ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

iz današnjeg jutarnjeg, predsjednik uprave:

“… plan nam je u ovoj godini krenuti u širenje na EU. ovaj tjedan smo bili u švedskoj i slovačkoj na pregovorima s distributerima… u 2014. očekujemo rast izvoza 20%… krajem ožujka ide prva pošiljka za tesco…”

samo na ZSE cijena pada na dobre vijesti, a raste na loše. nevjerojatno. ok, zaduženi su zbog modernizacije i širenja pogona, teška je situacija među svim konditorima, cijena kakaovca je porasla, no ovo su ipak odlične vijesti i nema apsolutno nikakvog razloga da se ovime trguje ispod 200 kuna. no, eto, cijena je na 50-80 kuna već mjesecima, ovisno o strpljenju i raspoloženju dioničara. a cijene šećera su najniže u sezoni…to ti je zse, samo nešto moraš prodati da bi drugo kupio, a sve je u biti srednja žalost.

...povijest se ponavlja...

ZVCV vam je jedna od onih LUFD dionica – last up, first down dionica. Mogao bih autorski zaštiti taj izraz, ako ga već netko nije.

Izdavatelj je tijekom 2013. godine više puta prekršio odredbe Pravila Burze kojima je propisana obveza izrade i objave financijskih izvještaja Izdavatelja iz čega proizlazi učestalost u kršenju predmetnih odredbi.

2014. ?

kad je protekao rok za dostavu izvješća?

...povijest se ponavlja...

Imam otvoren nalog za kupnju na ovim +/- razinama već dugo i neki dan me dopadne 1(jedna) dionica. Dobijem izvještaj od brokera sa računom od 60-ak kuna. Odem kod Tode danas napunim kolica i između ostalog 3(tri) table Mikada.
Gledam na računu…60-ak kuna. Jedna dionica tri table čokolade (ili kil’ čokse, gram gori, gram doli). Štemam financijsko tržište s takvim vrednovanjem. Baš me zanima koliko brzo može Tescko pretvoriti jednu dionicu u bar 6(šest) tabli ili dva kila čokse, gram gori-doli…


Imam otvoren nalog za kupnju na ovim +/- razinama već dugo i neki dan me dopadne 1(jedna) dionica. Dobijem izvještaj od brokera sa računom od 60-ak kuna. Odem kod Tode danas napunim kolica i između ostalog 3(tri) table Mikada.
Gledam na računu…60-ak kuna. Jedna dionica tri table čokolade (ili kil' čokse, gram gori, gram doli). Štemam financijsko tržište s takvim vrednovanjem. Baš me zanima koliko brzo može Tescko pretvoriti jednu dionicu u bar 6(šest) tabli ili dva kila čokse, gram gori-doli…

pazi, trž. kapitalizacija iznosi 20.000.000 kuna….kao cijena luksuzne kuće u elitnom dijelu zagreba. a prihodi su 166M…treba li više reći od toga. jedina mana je velik dug, ali on se servisira i više nego uredno i to je plod ulaganja u proširenje pogona…ali jednostavno, na ZSE prolaze samo predstečajne dionice, sumnjive dionice i stečajne dionice. sve ostalo potpuno je zanemareno, pa tako i ovo.

...povijest se ponavlja...


Imam otvoren nalog za kupnju na ovim +/- razinama već dugo i neki dan me dopadne 1(jedna) dionica. Dobijem izvještaj od brokera sa računom od 60-ak kuna. Odem kod Tode danas napunim kolica i između ostalog 3(tri) table Mikada.
Gledam na računu…60-ak kuna. Jedna dionica tri table čokolade (ili kil' čokse, gram gori, gram doli). Štemam financijsko tržište s takvim vrednovanjem. Baš me zanima koliko brzo može Tescko pretvoriti jednu dionicu u bar 6(šest) tabli ili dva kila čokse, gram gori-doli…

Eh, jebiga, sorry, to sam te vjerojatno ja zajebo, nisam nešto koncentriran u zadnje vrijeme…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Baš me zanima koliko brzo može Tescko pretvoriti jednu dionicu u bar 6(šest) tabli ili dva kila čokse, gram gori-doli…

Ugovor sa Tescom im neće donijeti neku zaradu, na robnim markama su minimalne marže, ali će im donijeti osigurano tržište jer određeni postotak kupaca kupuje robnu marku i dodatne refernce.

Dodatno, Tesco je sigurno prije potpisivanja ugovora provjerio financijsku sliku Zvečeva i da postoje problemi koji mogu odvesti firmu u bankrot sigurno ne bi sklopi s njima ugovor.

slažem se sa iznesenim. tesco je jako oprezan kod odabira partnera. ipak je to svjetski trgovački lanac br . 2, a to nešto znači.
za početak izvozit će u poljsku, češku, slovačku i mađarsku, a ako se iskažu onda kreću i na zapadna tržišta. dakle, počinju sa tržištem od preko 70.000.000 ljudi, a kasnije idu u UK i ostala tržišta gdje je tesco prisutan. To je ogroman uspjeh. Fundamentalno, ovo je doista sramotno niska cijena i ne postoji niti jedan jedini razlog da se ovime trži ispod 200 kuna, ali naše je tržište neefikasno i zato se događa da neke dionice u mjesec dana udvostruče vrijednost. jednostavno, ljudi kupuju ono što je u trendu , tad je kasno za enormne prinose.

...povijest se ponavlja...

Nije mi jasno zasto gledate tako negativno na taj posao sa Tescom?

Pa 100% ne rade sebi na štetu, ali da umjesto zarade od 5kn po čokoladi svog brenda ovako imaju 1kn…

Uostalom, neka su oni ušli u Tesco sad ovako, za godinu dana ako bude sve ok moža se nađe Zvečevo sa svojim brandom na polici, ne vidim razloga zašto je to tako neostvarivo…

Pa nebi ulazio u procijene koliko Zvečevo vrijedi, ali ja ga gricnem barem jednom tjedno šta se nađe na bidu…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

nitko ne gleda negativno jer to je dugotrajan i pouzdan partner za iduća desetljeća jer ne sumnjam da će kvaliteta proizvoda zvečevo biti prepoznata i šire od ove regije. vjerojatno neki smatraju da je prikladnije ići u tako veliki posao pod vlastitim brendom, ali i ja mislim da je to kasnije moguće. prvo se treba iskazati kvalitetom i pouzdanošću, a onda će uslijediti širenje palete proizvoda i tržišta.
inače, taj je posao vrijedan više no cijena trž. kapitalizacija zvečeva. to je isto zanimljiv fenomen ZSE-a.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close