ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja stvarno ne vidim problem u tome da sam kupio jednu jedinu dionicu od nekog tko je prodavao jednu jedinu po 89,17 🙂 smanjio sam si ulaz, haha.

ja sam sebi jasan s kupnjom (smiješno mi stajala ta jedna na prodaji), al nije mi jasan prodavač. nije uopće fora da prodajete ispod 100! a ak ćete i po jednu, ja ću kupovati…


Ima i taj prodavatelj svoj razlog,to je sigurno. [thumbsup]Koji su njegovi razlozi neka svako zaključi sam.Ni prva ni zadnja dionica na kojoj se to događa.No nemojmo se zamarati tuđim motivima.Tržište se vani polako diže i pitanje je tjedna kad će biti počiščeno cca 3000 komada.Poslije toga novi target 150 kn ma jako malom prometu i onda počinje priča. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]



ja stvarno ne vidim problem u tome da sam kupio jednu jedinu dionicu od nekog tko je prodavao jednu jedinu po 89,17 🙂 smanjio sam si ulaz, haha.

ja sam sebi jasan s kupnjom (smiješno mi stajala ta jedna na prodaji), al nije mi jasan prodavač. nije uopće fora da prodajete ispod 100! a ak ćete i po jednu, ja ću kupovati…


Ima i taj prodavatelj svoj razlog,to je sigurno. [thumbsup]Koji su njegovi razlozi neka svako zaključi sam.Ni prva ni zadnja dionica na kojoj se to događa.No nemojmo se zamarati tuđim motivima.Tržište se vani polako diže i pitanje je tjedna kad će biti počiščeno cca 3000 komada.Poslije toga novi target 150 kn ma jako malom prometu i onda počinje priča. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
Ta jedna dionica je ostala jer je kupac skinuo 361 komad po 89,17 kn i ostavio tu jednu dionicu da prva prodaja bude na toj razini.Prodavać nije imao drugi izbor jer bi ga promjena naloga za jednu dionicu koštala više od dobiti,A ionako je to namjeravao prodati.To je sva mudrost. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Sve to lijepo zvuči kolega, samo gornji Boll je ipak na 110kn i ne preporučujem upiranje po toj cijeni.
Kad bi ZVCV-R-A odradilo puni pad onda bi ga bilo i po 50kn. Svejedno vjerujem da je 70-75kn kraj padanju za sva vremena i završetak ciklusa. I dalje je ovo BEAR ciklus i očekujte novo dno.
Svejedno smatram da je svaka kupnja oko 85-90kn dugoročno dobra investicija.




ja stvarno ne vidim problem u tome da sam kupio jednu jedinu dionicu od nekog tko je prodavao jednu jedinu po 89,17 🙂 smanjio sam si ulaz, haha.

ja sam sebi jasan s kupnjom (smiješno mi stajala ta jedna na prodaji), al nije mi jasan prodavač. nije uopće fora da prodajete ispod 100! a ak ćete i po jednu, ja ću kupovati…


Ima i taj prodavatelj svoj razlog,to je sigurno. [thumbsup]Koji su njegovi razlozi neka svako zaključi sam.Ni prva ni zadnja dionica na kojoj se to događa.No nemojmo se zamarati tuđim motivima.Tržište se vani polako diže i pitanje je tjedna kad će biti počiščeno cca 3000 komada.Poslije toga novi target 150 kn ma jako malom prometu i onda počinje priča. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
Ta jedna dionica je ostala jer je kupac skinuo 361 komad po 89,17 kn i ostavio tu jednu dionicu da prva prodaja bude na toj razini.Prodavać nije imao drugi izbor jer bi ga promjena naloga za jednu dionicu koštala više od dobiti,A ionako je to namjeravao prodati.To je sva mudrost. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]
To je uobicajeni recept kad jedan kupac misli pobrati n-1 dionicu s vrha aska po cijeni te jedne koja ostaje na bidu ispod vrha bida, ali mislim da to ovdje nije bio slucaj jer sam bar jos ja kupovao tog dana (osim glavnog pajde), a sigurno i jos par drugih jer nas se vise naguravalo na bidu u zadnjim sekundama.

tko malo trazi, malo i dobije


Sve to lijepo zvuči kolega, samo gornji Boll je ipak na 110kn i ne preporučujem upiranje po toj cijeni.
Kad bi ZVCV-R-A odradilo puni pad onda bi ga bilo i po 50kn. Svejedno vjerujem da je 70-75kn kraj padanju za sva vremena i završetak ciklusa. I dalje je ovo BEAR ciklus i očekujte novo dno.
Svejedno smatram da je svaka kupnja oko 85-90kn dugoročno dobra investicija.

Zanimljivo,kupnja po 85-90 kn je dugoroćno dobra investicija,a pokupiti sve do 110 nije. [wink]Naravno ako očekujete da će te skinuti ovih 3 soma komada po toj cijeni.Nagradno pitanje:što se više isplati:kupiti petstotinjak dionica po 85-90 ili cca 3000 komada do 110,ako računamo dugoročno i izlaznu cijenu na 400-500 kn. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Pa fino postavi nalog na kupnju na 110kn, budi siguran da ću ti ja uredno iskrcati kupljeno na 91kn i opet kupiti isto po 92kn.

Kolega speeddy, kupci se još nisu dovoljno ukrcali po 90kn i prije je logično da cijena padne na 70-80kn i da se izvrše veći ukrcaji prije rasta, baš kao na KRAŠU koji nije valjao na 270kn kad sam ja pisao i gdje me se sustavno "pljucalo". A bome otišao on na 320kn dok su svi ostali popadali.
Bit će Zvečeva po 70kn i nakon toga idemo gore.


Kolega speeddy, kupci se još nisu dovoljno ukrcali po 90kn i prije je logično da cijena padne na 70-80kn i da se izvrše veći ukrcaji prije rasta, baš kao na KRAŠU koji nije valjao na 270kn kad sam ja pisao i gdje me se sustavno "pljucalo". A bome otišao on na 320kn dok su svi ostali popadali.
Bit će Zvečeva po 70kn i nakon toga idemo gore.

Pa moglo bi se skupit 15-50 komada po toj cijeni. [smiley] [smiley]Kad bi netko skinuo sve do 110 čisto sumljam da bi bilo jeftinijeg dokupa.No nikad ne reci nikad.Kao što rekoh ćekam TSH na 90 kn. [thumbsup]


Bit će Zvečeva po 70kn i nakon toga idemo gore.

e pa u tom slučaju čak i ja koji sam rekao da ZVCV više ne mislim dokupljivati bih se predomislio i išao još dokupiti.
Tehničari će zaključiti "70 kn jaka potpora".

Imam ZVCV dovoljno, ovako mlao rizičnije stvari mi ne smiju biti znatnije zastupljene u portfelju – ali na 70 kn : pojam rizika ovdje se i do kraja gubi 😀

Zvečevo neće bankrotirati, to možemo biti prilično sigurni. A u svakom drugom slučaju osim bankrota: ovo u svakom trenutki vrijedi bar 10-ak trenutih EBIT kako god okreneš (a koja će se u tom slučaju i bitno povećati), a u preuzimanju sigurno i bitno više jer ova firma je još daleko daleko od onoga što može dati kada bi se postavila kako treba. Zato su kalkulacije na oko 1 x sales: najbliže razumu.

Tako da ulazak po ovim i nižim cijenama je uvijek oklada: bankrot ili ne. Nevjerojatno je kako puno ljudi ovdje misli da će Zvečevo bankrotirati (zato ne kupuju). Mislim da su teškoj zabludi.

Zvečevo ima ozbiljnih problema sa likvidnošću i velikim relativnim dugom, ali ovo nije propali trgovac (HG spot, Pevec i sl.) ili mlinar bez prave uprave koju radnicima žele konkurenti jeftino preoteti (Đakovština) – ovo je konditor sa najkvaltetnijom čokoladom u RH i puno šire. Ovo će i slučaju "krize" u kojoj bi se sadašnji vlasnik htio "riješiti brige" po dobroj cijeni preuzeti bilo tko ima pameti, a ako sadašnja uprava odluči sama u borbu "sa krizom": svatko će joj dati kredit za to, bilo banka ili neko partnersko poduzeće. A ovdje je bitno samo povećati prodaju (čemu može pomoći i samo jedan kvalitetan ugovor o distribuciji…) i svi se dugovi mogu kao od šale vraćati iz operativnog poslovanja.

Zvečevo ne može bankrotirati. Iz toga zaključak: cijene na burzi nemaju veze sa pameću.

već sam dugo u prehrambenom biznisu mogu samo reći da je malo tako dobrih firmi poput zvečeva, a to će pokazati i financijska izvješća. ne da neće biti bankrota nego slijede nove akvizicije idućih par godina.

...povijest se ponavlja...

Ja sam malo danas jamio ovog Zvečeva. Dobre čokolade kusam od njih i zato znan da neće propast.
Al neki dan sam sanja cijenu 280kn pa rekoh dok je 3 put jeftinije da i ja malo jamim.

VLAJ - PONOS NACIJE

Ovo je danas bilo ispipavanje. Prvo 50 komada na asku po 88Kn, onda 300 po 87Kn. I onda bjezanija u zadnjim minutama. Ali samo nek’ se igra tako, pa kad jednom pukne veza, bit ce spremnih na bidu.

tko malo trazi, malo i dobije

New Report

Close