ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nije ti velik raspon [lol]


Vidjet ćemo sutra da li će se nastaviti trend…Moja prognoza je rast na razine 140-170 kn u prvom naletu…Za duplo treba malo više vremena… [thumbsup]

ne treba bit pohlepan doće i na te razine ja se čudom čudim ovima šta su ostali u petrokemiji šta oni tamo čekaju…

kupnja 2945 prodaja 1219 a rast cjene samo 25 posto

[thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

znači da nije ni počelo zapravo [thumbsup]


znači da nije ni počelo zapravo [thumbsup]

šta ti je rast 25 posto gledaj na koliko će bit zatučena na kraju trgovanja [thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


vidićemo uskoro jel mali ulagač misli kupovat

Ma cher Odette,

***obrisano***

A što se tiče našeg Zvečeva, vidim da su nam je u posjet došla sva neka fina trejderska gospoda i da se trse i upinju objasniti nam kako je ovo dobra firma i potcijenjena dionica. Još malo, pogotovo ako zaglave kad se neki prijatelj m. Alvira istrese po njima, i počet će govoriti o blagotvornim utjecajima kakaovca na burnout sindrom hrvatskih burzovnih špekulanata.
Iskreno i šalu na stranu, nadam se da ovaj rast neće biti zaštopan, ali se bojim jer uzroci prijašnjih štopanja nisu otklonjeni. Naime, još uvijek nije održana aukcija državnih dionica. Ili sam nešto propustio…

Avec amour,

Monsieur Swann

danas je prošlo skoro 3.000kom, šta bi trebalo rezultirati promjenama u top10. to će se naravno vidit tek u petak pa će do petka bit nagađanja. u petak navečer će se znat situacija i onda iščekivanje preko vikenda ovisno o promjenama [thumbsup]

Ne zamarajte se time tko prodaje (to je donekle zanimljivo u slučaju kada prodaje uprava, ali niti tada to nije previše vrijedna informacija). Evenutalno je zanimljivo tko kupuje, ali i to je teško ispravno vidjeti zbog sustava skrbničkih računa. Ali i u svakom slučaju: morate više vjerovati svojim procjenama nego procjenama drugih ljudi koje čitate iz njihovih investicijskih odluka!

A u slučajevima kada vam se nešto čini izrazito podcijenjeno, gledati što drugi rade je vjerojatno najgora moguća stvar koju možete napraviti jer će vas to sasvim nepotrebno zbunjivati.

Ako će netko stalno gledati što drugi rade, pogotovo tako glupo nevezano za neke uskospecifične stvari kao kupnja/prodaje uprave/trezora, još gore ako će to naivno gledati preko promjena u top10, taj bolje da uopće niti ne ulaže. Za ulaganje u dionice je najvažnija stvar ne obazirati se ne druge, vjerovati sebi i samo sebi i ničemu osim sebi. Od drugih možete nešto naučiti, ali nikada ne donositi svoje odluke na temelju onoga što percipirate da su njihove odluke, jer niti imate jamstvo da ih ispravno vidite, niti imate jamstvo da su ti drugi u pravu, da su pametniji od vas itd.

Na kratkim skalama je naravno značajan utjecaj na cijene toga što drugi misle i što drugi misle da drugi misle itd., ali na dugim skalama vam to ništa ne vrijedi. Ako ulažete dugoročno jedino vam je bitno koliko ste sami u pravu glede svoje procjene vrijednosti!

ako bude a mislim da oće sutra i preksutra velki rast onda će se prije znat dal će bit promjena ili ne

ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju na dionicama se mogu izgubiti novci pogotovo ako se odradi rast a uđete puno kasnije

živjeli [thumbsup]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

AUDIO u kontranapadu…? [thumbsup]


AUDIO u kontranapadu…? [thumbsup]

Zašto AUDIO?
Što nebi izlazili po 140 ako bude moguće i ostali dioničari

P/BV=140:267=0,52
P/S=140:661=,0,21
0,52 X 0,21=0,11
potencijalna dobit može biti puno veća od prošlogodišnji 1,8 mil kn/bez poreza/ili
cca 6 kn po dionici za ovu cijenu od 140 minimalna neto dobit bi trebala biti 4,5 mil kn netto ili
preko 5,5 mil brutto.Koliko je to realna opcija ako je firma zadužena 69%,ako su kamate na taj dug
prošle godine bile 9,4 mil kn.
Dakle,iako je ovo trolovska dionica ,realno i fundamentalno nema prostora za rast.Jedino ako imate
čvrste najave da dobit raste.Nema prostora za porast prodaje, ovi prostori su u recesiji i čokolada je sve veći luksuz.I ako se potvrde prošlogodišnji rezultati bilo bi dobro i za firmu i za dioničare.
P/E=140:6=23 to je puno.
Preuzimanje kao i kod Petrice?Uvijek moguće i to jedino može biti bitan razlog za kupnju ove dionice,ali to podrazumjeva dugoročnost!

mala vijest i nešto se pomaklo. dobro pišu kolege, ne treba se zamarati tko je prodao, tko kupio. neka se pokrenulo. s vremenom će to i još rasti.

@svaka čast samo naprijed [thumbsup]

New Report

Close