ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma burza je banana jer se ni dobra izvješća više ne hebu pol posto a kamo li ona koja su loša. A po meni je ovo neočekivano. Apsolutno sam u minusu, prvom jačem minusu na nekoj dionici od kad sam na burzi. Valjda je i mene kad tad trebalo poklopiti. Nisam optimist ni po pitanju uvođenja ovog poreza, to bi još više moglo umrtviti ovu žabokrečinu, zato od sad sam low key na svim izdanjima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

http://www.tportal.hr/biznis/trendovi/406125/Zvecevo-Seku-i-Bracu-preimenovalo-u-Severinu-i-Igora.html

Ovo je dobar marketinški potez.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

kakvu si je antireklamu napravilo zvečevo:
http://www.24sata.hr/komentari/sasuo-po-zvecevu-za-sevku-i-igora-imaju-a-djeca-su-nebitna-448866

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

na moderiranje gornjeg posta čeka se dva dana. vjerojatno ne piše ništa spektakularno ali brate mili ili moderiraj ili briši


na moderiranje gornjeg posta čeka se dva dana. vjerojatno ne piše ništa spektakularno ali brate mili ili moderiraj ili briši

Ma nije pisalo ništa pametno, čovjek je napisao da ovdje ne gine nova dokapitalizacija…

Ne želim ulaziti u to s obzirom da sam prodao sve što sam imao, moram priznati da sam sentimantalno vezan za Zvečevo i kupit ću ga ponovo ako bude prilike…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Molim cijenjene kolege za mišljenje,kolike su šanse da su Pivci dali lovu za dokap?Vidim da su osvojili oko 20% Kraša a pročitao sam u jednom interviju da bi željeli vidjet Kraš u nekoj akvizciiji na domaćem tržištu.

Ovdje su Vam sve informacije… Pa proučite sami, mislim da je odgovor “Ne”…

Pa ovome, čini se da netko tko je Kozini dao onih 40mil kn, nije dao beslpatno, već uz 3% kamate… Pravo je pitanje, zašto bi neki X kupovao nešto preko UU, a da pritom UU mora platit X-u 3% kamate, umjesto da tu uslugu X plati UU …

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ako poduzeće posudi novce fizičkoj osobi (Vlasniku) dužno mu je obračunat najmanje 3 % kamate.
Mislim da je to ovo što ste naveli,a tko je kome posudio i od kuda su došli novci to je jako teško povezat dokle god se ne želi pokazat


Molim cijenjene kolege za mišljenje,kolike su šanse da su Pivci dali lovu za dokap?Vidim da su osvojili oko 20% Kraša a pročitao sam u jednom interviju da bi željeli vidjet Kraš u nekoj akvizciiji na domaćem tržištu.

Sumnjam da su oni radili dokapitalizaciju. Oni potpuno otvoreno ulažu u dionice Kraša kupujući ih na burzi.
Tko god da je ulagač, teško mi je razumjeti da je bio spreman ući u dokapitalizaciju po višetsruko većoj cijeni od tadašnje cijene na burzi jer mi je teško naći parametre koji opravdavaju tu cijenu.
Prije bih rekao da je dokapitalizaciju napravio netko blizak Alviru jer bez toga bi Zvečevo završilo u predstečaju (moja procjena), a što mu je obećao Alvir to ne mogu niti nagađati.

No, tko god je dokapitalizirao Zvečevo, to je bila odlična vijest za sve tadašnje vlasnike dionica.

Pitanje je po kojoj cijeni i koliko bi skupio ulagač koji bi htio osvojit 20-tak posto Zvečeva kupovinom na otvorenom tržištu.
Po mome osobnom mišljenju to što nisu ušli u predstečejnu kao mnoge kompanije meni pokazuje nekavu zrelost i odgovornost kompanije ali također mi se čini da nisu htjeli ostavit niti mogućnost da im netko uleti u vlasničku strukturu na takav način.
A što se tiče Kraša nedavno sam malo proučavao bilancu 2014.g.njihovog novog velikog suvlasnika i moram priznat da nisam impresioniran.
Nekako mi se čini da nešto fali u toj jednadžbi.
“post izražava moje osobno mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju”

Mala dopuna predhodnog posta,ponovno sam pogledao bilancu i RDG izgleda da sam zamijenio podatke sa drugim poduzećem.Učinilo mi se puno veća pozicija nego što je “kratkoročne obaveze”
Sa novim brojevima ipak bilanca izgleda značajno bolje.

New Report

Close