ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eto neki biser na 87,05… možda povuče prije 13 🙂


eto neki biser na 87,05… možda povuče prije 13 🙂

Pa mogao si se javiti poslije 13, sad ce biti guzve [smiley].

tko malo trazi, malo i dobije



eto neki biser na 87,05… možda povuče prije 13 🙂

Pa mogao si se javiti poslije 13, sad ce biti guzve [smiley].
[/quote]
kako stvari stoje ovdje bi mogli jeftino kupovati.




eto neki biser na 87,05… možda povuče prije 13 🙂

Pa mogao si se javiti poslije 13, sad ce biti guzve [smiley].
[/quote]
kako stvari stoje ovdje bi mogli jeftino kupovati.
[/quote]

pa već se kupuje vrlo jeftino. uvijek može i za jeftinije, no ne valja biti pohlepan jer tada vlak kreće u drugom smjeru. ove cijene su čak 6 puta niže od ATH-a, a znamo da se ATH-ovi kad tad premaše. za 10 godina ovo će sigurno koštati barem 1000 kuna po dionici, ako ne i više.

...povijest se ponavlja...

Cadbury prihvatio ponudu Krafta tešku 11,5 milijardi funti

Ima li netko izračunato što znači ovih 11,5 milijardi funti u fundamentalnim pokazateljima Cadbury-a.
Dobro bi bilo znati kako se procjenjuje svjetski konditorski div.


Cadbury prihvatio ponudu Krafta tešku 11,5 milijardi funti

Ima li netko izračunato što znači ovih 11,5 milijardi funti u fundamentalnim pokazateljima Cadbury-a.
Dobro bi bilo znati kako se procjenjuje svjetski konditorski div.


cca. P/S = 2
– sve ostalo nema smisla uspoređivati obzirom na različitost firmi, trenutne faze razvoja, postignute profitabilnosti…

U svakom slučaju treba znati da se male firme koje imaju veći potencijal rasta nego velike – prodaju uz veće multiple 🙂 Naravno ukoliko imaju kakav-takav brend na svom tržištu u kojem djeluju. Naše malecko Zvečevo na svom maleckom tržištu ipak ima kakav-takav brend… stoga ima šansu za rast, ima šansu time za postizanje profitabilnosti postizanjem ekonomije obujma i finog uštimavanja svih dijelova poslovnog sustava… pa se u nekoj ozbiljnoj transakciji on može preuzimati uz multiple slične po kojima se preuzimaju velike i ozbilje firme. One imaju prednost što su već kvalitetni biznisi – a Zvečevo ima prednost što je minijaturno pa ima daleko veće relativne mogućnosti rasta.

Zbog toga P/S od cca. 2 može biti jedna ovako izrazito gruba relativna ocjena cijene u preuzimanju Zvečeva implicirano iz ove transakcije ("relativno uspoređivanje", koje ja baš ne volim… ali dobro, igrajmo se i s time :P)

Evo da Vidošević, Alvir i Pavić ne pokleknu :)))

2009 financial forecasts
Sales
Underlying
operating profit
2008 2009F
£5.4bn £6.0bn-sales

£638m £794m*-profit

Net debt/
EBITDA 2.1x 1.5x
EBIT Margin 11.9% 13.3%*
EBITDA £827m £1,004m

Molio bi da ova 2 šaljivđije sa po 1 kom. na bidu i ask-u objasne zaebanciju i nama, pa da se se svi slatko nasmijemo.

To je možda za one koji nemaju nikakav on line pregled. [thumbsup].Šalu na stranu takvih je sve manje.Nego što ćeš,kako ono kažu,svaka b…..a ima svoje veselje.Ima jedna bitnija stvar,može se uzeti blizu 3000 komada do 110 kn.U vrijeme direktnog izlaganja naloga na burzi ovo može biti mač s dvije oštrice.Umjesto provociranja prodaje ispod navedene cijene može se lako ostati počiščen u sekundu do 13 sati.S druge strane TSH možda stvarno prodaje,treba im za "biber" [smiley]Ako stave nalog na 90 kn možda i osobno uletim da im podignem likvidnost na računu.U međuvremenu uživajmo u snježnim radostima. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

ja stvarno ne vidim problem u tome da sam kupio jednu jedinu dionicu od nekog tko je prodavao jednu jedinu po 89,17 🙂 smanjio sam si ulaz, haha.

ja sam sebi jasan s kupnjom (smiješno mi stajala ta jedna na prodaji), al nije mi jasan prodavač. nije uopće fora da prodajete ispod 100! a ak ćete i po jednu, ja ću kupovati…

a vi mmikac ne plaćate brokersku proviziju?

fundamentalist

Vjerojatno ne placa minimalnu proviziju…

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close