ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma cher Odette,

Neki dan sam dovršio prodaju svog udjela u Zvečevu. Potpuno razočaran i s četrdesetak posto minusa raskrstio sam s M. Alvirom i njegovom gotovo upropaštenom tvrtkom. Ono što mi se nekad činilo perspektivno sada je posve bezizgledno. Netko će reći da je sadašnja cijena rekordno niska (i sam sam dio svog udjela kupovao prije četiri godine po cijeni po kojoj sam neki dan prodavao), ali mislim da ništa nije dovoljno nisko kad društvo ide na bubanj.
Dakle, mislim da se Zvečevu smiješi predstečajni postupak. Hoću li kupovati tada? Ovisno o tome hoću li se pomiriti s ostvarenim gubitkom ili ću pokušati (lako mogući) samoubilački short-sell. Ili ako se pojavi neki strani deus ex machina?
Kolege koje me s ove teme znaju otprije će mi možda i povjerovati, a drugi će svejedno uvijek misliti da nešto pokušavam ‘izdrukati’… Zapravo mi je svejedno jer sam posve razočaran razvojem događaja.
Ponovno ću ovdje pisati tek ako ikad opet postanem suvlasnikom Zvečevo d.d.

Avec amour,

Monsieur Swann

Iskreno saučešće
Moj staž u ovom horroru je otprilike isti , minus veći ,
a još sam unutra .
Mazohizam ? Optimizam ?
Od svega pomalo . .

Država će prodati svoj udio u zvečevu.Hoće li uspjeti ušičeriti bar 200 kn po dionici…[emo_smijesak]


Država će prodati svoj udio u zvečevu.Hoće li uspjeti ušičeriti bar 200 kn po dionici…[emo_smijesak]

Hoće, za sve dionice zajedno 200 kn

A možda bude 300 i više ako bude licitacija…Možda zagrize koja multinacionalka..

stigao i prvi kvartal. dobit 80 tisuca. malo, cak zanemarivo, ali veseli vidjeti da firma uz sve akrobacije i zaduzivanja moze poslovati u plusu. samo nek se drze cokolade i slatkisa sto znaju i gdje imaju nišu i brend, a mesetarenja i financijske operacije izbrisu iz glave.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Može sve do 1 srpnja, a što onda…Država će utopiz svoj udio.zasigurno ne Alviru jer je on “suh”.

Preko 400 komada kupljeno gotovo bez pada cijene na 60 kuna.
A NESTLE nudio Alviru 600 kuna po dionici prije krize.
Zasto ih sad ne pozove?Mozda i pregovaraju?Zna li netko nesto o tome?

Cijena na burzi nije bitna Alviru.Svejedno mu je da li je 60 kn ili 600 kn,jer ne misli prodavati firmu,barem za sada.Da je to htio mogao je to davno učiniti po dobroj cijeni.Naravni da se u međuvremenu dogodila recesija pa firma nema neki rezultat,ali opet s druge strane ulagali su puno u modernizaciju i imaju pogon i Bih.Cijena na burzi trebala bi biti povoljna za manje ili srednje investitore koji računaju na rok od 2-5 godina i onda pokupe extra profit.Podsječa me na Kraš 1999 godine i cijenu od 50 kn na burzi i dividendu od 12 kn godišnje.Ni onda nije bilo velikog interesa za dionicu.Međutim,onaj tko ju je uzeo tada i “čuvao” 4 godine,samo preko dividende je skoro isplatio ulog,a tko je ostao koju godinu više mogao je to fino istovariti po 500-600 kn…Dionica za sada nije zanimljiva fondovima,mislim da čak ne smiju u nju ulagati(nebulozni propis).Ipak ostaje činjenica da država ima značajan paketić koji će riješiti,istina ne u mjesec ili dva ili godinu dana,ali ako pucamo na rok od 2-5 godina nije ni bitno.U svakom slučaju kad tad će se ovdje situaciji rašćistiti a do onda treba napuniti portfelj i onda istovar.Na ovaj ulaz od šezdesetak kuna izlaz na tristo bio bi fantastičan…Naravno,po mom proračunu to j e donja granica a i sve da i nije 300 kn će svakako biti realan izlaz.Rizik od stečaja za ovu dionicu praktički ne postaji,mooguče je samo preslagivanje vlasništva ali to će samo imati pozitivan utjecaj na cijenu dionice…..[emo_palacg]

Šta je sa ovom dionicom, tvornicom, da nema zainteresiranih totalno mrtvilo, a nekad je bila slatka kao čokolada

Najlakše se tješit što će biti za 2-5 godina – snove ti nitko ne može oduzet, no realnost je skupa.

Sve u svemu – puno priče bez muzike. Vice versa, za početak…Vaš link

netko i dalje ruši sa par dionica cijenu ovog podcijenjenog konditora koji jedini od hrvatskih konditora ima tvornicu solidnog kapaciteta u BiH što znači da će moći izbjeći nove namete u CEFTA državama gdje se najviše i prodaje ako EU ne izlobira smanjenje carina za RH proizvode. A i taj gazda je totalni primitivac kad dopušta da mu ovo rade s dionicama. gdje taj misli dobiti kredit? očito više nigdje i nikada. ja mu ne bih povjerio ni kunu jer vidim da mu je shvaćanje burze jača strana.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close