ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad bi bar tk bila 18 milja. Ubrojite i dugove, pa onda vidite dali je to 18 ili 220 milja

Kapitalizacija (engl. capitalization, njem. Kapitalisierung):
1. u burzovnom poslovanju označava ukupni promet u nekom periodu (broj efekata pomnožen s njihovim tečajevima);
2. iznos ukupnih vrijednosnih papira koje je izdalo poduzeće;
3. izračunavanje vrijednosti kapitala na kraju nekog perioda;
4. tržišna kapitalizacija je procjena vrijednosti i broja općih dionica poduzeća;
5. svako povećanje vlastitog kapitala, tj. vlasničke glavnice poduzeća.

Ako mi nađete definiciju tržišne kapitalizacije koja pominje dugove slobodno je stavite tu…

…inače,ne treba pričati gluposti…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Znate vi na sto sam mislio. Ovdje nitko ne zeli baciti racunicu. Sto je sa ovim kesom u izvjescu? Odakle toliki iznos? Moze li netko izracunati koliko dionica trenutno iznosi s obzirom na dug i kes na racunu?

Računica će doći kad i izvješće, ne vidim problema…

Gledaj kanabis, ovdje nitko ne dvoji da li ZVCV ima 200 i kusur mil kn duga, ali ono u čemu se ne slažemo je očito što ti smatraš da bi na temelju toga ZVCV trebalo vrijedit 10kn (karikiram, ali to je poanta)… Ono što ja smatram da bi trebalo vrijediti puno više zbog tog istog duga koji nije tu zbog nekog prelijevanja šupljeg u prazno kao kod Agrokora ili zbog spašavanja firme kao kod PTKM… Dug je tu da se tu tvornica modernizira, povećaju proizvodni kapaciteti i da se poveća energetska učinkovitost, što dugoročno gledano donosi samo dobro…

I tvornica je modernizirana i radi…mislim, da riječ o nekom brodaru i da on digne kredit za kupnju brodova na dug bi se gledalo pozitivno… što reći osim dvostruki kriteriji…

O kojem ti cashu pričaš? Koje izvješće ti gledas?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Gledam ukupne podatke na mojedionice koji su totalno zbrkani. Predpostavljam da je taj kes ustvari kredit i da u novom izvjescu imamo rast book-a i kroz to smanjenje zaduzenja. Ono sto trenutno moze biti dobro je da ova godina zavtsi konacno u plusu, jer se i ovdje kapital poceo smanjivati. Sve gledam naravno knjigovodstveno i sa portala. Kad dodje godisnje izvjesce sve ce biti lakse

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/svjetski-pohod-hrvatske-cokolade-kras-osvaja-bliski-istok-zvecevo-ide-na-zapad-927442

jel ima tko ovo ili bi pročitavši znao nabaciti glavne misli

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Upravo čitam zadnji broj Forbesa u kojem se nalazi text o Zvečevu na nekoliko stranica pod naslovom “Sad ili nikad” pritom se misli na izvoznu ofenzivu.
Sve u svemu manje više poznate stvari, prenio bih samo da je plan u 2014. povećati izvozne rezultate za 20%. Živi bili pa vidjeli. Prvi kontigent za Tesco su plasirali.

Ima negdje online ili isključivo tiskano izdanje?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Upravo čitam zadnji broj Forbesa u kojem se nalazi text o Zvečevu na nekoliko stranica pod naslovom "Sad ili nikad" pritom se misli na izvoznu ofenzivu.
Sve u svemu manje više poznate stvari, prenio bih samo da je plan u 2014. povećati izvozne rezultate za 20%. Živi bili pa vidjeli. Prvi kontigent za Tesco su plasirali.

zvečevo bi onda moglo ove godine biti top performer. pametno je to što rade jer kako vidimo od našeg tržišta ne mogu očekivati rast.

...povijest se ponavlja...

Pretpostavljam da postoji isključivo tiskano izdanje.
To za povećanje izvoza od 20% je već bilo spominjano na forumu.
U članku spominju da je posao sa Tescom vrijedan preko milijun eura godišnje. Zna li netko koliko točno?
Bilo je ovdje informacija da je posao veći od tržišne kapitalizacije, a sad u članku govore o cifri većoj od milijun eura, sumnjam da je onda puno veća od te cifre. Radi se o količinama 300-500 tona proizvoda.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Gdje je financijski izvještaj za 2013, nema ga, a zašto ga nema? To nije nikome jasno valjda posluje sa velikom dobiti pa ih je sram to prikazati da mi ostali ne bi bili zavidni.


Gdje je financijski izvještaj za 2013, nema ga, a zašto ga nema? To nije nikome jasno valjda posluje sa velikom dobiti pa ih je sram to prikazati da mi ostali ne bi bili zavidni.

moš mislit kakvo je izvješće. sigurno nije dobro , ali ono je nebitno u svjetlu novih potvrđenih informacija o izvoznim poslovima. ako se ostvari ono što se predviđa, cijena bi u srednjemo roku mogla porasti 2-3 puta jer ugovoreni poslovi vrijede više od same trž. kapitalizacije. dug kojeg imaju od iduće će se godine rapidno smanjivati, a i sad se uredno servisira tako da u roku 2-3 godine očekujem zvečevo opet na razinama od najmanje 400 kuna. naravno, ukoliko tesco bude odrađen kako treba i tržište to prepozna.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close