ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dakle Agrokor je upisao B seriju, iskreno, bilo bi mi draze da je to bilo tko drugi… ovako mislim da ce ovo biti repriza Belja, Vupika, i ostalih… a to je, puno prihoda, nula dobiti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Mislim da je ovo izuzetno pozitivna vijest.Naime, Agrokor ima 20% kompanije, nedovoljno za kontrolu ali itekako dovoljno da Zvecevo proizvodi, kako cokolada tako i alkoholna pica, dobiju puno bolje uvijete na policama Konzuma odnosno Mercatora.I ako cemo buducnost Zveceva kao dijela Agrokora uspoređivati sa nekim clanicama Agrokora onda je Ledo puno bolji referentni okvir za usporedbu od Vupika ili Belja, zbog dionicara i prirode industrije…

Konačno sa sigurnošću znamo da je Agrokor taj koji je platio 40mil kuna tj. 536 kuna po dionici.
Možda mali dioničari neće dočekati tu cijenu ali bome neće još puno vode Savom proteći pa da se i na ovoj dionici konačno sidro digne sa ovih smišnih razina i cijena dosegne bar 50-60% gore navedene vrijednosti. Rezultati koje očekujem u budućnosti bit će svakako noga u guzicu tm scenariju.
Tili brzo si ubrao ovu promjenu na R-B dionici i baš me zanima zašto su se odlučili na taj korak da se javno zna tko je u stvari gazda.


Mislim da je ovo izuzetno pozitivna vijest.Naime, Agrokor ima 20% kompanije, nedovoljno za kontrolu ali itekako dovoljno da Zvecevo proizvodi, kako cokolada tako i alkoholna pica, dobiju puno bolje uvijete na policama Konzuma odnosno Mercatora.I ako cemo buducnost Zveceva kao dijela Agrokora uspoređivati sa nekim clanicama Agrokora onda je Ledo puno bolji referentni okvir za usporedbu od Vupika ili Belja, zbog dionicara i prirode industrije…

Kraš je uvijek bio prvi, zatim je iza njega bilo Zvečevo, pa Kandit i onda Karolina… Danas je i dalje Kraš prvi, samo Zvečevo više nije drugo već je na 3. ili 4. mjestu… Zvećevo je jako puno izgubilo u zadnjih nekoliko godina, dok su drugi strašno rasli…

Ledo je jedan jedini, u RH i u okolici, praktički ako hoćete kupiti Algidin sladoled morate proći pola grada, jer Ledo je svugdje… Znači Ledo je svugdje, i nema konkurencije… Zvečevo u RH ima dva konkurenta, i oba su jača od njega… i po ponudi, i po prihodu i po dobiti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ne najavljujem prihode i dobit kao sto ima Ledo nego P/S, P/E…

Zanima me mišljene u vezi kompatibilnosti proizvoda Zvečeva i Kraša.Naravno da je Kraš apsolutno najveća ( po svim pokazateljima ) firma u konditorskoj industriji ( JI Evrope) ali moje je mišljenje da se cijela ta industrija treba konsolidirat na način a bilo bi poželjno dea se to napravi dogovorno spajanjima a da bi se u budućnosti moglo konkrirat bitno većim konditorima sa zapada.A pošto imam neki lagani osjećaj da bi se u skoroj budućnosti mogli spojit Zvečevo i Kraš zanima me kompatibilnost ta dva proizođača?Što bi ostalo a odlazi iz proizvodnje Zvečeva?

http://www.jutarnji.hr/biznis/agrokor-samo-smo-privremeno-vlasnici-20-zveceva-zbog-duga/4057833/

Danas u jutarnjem nevješta, smušena i neusklađena objašnjenja oko promjena pozicija na ZVCV.
Uhvatili ih iznenađene. Nisu očekivali da itko gleda promjene na R-B. Dinamitno!!!


Zanima me mišljene u vezi kompatibilnosti proizvoda Zvečeva i Kraša.Naravno da je Kraš apsolutno najveća ( po svim pokazateljima ) firma u konditorskoj industriji ( JI Evrope) ali moje je mišljenje da se cijela ta industrija treba konsolidirat na način a bilo bi poželjno dea se to napravi dogovorno spajanjima a da bi se u budućnosti moglo konkrirat bitno većim konditorima sa zapada.A pošto imam neki lagani osjećaj da bi se u skoroj budućnosti mogli spojit Zvečevo i Kraš zanima me kompatibilnost ta dva proizođača?Što bi ostalo a odlazi iz proizvodnje Zvečeva?

A kako bi to KRAS i ZVCV moglo biti kompatibilno? Pa proizvode iste stvari, KRAS bi mogao jedino kupiti ZVCV da ugasi proizvodnju cokolade, vafla i keksa, i tim si smanji konkurenciju, a ostavi proizvodnju alkohola jer to nemaju…

KRAS se trenutno brine kako da sprijeci neprijateljsko preuzimanje, i mislim da im ni danas a ni ubuduce ZVCV nije na kraj pameti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


http://www.jutarnji.hr/biznis/agrokor-samo-smo-privremeno-vlasnici-20-zveceva-zbog-duga/4057833/

Danas u jutarnjem nevješta, smušena i neusklađena objašnjenja oko promjena pozicija na ZVCV.
Uhvatili ih iznenađene. Nisu očekivali da itko gleda promjene na R-B. Dinamitno!!!

Čini se da su ih uhvatili nespremne 🙂

Sve mi se čini da Agrokor stoji iza Ultima ulaganja…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Kraš i Zvečevo jednog dana će se spojiti kao Sunce i Mjesec, kad će to biti teško je na to dati odgovor, to je već pitanje za znanstvenike.

Ne snalazim se na forumu neznam quotat tuđe postove pa ču odgovorit ovako.
Sve proizvode koje imaju u ponudi Kraš i Zvečevo možete nači na njihovim internet stranicama.Znači trebate pogledat Karolinu,Lastu,Kraš i Zvečevo.Po mojem mišljenju jako se nadopunjuju.Recimo uz alkoholna pića imaju Mond čokoladice i imaju štrudlice ( znači tu kategoriju Kraš uopće nema,a Zvečevo ima na jako pristojnom nivou i kvaliteti) pa recimo definitivno imaju najbolju čokoladu od riže,imaju bolju ponudu tamnih čokolada a i neke Mikado premium bi mogle zamijenit Kraševe jer su bolje a neke Kraš okuse i kombinacije uopće nema u ponudi ili ja nisam barem vidio npr.Mikado grožđice i lješnjak.Tako da nije baš ni Zvečevo za odbacit.Znači napisao sam samo za proizvode obje kompanije a ima tu još jako puno segmenata koji bi se dali optimizirati.Ako se dobro sjećam Pivci su u jednom od interview rekli da bi htjeli vidjet Kraš u nekom daljnjem osvajanju konkurenata.Isto to sam pročitao u jednom interview sa predsjednikom uprave Kraša.Trebalo bi još vidjet kako diše vlasnik Zvečeva.Sad kada su cijene sirovina tako visoke/manja zarada po jedinici proizvoda je najbolje vrijeme za spajanje.Za trgovanje na burzi uz matematička vrednovanja dionice potrebno bi bilo dobro imati i osjećaj/mišljenje kuda i kako se razvija firma/sektor koj pratite ( po meni je ovo na prvom mjestu).

ti dečko kao da si s marsa pao. prolistaj forum, sve je elaborirano. no, uzalud jer ovo je seljačka firma. loše se upravlja njome i mali dioničari ovdje kruha nikad vidjeti neće. tako ja mislim.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close