ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ali, ajmo reći i da oni to kupe. što dioničari time dobivaju? imaginarnu vrijednost u bilanci kroz neko vrijeme, a onda će gazde već naći načina da to preusmjere na sebe i svoje d.o.o.-e. dakle, neka se to i desi, malom dioničaru to neće donijeti apsolutno ništa. pucar tu ne može ništa pored gazde koji je to davno trebao prodati. a sve mi je jasnije zašto nije prodao. pa zato što se iz većine firmi u RH izvlači ogromna lova. većinskom sve, malima ništa. i onda se čude što nema novih ulagača na ZSE. neće ih nikada ni biti. tko je lud da ovdje stavi lovu??? bolje ju je bacati kroz prozor. više koristi.

...povijest se ponavlja...

Zvečevo d.d. – Četvrti kvartal 4Q., nerevidirano, nekonsolidirano, 2015. godina

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVCV-fin2015-4Q-NotREV-N-HR.xlsx
http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVCV-fin2015-4Q-NotREV-N-HR.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

rast prihoda je super, dobiti i dalje nema. gubitak. znači sisanje se nastavlja i dalje, vjerojatno kroz “ulaganja u opremu” i slično…već sam prije naveo, seljačka posla. tu ni pucar ne može pomoći.

...povijest se ponavlja...

Izašlo izvješće, ipak se pokreću stvari

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZVCV-fin2016-1Q-NotREV-N-HR.pdf

Tesco očito daje rezultate.
Rast prihoda od 20% i dobit od 1,5 mil kuna u tradicionalno najlošijem kvartalu.


Tesco očito daje rezultate.
Rast prihoda od 20% i dobit od 1,5 mil kuna u tradicionalno najlošijem kvartalu.

Još da je vidjeti konsolidirano izvješće.

Ove godine skoro do 200mil prihoda. P/S 0,2, Kras na 0,65 sa losijim kvartalom od ZVCV…


Ove godine skoro do 200mil prihoda. P/S 0,2, Kras na 0,65 sa losijim kvartalom od ZVCV…

Mislim da Kraš i nije tolika konkurencija koliko je Kandit…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Zamislite da se spoje Kraš i Zvečevo koja bi to bila firma.Svatko od njih ima svoja dobra inozemna tržišta, npr.Kraš bi mogao u Tesco a Zvečevo bi alkoholni program kroz Krašev kanal prodaje mogao značajno popravit i biti bitno profitabilniji ( bolja je zarada na alkoholni program u inozemstvu)

nisam mislio na KRAS kao konkurenciju( iako jest najveca konkurencija) vec na KRAS kao referentnu dionicu za usporedbu paramera( kandit je zbog vlasnicke strukture nepodoban)

Pozdrav, kao prvo Zvečevo je jako dobra firma, ali stvarno mislim da nije Krašu ni do nožnog nokta jer njihova upravna zgrada vrijedi više od cijelog Zvečeva, a radnici imaju veća primanja nego radnici Zvečeva bar duplo.
Proizvodnja im je veća, a da ne govorimo o proizvodima koje kraš ima i stalno baca van nove proizvode koji su vrlo visoke kvalitete.
Jedino sto vidim da je seriju B dionica preuzeo Agrokor što mislim da bi mogao podići razinu kvalitete i plasman proizvoda, a sa druge strane spustiti vrijednost dionica na granu kao što već imaju neke dionice u sastavu Agrokora pa ne mislite valjda da bu se obogatili mali dioničari na ovoj dionici, lijepi pozdrav svim dobrim ljudima.

Ako nastave ovakvim trendom sva 4 kvartala,kakve su brojekcije za book,ostvareni prihod ,taradu i na koncu cijenu dionice?

New Report

Close