu??????? pa jel to graniči sa ludilom ili glupošću? od čega planiraju proizvoditi svoje čokolade ako nemaju kakao iz kvalitetnog izvora…
Dakle, ako budu proglašeni krivima, svaki bi ih mali dioničar mogao tužiti za lažne podatke u izvješćima. Jako zanimljivo. Baš me zanima ovaj rasplet.
a zaključak je: izvješća su očajna, a uz ovaj dug još su gora…
a izvješće opet, po ne znam koji put kasni..vjerojatno je na doradi kod gazde.


A šta radi HANFA?
[/quote]

a što bi radila? ništa. briga njih za male dioničare. to su više puta pokazali i dokazali.


piše u jutarnjem da je protiv zvečeva pokrenut kazneni postupak temeljem prijave najvećeg svjetskog proizvođača i dobavljača kakaa iz gane.

može link ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/tvrtka-iz-gane-prijavila-novog-sefa-podravke-i-zvecevo-zbog-duga-za-kakao-od-oko-4-milijuna-kuna-20170302

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Baš me zanima šta će ispast iz ovog. Prodali su im robu 2011 i tek sad ih tuže za neplaćanje??? Isknjižili su im više računa između 2012 i 2016 i tek ih sad tuže??? U revidiranom izvještaju piše revizor da jedan dio zaliha je upitan u vidu roka trajanja,kolika je šansa da si im ovi iz Gane prodali lošu kvalitetu robe pa im Zvečevo nije htjelo platit pa eto sad tužbe? U najmanju ruku čudno…

U top 10 dioničara više nema Ultima ulaganja.
Čovjek očito prodao 20 posto udjela i otišao.
Nisam o tome vidio nikakvu obavijest na burzi.
Baš čudno…
Zna neko nešto o tome?

hate red

Ultima ulaganja nemaju R-A već R-B…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

hvala, nemam dionicu pa ne znam…

hate red


Baš me zanima šta će ispast iz ovog. Prodali su im robu 2011 i tek sad ih tuže za neplaćanje??? Isknjižili su im više računa između 2012 i 2016 i tek ih sad tuže??? U revidiranom izvještaju piše revizor da jedan dio zaliha je upitan u vidu roka trajanja,kolika je šansa da si im ovi iz Gane prodali lošu kvalitetu robe pa im Zvečevo nije htjelo platit pa eto sad tužbe? U najmanju ruku čudno…

U našem pravosuđu rok zastare potraživanja je tri godine; dakle, ako ne tužiš na vrijeme, tuženik se pozove na zastaru i gotovo. U međunarodnim odnosima ne znam, vjerojatno je ugovorom određen sud u slučaju spora, pa možda je to u Gani ili na nekom drugom sudu više godina…


Baš me zanima šta će ispast iz ovog. Prodali su im robu 2011 i tek sad ih tuže za neplaćanje??? Isknjižili su im više računa između 2012 i 2016 i tek ih sad tuže??? U revidiranom izvještaju piše revizor da jedan dio zaliha je upitan u vidu roka trajanja,kolika je šansa da si im ovi iz Gane prodali lošu kvalitetu robe pa im Zvečevo nije htjelo platit pa eto sad tužbe? U najmanju ruku čudno…

ma da, poštenje nas Rvata je neupitno 😆😃

Čudna situacija ,Alvir ne želi prodati firmu i otići u “mirovinu” već godinama izvlači novac na štetu malih dioničara i same firme.Da bi se sad doveo u situaciju da ne plati robu i eventualno si navuče na sebe kaznenu prijavu i da dođe pod nadzor poreznih i drugih organa, da mu pročešljaju poslovanje i nađu još “bisera”.Ipak malo previše,zar ne?Ili ipak ne,zar je moguće da se je toliko razbahatio i mosli da je nedodirljiv…..Ipak,vremena se malo po malo mijenjaju,ako može u probleme doći i sam Todorić a kamo li u odnosu na njega sasvim “sišučni alvir i ekipica”…

New Report

Close