ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram priznati da sam laik po tom pitanju, te pokušavam sve shvatiti što realnije, ali moram napomenuti da ovo nije moja struka…ali trudim se koliko mogu!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Moram priznati da sam laik po tom pitanju, te pokušavam sve shvatiti što realnije, ali moram napomenuti da ovo nije moja struka…ali trudim se koliko mogu!

svaki ozbiljan knjigovoda će uvijek podcijeniti imovinu, a precijeniti obveze. pa kad dođe vrijeme naplate duga ili prodaje imovine, dogode se lijepe stvari – bude plaćeno manje no iskazano, i bude dobiveno više no knjiženo. i onda ti izvanredni prihodi razvesele dioničare.
u obrnutom slučju, dioničari dobiju izvješće da su dugovi veći no iskazano i imovina manje vrijedna no planirano – i onda odjednom gubici i otpisi.

zato je uvijek revizor pesimist bolji od revizora optimiste

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Neće, jer ti onda poskupljuje nova zaduživanja i obezvređuje nova i i stara izdanja dionica..

Jel bio tko na skupštini da nam prenese doživljaje?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Veoma zanimljivo…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

sastav tih čokolada je zaista impresivan. tko se ne razumije, neka se malo raspita. i onda neki kupuju milku. pa j…m mu miša, zaista su ljudi ovce. ovakva čokolada vani ne bi koštala ispod 2 eura, a kod nas košta 1,10 eura….inače, probao sam to što proizvode za tesco – to su sasvim novi okusi, uopće ne sliči ničemu iz kolekcije “mond”. potpuno novi proizvod, ali očito ga ne smiju distrubuirati izvan Tesca. šteta , jer dosta je fino, a koliko sam vidio (to je bilo u češkoj), kutije su poluprazne na policama, što znači da ide kao ludo. mislim da će iduće godišnje izvješće biti savršeno (2016). ovu godinu očekujem sa solidnim izvješćem (2015). pucar je pravo osvježenje jer onaj gazda alvir ništa mi se ne sviđa. jednostavno, taj čovjek mora shvatiti da mora širiti vidike i zato je dobro da je konačno sišao s vlasti i prepustio kormilo mladima.

...povijest se ponavlja...

Bio neki dan u konzumu, a nedavno u drugom i što vidim: pokraj zvečevo čokolada složene Favarger čokolade (to je ona mala fina tvornica u vlasništvu luke rajića u švicarskoj). pomislim slučajnost, a neki dan opet vidim u drugom konzumu isto složene pored zvečeva. je li to slučajnost ili zbilja ima istine da je luka rajić ušao u zvečevo preko onog tajanstvenog ulagača u dokapitalizaciji. molim neka se jave oni koji imaju nekog u konzumu da vidimo zašto slažu te skupe čokolade pored zvečeva , a ujedno me zanima tko je zastupnik tog favargera u hrvatskoj. možda luka hoće da mu zvečevo počne proizvoditi čokoladu jeftinije …..? tko bi znao. uglavnom, zanimljiva koincidencija.

...povijest se ponavlja...

Čokolada i kakao proizvodi ostvaruju snažan rast u izvozu od 94%, tj. 19 milijuna eura iz 2014. godine na 36,9 milijuna eura u istom razdoblju 2015. godine. Podaci se odnose za RH.

Ako je Zvečevo ulovilo samo dio toga od 94%, to bi bilo odlično!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Čokolada i kakao proizvodi ostvaruju snažan rast u izvozu od 94%, tj. 19 milijuna eura iz 2014. godine na 36,9 milijuna eura u istom razdoblju 2015. godine. Podaci se odnose za RH.

Smije li se pitati za izvor informacije ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Današnji Poslovni dnevnik

Pozdrav svima, zanima me što se događa sa dionicom Zvečeva, napravio se mali bum i tu stagnira.
Bila je velika euforija oko te dionice, inače sam veliki ljubitelj te dionice, ali ne i njihovih proizvoda tu si ne mogu nikako pomoći.
Neću imenovati konditore koje preferiram i koji su po mom osobnom mišljenju bolji nego me striktno zanima dionica i firma u budućnosti.
Zanima me vaše mišljenje koliko ima prostora za rast, a koliko za potop i da li se isplati ulagati u nešto poput ove dionice.

New Report

Close