ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo gledam izvješće Kraša, prihodi samo 15 mil kn veći, gubitak 4 mil kn… Ako se sjetimo tu gore ranije navedenog članka gdje se govorilo o snažnom rastu izvoza od 94%, tj. ovih 19 mil €, a koliko vidimo Kraš čini se baš i nije sudjelovao u tome… Nameće se zaključak da to u nekom omjeru među sobom djele Zvečevo i Kandit…

Što je ne da je odlično, nego rekao bi revolucija…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Koestlin izbacio dobro izvješće.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nisam znao da i Koestlin ide u tu grupu konditora zajedno sa Krašom, Kanditom i Zvečevom… Ali baš gledam izvješće Koestlina, i ne vidim što je tu dobro, sve isto kao i prošle godine… Gledam nekonsolidirano, jel ima gdje konsolidirano, možda su brojke bolje?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Dobit KOEST je trenutno veća 2,5 puta od prošle godine. Ne bih se složio da je to isto kao prošle godine. Pali prihodi 1% ali i rashodi 5% Sve u svemu vrlo solidno. Vidjet ćemo hoće li ZVCV biti u toj projekciji snažnog rasta konditora od 94% 😉 Nadajmo se.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Istina, nisam pazio kumulativno, samo sam pogledao Q3, isprike…

Bilo kako bilo, čekamo izvješće od Zvečeva…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Izašlo je izvješće za treći kvartal. Prihodi od prodaje u odnosu na isti kvartal prošle godine -1%, gubitak 3,3 milijuna kuna +168%. Kratkoročne obveze premašuju kratkoročnu imovinu za 40 milijuna kuna. Kratkoročna financijska imovina i novac u blagajni iznose manje od 8 milijuna kuna a obveze prema bankama preko 32 milijuna kuna, od čega će se vratiti krediti? PSN? Novi dokap?

Usput, nisu izvršili umanjenje vrijednosti potraživanja u iznosu od 13,3 milijuna kuna od povezanog društva Zvečevo Ljubljane koje ima negativni kapital i 4 puta veće kratkoročne obveze od ukupne imovine.

Najbitnije je da Zečevo ima reklamu na dresu Hajduka. Potpora za sport je za svaku pohvalu. Ovdje se lupaju novci samo nije mi jasno kome je to u interesu.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Meni je najzanimljiviji ovaj dio: “Novim asortimanom od 15 novih proizvoda i pakiranja počelaje opskrba trgovačkog lanca Tesca za tržišta Poljske, Češke, Slovačke i Mađarske. Tijekom četvrtog kvartala nastavlja se pojačana proizvodnja i isporuka za navedena tržišta.”
Uostalom sami pročitajte više o tome ali i o načinu suradnje s Hajdukom i drugim novotarijama.

Ima puno zanimljivosti u izvješću, zavisi od osobe da li će se više koncentrirati na pozitivno ili negativno. No imam i ja jedno pitanje, nije moja struka i laik sam po ovom pitanju, što u bilanci znači:

6. Obveze po vrijednosnim papirima 099 79.900.000kn ?

To je obveza koje više nema, tj. bila je u prošlom razdoblju, pa me zanima na što bi se ista odnosila? Na Lastu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Nemam pojma nit me zanima, ovo mi je za sad najveća pogreška u ovih 8 godina na burzi. Još da je izvješće bilo pozitivno bilo bi ok ali ovako… i još je netko zatukao 700 kom po bidu. Srećom pola sam riješio po izlasku izvješća i još malo jučer. Ostatak ne diram, tek na 200 ću prodati ako ikad dođe do tamo uopće.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

***na kraju svojeg dugog i uspješnog života dođe PoAskuBidu Svetom Petru i ovaj mu kaže: Dobro razmisli što ćeš odgovoriti jer o tvojem odgovoru zavisi hoćeš li u Raj ili Pakao. Slušaj me sad dobro: Što je gore, neznanje ili nezainteresiranost?


Nemam pojma nit me zanima

😀 🙂

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Vi ste kolega u minusu sa Zvečevom? Nisam ni ja zadovoljan sa razvojem situacije, ali ne gubim nadu. Nadam se da će gospoda većinski shvatiti da jednostavno ovdje treba strateški partner, a hoće li to biti Podravka, Faberger, ili netko treći, mislim da nije bitno… Zapravo, ovdje nije ni pitanje znanja, očito da su svi veoma stručni, i da Pucar zna što radi, ali ovdje treba prosto seljački rećeno, novaca koji će sve to podignuti na jednu veću razinu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close