ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon vijesti o dokapu slijedio je rast do 160, nošen špekulantima koji su u par dana namjeravali zaraditi 50%, nakon toga, zbog istih tih špekulanata došlo je do povratka na 100kn s mizernim prometom. Ovo sada( danas i jučer) se čini kao “zdrav” rast i mislim da se tek sada uistinu počinje odražavati efekt dokapitalizacije na cijenu dionice.

Ja nisam isključila ni Agrokor niti ikog drugog kao potencijalnog investitora. Samo sam htjela reći da sam Pucara vidjela u tursko-britanskom društvu.U svakom slučaju cijela operacija je obuhvaćena debelim velom tajne i da nije obaveze po skupštini ni danas nitko ništa ne bi znao a to je jak znak da se radi o ozbiljoj igri.Sad Turci, Britanci ili naši skoro pa mi je svejedno.

Kako Zvečevo radi za Tesco između ostalog,njegovom kupnjom se osigurava ulaznica za ogromno tržište, 40 milja za 19,5% Zvečevo je kikiriki za jače igrače i vjerojatno slijedi i kompletno preuzimanje u bližoj budućnosti. Zvečevo ima sve: Preko Laste tržište CEFTA-e, Halal certifikat za muslimansko tržište i najnovije suradnju s Tescom poslje Walmart-a najvećim svjetskim trgovačkim lancem.


Nakon vijesti o dokapu slijedio je rast do 160, nošen špekulantima koji su u par dana namjeravali zaraditi 50%, nakon toga, zbog istih tih špekulanata došlo je do povratka na 100kn s mizernim prometom. Ovo sada( danas i jučer) se čini kao "zdrav" rast i mislim da se tek sada uistinu počinje odražavati efekt dokapitalizacije na cijenu dionice.

Slažem se. Sa 160 je pala na 100 kn. Zakucavanje na 100 kn bilo je na malom prometu. Sad ide gore a do skupštine očekujem da ide baš tu negdje opet na 160 kn možda malo i više a nakon skupštine ako bude izglasano ide visoko.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

+10,30 % [emo_palacg]

Idući tjedan bi mogli porast prometi pa bi mogla i u redovni uskoro što će dodatno utjecati na atraktivnost i kupnju/prodaju pa će se i cijena brže i realnije formirati.

Kakva su očekivanja poslije skupštine ako dokap prođe a za sad nema razloga da ne prođe?

Sigurno će na skupštini pridlog dokapa proći bez problema.Jedini bi problem mogao biti ako se nakon izgasavanja investitor ne predomisli i ne uplati novac.Mislim da piše da je obavezan uplatiti novac 7 dana nakon skupštine.U slučaju da se to ne dogodi bit će belaja.


Sigurno će na skupštini pridlog dokapa proći bez problema.Jedini bi problem mogao biti ako se nakon izgasavanja investitor ne predomisli i ne uplati novac.Mislim da piše da je obavezan uplatiti novac 7 dana nakon skupštine.U slučaju da se to ne dogodi bit će belaja.

Pa ako se izglasa ne vidim razloga zašto ne bi i uplatio.
U svakom slučaju i sad je prilika za dokup, pogotovo tko ima ulaz debelo ispod 100.

Promet ovom dionicom u ovih mjesec dana iznosi 673.500,00 kn što i nije malo pošto se nalazi u posebnom režimu. Tim tempom će vrlo brzo ući u redoviti režim jer se sve više trguje iz dana u dan. Nakon izglasavanja dokapa po 536,46 kn ova dionica leti u nebesa.


Ako zanemarimo dnevne/tjedne špekulacije možemo stvari rezimirati na sljedeći način…Dakle, poduzetnik iz Zadra će dokapitalizirati Zvečevo s 40mil kuna te na taj način postati vlasnik 19.5% tvrtke, iz čega bi se moglo zaključiti da cijelu tvrtku vrednuje na cca 200 mil kn. Međutim to nije tako jer on ne kupuje dionice od nikoga već taj novac daje tvrtki,dakle postaje vlasnik 19.5% tvrtke "pojačane" za 40 milijuna kuna. Da je netko na burzi odlučio kupiti toliko dionica pitanje je koliko bi trebao dignuti cijenu…Stvari možemo analizirati ovako: Tvrtka je jučer vrijedila 22mil i ako pretpostavimo da je to odražavalo realnu vrijednost onda tvrtka sa novih 40mil kn vrijedi 62mil kn , a to podijeljeno s novim brojem dionica (307 800 + 54 500) daje vrijednost dionice cca 170kn….Ova mini analiza polazi od banalne pretpostavke da je tvrtka prije vijesti o dokapitalizaciji bila realno vrednovana(ja osobno smatram da nije) i nema veze s poslovanjem tvrtke već samo sa efektom ovakve dokapitalizacije.

niti će dionica letjeti u nebo niti ima razloga. deepblue vam je lijepo objasnio stvar. ovo je dobra stvar i dokap opravdava porast do recimo 200 kn, iznad toga tek kada tesco efekt postane vidljiv u izvješćima. dokap je dobra, dobit iz poslovanja još bolja stvar

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega dokap po 536 kuna po dionici, ne po 200, logično je kada netko daje takvu cifru za 19,5% dionica, ne ostaje samo na tome,ali o tom potom



Ako zanemarimo dnevne/tjedne špekulacije možemo stvari rezimirati na sljedeći način…Dakle, poduzetnik iz Zadra će dokapitalizirati Zvečevo s 40mil kuna te na taj način postati vlasnik 19.5% tvrtke, iz čega bi se moglo zaključiti da cijelu tvrtku vrednuje na cca 200 mil kn. Međutim to nije tako jer on ne kupuje dionice od nikoga već taj novac daje tvrtki,dakle postaje vlasnik 19.5% tvrtke "pojačane" za 40 milijuna kuna. Da je netko na burzi odlučio kupiti toliko dionica pitanje je koliko bi trebao dignuti cijenu…Stvari možemo analizirati ovako: Tvrtka je jučer vrijedila 22mil i ako pretpostavimo da je to odražavalo realnu vrijednost onda tvrtka sa novih 40mil kn vrijedi 62mil kn , a to podijeljeno s novim brojem dionica (307 800 + 54 500) daje vrijednost dionice cca 170kn….Ova mini analiza polazi od banalne pretpostavke da je tvrtka prije vijesti o dokapitalizaciji bila realno vrednovana(ja osobno smatram da nije) i nema veze s poslovanjem tvrtke već samo sa efektom ovakve dokapitalizacije.

niti će dionica letjeti u nebo niti ima razloga. deepblue vam je lijepo objasnio stvar. ovo je dobra stvar i dokap opravdava porast do recimo 200 kn, iznad toga tek kada tesco efekt postane vidljiv u izvješćima. dokap je dobra, dobit iz poslovanja još bolja stvar
[/quote]
Analiza bi bila fanatstična a TK realna kada bi se za 19,5%,čak ne ni 20% plaćalo 4,4 milijuna kuna, ovako imamo sitan problemčić plaća se 40 milijuna,pa to malo utječe na računicu

New Report

Close