ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zvečevo novi sponzor Hajduka

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hajduk/tabid/83/articleType/ArticleView/articleId/297179/Default.aspx

Zvečevo novi sponzor Hajduka

http://www.nogometplus.net/nogometplusnet/blitzplus/TabId/157/ArtMID/726/ArticleID/5391/Hajduk-predstavio-novog-partnera-Zvecevo.aspx


To i nije tako dobra vijest iako o kompaniji imam jako dobro mišljenje.
Nisu u nekoj poziciji da budu sponzor i tako rasipaju novac dioničara.
[/quote]

Ali ako će povećati prodaju onda je potez za pohvalu [emo_novac]


Pa piše vam da je gubitak u 2014. bio 18.214.825,51 kn.

I još cca 24 000 000 gubitka koje sugeriraju revizori (procitaj u izvješću).

Yep, zanimljivo je za pročitati revizorovu Osnovu za mišljenje s rezervom na stranicama 27., 28. i 29.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

a zašto je to vama zanimljivo. sad se bliži kraj 2015, a ovo se odnosi na 2014, a krajem 2014 dogodile su se značajne promjene koje potpuno mijenjaju cijelu priču. dakle, ekonomisti, okanite se tih gluposti iz povijesti. gledajte naprijed.

...povijest se ponavlja...

delboy, nisu stvari bas tako jednostavne. izvješće ne valja, naš ne valja, nije me iznenadilo i dobro je da imaju dobrog, nemilosrdnog revizora, to pokazuje ozbiljnost tvrtke. ali morat će to bolje ići, ovo je još sve slabo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


delboy, nisu stvari bas tako jednostavne. izvješće ne valja, naš ne valja, nije me iznenadilo i dobro je da imaju dobrog, nemilosrdnog revizora, to pokazuje ozbiljnost tvrtke. ali morat će to bolje ići, ovo je još sve slabo.

ne znam ja što u regionu nije slabo. izvješće je za 2014, mi ulazimo uskoro u 2016. gledaj naprijed. poslovi idu bolje od planiranog, to je nama najbitnije. sve ostalo su gluposti. pa znali smo da je 2014 bila koma.

...povijest se ponavlja...


a zašto je to vama zanimljivo. sad se bliži kraj 2015, a ovo se odnosi na 2014, a krajem 2014 dogodile su se značajne promjene koje potpuno mijenjaju cijelu priču. dakle, ekonomisti, okanite se tih gluposti iz povijesti. gledajte naprijed.

Gledamo naprijed. Revizor kaže da društvo nije provelo kroz izvještaje rashode u iznosu od najmanje 24,803 milijuna kuna. To je 52kn po dionici i skoro 25% kapitala i rezervi. Gledajući izvještaje za 2015., to još uvijek nisu učinili. Kaže i da je amortizacija preniska. Gledam budućnost i pitam se kada će se pojaviti (barem) 25 milijuna kuna rashoda od nekud.

nažalost, neće se pojaviti rashodi, nego će se pojaviti gubici. 25 milja gubitka jednim potezom. ovi revizori se izgleda ne šale, ne znam koliko su plaćeni ali očito zaraduju pošteno plaću. trebat će dobro pročešljati izvješće, vidjeti koliko ovo uopće vrijedi jer toliki iznosi ne mogu se podvesti pod zaborav i nemar, tu je netko namjerrno muljao.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

što je tu čudno ? muljaju i kradu nespretno, dok drugi to rade sofisticirano. i vi se baš ovdje zabrinuli. pa prodajte onda i nećete više imati problema. čemu se vi čudite u hrvatskoj? ja ničemu. jednom će ti iskočiti u nekom budućem izvješću i to je to.

...povijest se ponavlja...

neću prodati ako vrijedi, hoću, ako ne vrijedi. a to ću znati tako što ću temeljito izučiti ovo izvješće. negativno je, ali je istinito i zato dobra vijest za sve koje zanima zvecevo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pročitao sam revizorsko, i ono što sam shvatio iz njega, je da se revizori vode ravizorskim standardima i to je za svaku pohvalu, ali iskazati npr. 7mil kn gubitka jer jer u fond uloženo 20mil, a sada je vrijednost udjela pala na 13mil, takoder, što se boje da će zalihama isteći rok trajanja, i slično… Budimo iskreni, to na kraju, može ispasti gubitak, ali i ne mora…

Ovih 24mil kn su potencijalni, ali još neostvareni gubitci… Hoće li na kraju biti gubitak, pa nadam se da su toliko pametni da neće, najbitnije je da se širi asortiman, da prihodi rastu…

Moram priznati, da im marketing, korporativne komunikacije, PR, ili kako se to već kod njih zove, radi izvrsno!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


neće se pojaviti rashodi, nego će se pojaviti gubici.

???

@Ivan

Može ali ne mora, ali budući da se vodi kao ‘vrijednosni papiri raspoloživi za prodaju’ mora na datum bilance biti fer vrednovan.

Veći je problem što nisu izvršili umanjenje vrijednosti potraživanja u iznosu od 13,3 milijuna kuna od povezanog društva Zvečevo Ljubljane koja ima negativni kapital i 4 puta veće kratkoročne obveze od ukupne imovine. To nije stvar ‘držanja standarda’ nego istinitog prikazivanja imovine.

New Report

Close