ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Došla je kriza, oni su kao i svi ostali bili apsolutno ne spremni na nju, ušlo se u krive investicije u krivo vrijeme, a onda se i ušlo u EU i epilog je ova današnja situacija…

Ako su se Kraš, Koestlin i ostali uspijeli nekako izvući se iz situacije, a Zvečevo jedino nije, pa jel onda problem u Zvečevu ili u ostalima?

Mogu oni imati brdo certifikata, ali oni nemaju prihoda i dobiti…


Dobro ste rekli došla je kriza i bili su nespremi kao i većina na nju zato jer ” nitko ” nije mogao pretpostavit da će bit toliko velika i toliko dugo trajati.
S time da bi bilo pošteno reći da su osnove sirovine koje su potrebne konditorskoj industriji doslovno eksplodirale ( kakaovac,bobićasto voće…),tako da po meni uz sve što su napravili u vidu investiranja i revalorizacije koju pomalo rade ( pretpostavljam pomalo da nebi ušli naglo u preveliki gubitak) zapravo su napravili skoro pa čudo.
Sad će ih i cijena šećera počet stiskati.
Ako na kraju ove godine ostane kuna nove vrijednosti ali da je realno prikazana ja zadovoljan.





Mislim da su ovo zlatna vremena za dokup, teško da će "ikada" više biti prilike kupovat po ovim cijenama..a da ne pričamo ako cijena još malo padne…jedino mi je promakla info. da je Anto Alvir dao ostavki na mjesto člana uprave,znači otišao je Pucar ( makar je on vjerojatno bio prijelazno riješenje) pa Alvir oba u roku dva mjeseca ili malo više.Ako se svađaju oko procesa vođenje firme to nije dobro..

Ako je Pucar bio prijelazno rijesenje onda su vece budale nego sto sam mislio… Covjek je vodio uspijesno vece i kompleksnije sustave od Zveceva, ovdje se vjerojatno maknuo jer je vidio s kim ima posla… a Alviri su Zvecevo i doveli u bananu…
[/quote]
Mislim da ste dobrim dijelom sami odgovorili na pitanje,ovo je "premala" firma za Pucara on je vjerojatno veći kalibar managera.Osim toga nije tu bilo štrašno puno toga za posložit ja bi prije rekao da je trebalo lagano zaglađivati.A ovo što govorite da su Alviri uništili Zvečevo bilo bi dobro da napištete koji konstruktivan argument zašto mislite/znate da je tako?
-Dobrim dijelom ( kompletno ?) nove proizvodne linije ( Zvečevo i Lasta )
-Kompletno nova/odvojena proizvodna linija za Tesco
-Kompletno nova linije za proizvodnju alkoholnih pića
-Rast izvoza na njzahtjevnija tržišta ( UK, Njemačka, Amerika,Izrael)
-Kosher certifikati

Gdje Vi tu vidite smeće od firme i loše ljude koji ju vode?

[/quote]

sve je to lijepo i sve to stoji – uprava je dosta toga pokrenula. ali efekt – svako izvješće sve više gubitaka i svako izvješće sve više duga. evo – kada je zv zadnji put u godini poslovalo pozitivno. kad je joža broz još bio živ, eto kada. ulagači moraju biti strpljivi, ali nisu oni besmrtni da mogu čekati dovijeka.
[/quote]
Pisao sam nabrzinu nisam bio dovoljno precizan, pojedini kvartali si bili u plusu do sada a na godišnjem nivou je bio minus, s time da je Pucar najavio 2016 kao prvu pozitivnu godinu tako da se nadam da su planovi na snazi makar je čovjek otišao pa da ćemo od sada gledati samo pozitivne predznake

Drago mi je da su neki uvidjeli ono o cemu sam/se pisalo jos 2014. (str. 151. i 170.)
Puno problema se nakupilo, kriza ih je dobrano pogodila i sta je tu je…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Stanje u cijeloj industriji je lose. Kras na 1 milijardu prihoda jedva ostvari 10mil neto dobiti….tako da ne bih rekao da je zvcv toliko lose vođena kompanja. Poslovanje je daleko od savrsenog, mozda ce ih na kraju ipak morati kupit veliki igrac( mozda je vec preko Kozine), ali mcap od 30 mil je perverzno nizak u svakom slucaju. Mozda je dugorocno najbolja opcija okrupnjivanje hrvatske konditorske industrije, cini mi se da jedino tako kandit zvcv i kras mogu doci na police sa pristojnim marzama. Kako u Hrv tako i u inozemstvu….

sve vi to lijepo pišete, ali sa alvirima nema priče. prepostavljam da su oni namireni, a što će biti sa zvečevom, opet pretpostavljam da im je sasvim svejedno. oni su svoje osigurali. katastrofa od dionice.

...povijest se ponavlja...


Stanje u cijeloj industriji je lose. Kras na 1 milijardu prihoda jedva ostvari 10mil neto dobiti….tako da ne bih rekao da je zvcv toliko lose vođena kompanja. Poslovanje je daleko od savrsenog, mozda ce ih na kraju ipak morati kupit veliki igrac( mozda je vec preko Kozine), ali mcap od 30 mil je perverzno nizak u svakom slucaju. Mozda je dugorocno najbolja opcija okrupnjivanje hrvatske konditorske industrije, cini mi se da jedino tako kandit zvcv i kras mogu doci na police sa pristojnim marzama. Kako u Hrv tako i u inozemstvu….

Baš to svima u toj industriju je loše U RH.Za svijet neznam ne pratim znam da npr. Ferrero kontrolira više od 50 posto tržišta lješnjaka na svjetskom nivo( iz tog dijela ima veliku dobit),prodaju proizvode veće dodane vrijednosti gdje je zarada veća ..itd.
Slažem se da bi možda najbolji potez bio okrupnjavanje ali je to jako teško očekivati,sve su to firme sa dugom tradicijom a zapravo na takav način uništavaš jedan cijeli identitet neznam.. a i vlasnici su ljudi “vrlo jakih osobnosti”.
Mogu razumjet ljude koji su duže vremena dioničari ovo je situacija ispod očekivanja ali ja sam ipak optimističan,vidim da uz Agrokor ipak grabe na nova velika i bogata tržišta.
Jedina potencijalna opasnost je da iz neznam koje kombinacije to Agrokor na neki način preuzme,isključi male dioničare i naravno pokupi sve tantijeme.Neznam da li je to moguće ali kod nas dosta često nemoguće ispadne moguće.
Da a mcap od 30 mil. je smješan


Stanje u cijeloj industriji je lose. Kras na 1 milijardu prihoda jedva ostvari 10mil neto dobiti….tako da ne bih rekao da je zvcv toliko lose vođena kompanja. Poslovanje je daleko od savrsenog, mozda ce ih na kraju ipak morati kupit veliki igrac( mozda je vec preko Kozine), ali mcap od 30 mil je perverzno nizak u svakom slucaju. Mozda je dugorocno najbolja opcija okrupnjivanje hrvatske konditorske industrije, cini mi se da jedino tako kandit zvcv i kras mogu doci na police sa pristojnim marzama. Kako u Hrv tako i u inozemstvu….

Kraš je totalno druga priča, oni bi mogli imati puno veću dobit samo da se malo racionaliziraju. Tamo je svih ovih godina vladao ESOP, sada polako ulaze Pivci, i tamo radnici imaju plaće i prava kao da rade u Googleu, a ne u Krašu… Kraš bi se sa privatnim vlasnikom jako brzo pretvorio u odličnu dionicu… Dok kod Zvečeva svakih 6 mj. imamo prosvijede radi ne isplate ili kašnjenja plaća…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

prosvjedi nisu u Zvečevu već u Lasti čiji vlasnik je Zvečevo, razlika je velika.
A sto se tiče privatnog vlasnika, prije će Zvcv u ruke velikog stranog privatnika nego Kras iz ruku ESOP-a, dao bi se kladit….


prosvjedi nisu u Zvečevu već u Lasti čiji vlasnik je Zvečevo, razlika je velika.
A sto se tiče privatnog vlasnika, prije će Zvcv u ruke velikog stranog privatnika nego Kras iz ruku ESOP-a, dao bi se kladit….

ma to sam i ja mislio, ali neće. alviri su tvrd orah. to je tip ljudi koji nikad neće odustati od zvečeva, a nemaju kapaciteta za prerasti u firmu većih gabarita. zato je ovo loša dionica. jednostavno, oni ne mare za cijenu dionice, a time niti za male dioničare. stoga ako želite zaraditi novac, potražite neku drugu dionicu , a ovdje realizirajte gubitak jer on bi mogao biti i veći sa vremenom. na žalost, ja ovo iskreno mislim. a nekad sam bio drugačijeg mišljenja u vezi zvečeva. kako vrijeme ide, vidim da ovdje neće biti ničeg čemu se mali dioničar može veseliti, a o dividendi kao nekad može se samo sanjati. to se više neće ponoviti. dug je enorman.

...povijest se ponavlja...

Evo špekuliraju u Večernjem da nam Pucar ide u Podravku….

Jako loše vijesti, piše u današnjem Večernjem listu:

Čapljinski pogon na prodaju
Zatvara se tvornica keksa Lasta, u sastavu Zvečeva

Ukratko,piše da proizvodnja stoji od Božića i pogon stavljena na prodaju.Prosvjedi radnika zbog problema sa isplatama plaća i doprinosa koji traju već 3 godine. Tvrtka u 2015 je poslovala sa gubitkom od 5,74 mil. kuna

Kako je kolega gore naveo, kada sam mu ja spomenuo prosvjede, ne morate se ništa brinuti, jer ipak je ovo Lasta, nije Zvečevo… Nije da ste vlasnici toga, i nije da je tvornica propala…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close