ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prošao je dokam po 536kn, a ovi sretni što su prodali po 150kn. Tko je tu lud?

Ne znam.
Mišljenja sam da je ZVCV najbolje gledati kroz prizmu ugovora s TESCOM.

Ovo današnje trgovanje (i ne samo danas) izaziva duboku sumnju jer se u zadnji tren pojavljuju nalozi na prodaju a i da su postavljeni par kuna na višu cijenu isto bi prošli.

Netko dobro štopa cijenu.

Možda netko zna ima li elemanata za prijavu?

Ne opterećujte se glupostima.Ulaganje na burzi nije svakodnevno praćenje monitora i komentiranje naloga.Činjenica je da Zvečevo zadnjih nekoliko godina bilježi loše rezultate ali takva je situacija u cijeloj prehrambenoj industriji posebno konditorskoj.Rezultati takvog poslovanja iščitavali su se u cijeni dionice od 50-70 kuna ili tržišnoj kapitalizaciji od 15-20mil kuna.Kad to usporedite sa ulaganjima recimo Draškovića u Sisku 150mil kuna ili Grubišića u Kandit 200 mil kuna ili priče oko “Malih biskvita” 150mil kuna pa ulaganja samog Zvečeva u nove proizvodne linije nekoliko puta a svaki put u visini same tadašnje tržišne kapitalizacije.
Ispada da je ta cijena dionice Zvečeva bila smiješna ali i razumljiva obzirom na teškoće u poslovanju ali i situaciji u ukupnom gospodarstvu.Ali koliko god bila smiješna ili tragikomična toliko je bila i prilika za lijepu ulaz i lijepu zaradu u budućnosti ali naravno uz preuzimanje određenih rizika.
Danas su dokapitalizacijom Zvečeve od 40 milijuna kuna rizici višestruko smanjili što se vidi i po prometu ali i po cijeni dionice zadnjih nekoliko tjedana.Tko pozorno prati situaciju zna da je situacija u gospodarstvu i dalje teška ali Zvečevo je svojim ulaganjima u modernizaciju svojim agresivnim nastupima na izvoznim tržištima reorganizacijom koja garantira nove velike uštede u poslovanju, novim ugovorima sa najvećim svjetskim lancima maloprodaje stvorio čvrste temelje za buduće dobro poslovanje.Svatko je kovač svoje sreće ali vjerovati da se u ovim novim uvjetima poslovanja može ponovo očekivati mogućnost kupnje dionica u bitnijim količinama na razinama iz prošlih nekoliko godina su po meni iluzija.
I kad neki baš vole kometiranje istaknutih naloga razmislite koliki je interes inside igrača iz brokerske industrije da se cijena što duže zadrži na niskim nivoima?Naravno velik i u to sam se sama uvjerila.Kolika je njihova mogućnost da prazne račune portfeljaša i pune svoje privatne ujedno šireći nervozu među malim ulagačima kojih je naprete što se vidi i potransakcijama koj su u rasponu od 5 pa do 70 komada.Eto malo sam se raspištoljila ali mislim da sam korektno ispisala svoje mišljenje i stavove i otvorila vrata kvalitetnijoj raspravi.Sretno svima a ne samo njima 🙂

Dosta dobro napisano bez ulaženja u špekulacije o mogućim preuzimanjima i prodaji većinskog paketa.
Imaš plus baš zbog toga iako bi baš ta činjenica mogla cijelu priču ubrzati jako.
Ako bi se dogodila

Zanimljivo kako prije trgovanja stoji i 600-700 dionica na kupnji oko 150 kn…dok prije same trgovine, samo nestanu.

Toliko toga je napisano, ali najbitnije bi bilo: što je bilo u dokapitalizaciji, bilo je. Od toga nema puno sada koristi ovdje. Jedino što sada utječe na cijenu dionice jest poslovanje. U ovom trenutku i nije bajno. Daleko od toga. Ali možda Tesco i svjež kapital iz dokapitalizacije preokrenu trend i stvari napokon krenu na bolje.

lp

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Svi pokisli,crkla nešto rasprava…
[emo_zacudjen]


Svi pokisli,crkla nešto rasprava…
[emo_zacudjen]

sve je rečeno. netko, bilo tko, daje po dionici 560 kuna. pa valjda nije retardiran da ne očekuje u dogledno vrijeme oploditi taj novac. pa čak i ako to nije njegov novac, da nije tako, makar bi ga sačuvao a ne ulagao. dakle – ovo će vrijediti više. vremenski okvir je nepoznat, no ja očekujem otključavanje vrijednosti u idućih godinu, dvije i to značajno. no to je samo moje mišljenje.

...povijest se ponavlja...

Ništa,čekamo kvartalno za dalje…[emo_palacg]

Pa tko ima malo ulagačkog špurijusa u sebi a nakon svih objašnjenja Alvira zašto je polugodišnji rezultat takav kakav jest lako može očekivati za treći i četvrti kvartal za većinu iznenađujuće dobre rezultate.mislim na rezultate ponaosob za 3. i 4. Q.Ne bih se sada raspisivala u objašnjenju ovoga što sam napisala ali tko ima ovu dionicu na nišanu nek još jednom pročita pisana obrazloženja za 1. i 2. Q i može zaključiti.Za poslovanje u 2015. možemo samo nagađati ali ja sam optimistica.


Pa tko ima malo ulagačkog špurijusa u sebi a nakon svih objašnjenja Alvira zašto je polugodišnji rezultat takav kakav jest lako može očekivati za treći i četvrti kvartal za većinu iznenađujuće dobre rezultate.mislim na rezultate ponaosob za 3. i 4. Q.Ne bih se sada raspisivala u objašnjenju ovoga što sam napisala ali tko ima ovu dionicu na nišanu nek još jednom pročita pisana obrazloženja za 1. i 2. Q i može zaključiti.Za poslovanje u 2015. možemo samo nagađati ali ja sam optimistica.

Nakon njihova objašnjenja, s obzirom da će utjecaj imati promjena knjiženja, bilo bi razočaranje ako ne prikažu dvoznamenkastu stopu rasta.


netko, bilo tko, daje po dionici 560 kuna. pa valjda nije retardiran da ne očekuje u dogledno vrijeme oploditi taj novac. pa čak i ako to nije njegov novac, da nije tako, makar bi ga sačuvao a ne ulagao. dakle – ovo će vrijediti više. vremenski okvir je nepoznat, no ja očekujem otključavanje vrijednosti u idućih godinu, dvije i to značajno. no to je samo moje mišljenje.

Sačuvati da, ali po cijeni po kojoj je ušao sumnjam da će investitor išta oploditi.

Nego, je li bio netko na glavnoj skupštini pa da napiše o kome se točno radi i je li bilo rečeno još štogod zanimljivog osim da planiraju daljnje dokapitalizacije? Jesu rekli hoće li išta zaraditi na Tescu s obzirom da se radi o retail marki?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

@clicker

dugo nisam komentirao ni na jednoj od tema ali tvoj upis me baš nasmijao [emo_smijeh]

– očito ti imaš više informacija od nekog tko ulaže 40mil keša kad kažeš da ih neće oplodit
– to da će bit daljnjih dokapitalizacija očito nije dovoljno zanimljivo
– pa naravno da su s tescom potpisali ugovor na kojem će izgubit? pitanje je samo koliko planiraju izgubit. tko je lud potpisat ugovor koji donosi zaradu?!

jesi htio danas kupit a cijena se danas odbila prema gore? [emo_plazi]



@clicker

– očito ti imaš više informacija od nekog tko ulaže 40mil keša kad kažeš da ih neće oplodit
– to da će bit daljnjih dokapitalizacija očito nije dovoljno zanimljivo
– pa naravno da su s tescom potpisali ugovor na kojem će izgubit? pitanje je samo koliko planiraju izgubit. tko je lud potpisat ugovor koji donosi zaradu?!

Kakve to veze ima što netko ulaže te novce, zar to znači da taj ne zna izgubit novce??
Malo razmisli, Zvečevo ima 382370 dionica i netko je ušao u Zvečevo po 536,46kn što znači da vrednuje kompaniju 205 mil kn. S obzirom na trenutno zaduženje kompanije i financijsko stanje (ubroji novouplaćeni novac) i vrednovanje kompanija iz industrije na stranim tržištima (koja su na ATH) probaj izračunati koliko bi Zvečevo trebalo zarađivati da bi opravdalo tu cijenu?
Već sam nedavno napisao da smatram da je dokapitalizacija super za postojeće dioničare i da sumnjam da će se novom ulagatelju isplatit taj ulazak.

To da će bit daljnjih dokapitalizacija je svakako zanimljivo, no mene zanima je li bilo još štogod na skupštini, pa ostaje pitanje tko je doista investitor (Kozina ili netko drugi)?

Za Tesco nigdje nisam napisao da će izgubit (možeš slobodno smirit svoj posprdni ‘ton’ i napisat nešto konkretno) već me zanima kolika je zarada u tom poslu s obzirom da ne prodaju proizvod za sebe(svoj brend) već za Tesco tako da tu nestaje dodana vrijednost. Takvi poslovi su nisko profitabilni. Ovdje mnogi uzvikuju Tescovo ime, no radi se o poslu od 2mil eura (vjerojatno će biti više u budućnosti) i ako imaju 10% profitnu maržu zaradit će na tom poslu 1,5mil kn. Kad uzmeš u obzir trenutne marže, onda sam puno i rekao.

Ovdje http://www.poslovni.hr/forum/tema/zvcv-zvecevo-dd-612?page=151 sam pisao nešto više o Zvečevu i ispostavlja se da tu ima puno rupa u bilanci koje treba počistiti, tako su nedavno napravili revalorizaciju zemljišta, no zašto nisu revalorizirali i ostalu imovinu? Po mom izračunu se radi o cca 24mil kn koje treba počistiti iz bilance.
Kad bacimo pogled na čl.9. st.3. Zakona o financijskom poslovanju stvari postaju jasnije. Polovica temeljnog kapitala iznosi 30,8 mil kn, prenesi gubitak 13,4mil kn, a rezervi u Kapitalu više nema. Zato je ova dokapitalizacija bila nužna, da se ne dovedu u jako neugodnu situaciju.

Ponovit ću (pristojno) za kraj pitanje, što je bilo na skupštini, tko je investitor i je li rečeno još štogod zanimljivo?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

New Report

Close