ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



imaš za 2011 g. (dovoljno govori) a za 2012 će biti do kraja 6. mj.

U 2013. je od neopisive vaznosti sto je drustvo radilo u 2011. I dalekovod je imao krasna izvješća 2009… Iz tvog posta se dalo naslutiti da je na fini objavljen godisnji izvještaj zveceva za 2012. Očito nije…
[/quote]

Naravno da je važno ako je naredalo gubitke i ako se kreditno zadužilo tako da godišnj mora platiti 7-8 mil. kamata.
[/quote]
Nije lako plaćati kamate, stanje u Zvečevu je sve lošije.
Osobno očekujem propad do 45-50kn gdje ću opet kupovati, sreća da sam iskipao na 130kn sve.

Gubitak 14 mil kn.

Zna li netko protumačiti zašto je ovako veliko povećanje kratkoročnih obveza???


Gubitak 14 mil kn.

Gubitak 45kn po dionici. Izgleda puno. Ali opet mi nije jasno, valjda ne znam čitati izvješće, što znače ovolike cifre pod novčanim tijekom od investicijskih aktivnosti.. primitak 144mil. kuna, uglavnom ogromne cifre u odnosu na poslovne aktivnosti. Primitak od kamata od 1,8 mil. kuna bi mogao poticati od zadržane dobiti od 18 mil. kn iz prethodnih godina, što bi značilo da su to negdje uvalili po 10% kamate.. Neke rizične obveznice možda.. Uglavnom, izgleda mi da se i dalje kockaju.

Možda će ipak morati prodati nekom jačem.Naravno ne po 800 kn ali po 400 već bi moglo proći…



Gubitak 14 mil kn.

Gubitak 45kn po dionici. Izgleda puno. Ali opet mi nije jasno, valjda ne znam čitati izvješće, što znače ovolike cifre pod novčanim tijekom od investicijskih aktivnosti.. primitak 144mil. kuna, uglavnom ogromne cifre u odnosu na poslovne aktivnosti. Primitak od kamata od 1,8 mil. kuna bi mogao poticati od zadržane dobiti od 18 mil. kn iz prethodnih godina, što bi značilo da su to negdje uvalili po 10% kamate.. Neke rizične obveznice možda.. Uglavnom, izgleda mi da se i dalje kockaju.
[/quote]

Novþani tijek od
investicijskih (ulagateljskih)
aktivnosti
PRIMICI:
x gotovinski primici od prodaje
nekretnina, postrojenja i
opreme, nematerijalne imovine
i druge dugotrajne imovine
x primici od prodaje
investiranog u druga
gospodarska društva
x primici od prodaje dugova
x gotovinski primici od naplate
zajmova koji su dani treüim
strankama (osim fin.
institucija)
x primljeni gotovinski udjeli i
dividende od povezanih
društava
IZDACI:
x gotovinski izdaci za nabavu
nekretnina, postrojenja i
opreme, nematerijalne imovine
i druge dugotrajne imovine
x isplate za stjecanje glavnice ili
dužniþkih instrumenata drugih
poduzeüa i udjela u zajedniþke
pothvate
x plaüanje stjecanja obveznica
drugih društava (osim
gotovinskih ekvivalenata)
x gotovinski izdaci za otplate
zajmova uzetih od treüih
stranaka (osim fin. institucija)
x isplaüeni udjeli i dividende
drugim društvima

nesto od ovoga jest, mozda ono pod tri jer zvecevo izgleda zeli postati Goldman Sachs Slavonije i Zlatne doline.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

http://liderpress.hr/konferencijske-vijesti/prehrambena-industrija/

Kao najveću metu Teški je izdvojio Vindiju za kojom postoji veliki interes investitora, kako za ulaganja u širenje poslovanja, tako i preuzimanje kompanije. Mliječna industrija je prema njegovom izlaganju u Hrvatskoj najbolje konsolidirana, konditorska ima jake kompanije (Zvečevo ima potencijala u specijaliziranoj proizvodnji i također je na meti investitora te Kandit i Koestlin koji su troškovno efikasni i izrazito izvozno orijentirani), ali vapi za konsolidacijom. U mesnoj industriji, izuzev Gavrilovića i Agrokora, postoji niska penetracija brendova na regionalnom tržištu, pekarska je usitnjena i tehnološki zaostala, u industriji pića osim vode i pive, nemamo prepoznatljivi brend i proizvod. U primarnoj proizvodnji ostaje okrupnjavanje posjeda i osnivanje klastera.

daj boze da hoce neki veci igrac tu uci i izbaviti zvecevo iz kandzi nasih banaka. zvecevo moze pozitivno poslovati, ali ns ovakvim fin rashodima, te troskove jedva da bi prostitucija ili trgovina drogom, kako je cacic zgodno primijetio, mogla pokriti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

je li ova gužva danas na kupnji znači da je dno iza nas


je li ova gužva danas na kupnji znači da je dno iza nas

Mali optimizam do objave konsolidiranog izvješća.

Malo sam stvorio gužvu danas na kupnji da dam do znanja prodavaču da je dosta zezancije ovdje!
+ZVCV-R-A

Kandit otvara tvornicu u Osijeku, ne brine ga CEFTA,A Zvečevo…[emo_ljut]

Dajte da netko od dionocara kaze tom Alviru da proda zvecevo nestleu.kad je prije krize nestle nudio 600 kn po dionici mogao bi sad ponuditi 300 kn i svi zadovoljni.

Nadam se da neće proći kao Pevec,Kerum i ostala ekipa koja je bila umišljena da im kriza ne može ništa a ubili ih krediti i kamate…Svaki sličnost sa Alvirom je slučajna…[emo_namigusa]

New Report

Close