ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni, financijska situacija, ako gledamo samo značajku financiranja ne izgleda loše. U razini industrije:

Novci nisu problem. Novaca nema.

kod nas svi konditori rade ispod očekivanja

Zvečevo je napravilo iskorak i pobjeglo iz konkurencije sa najjefinijih proizvoda u neki srednji segment i ušlo u cjenovnu kategoriju sa Krašom i Milkom

i dalje rade na razvoju novih proizvoda i tu su stvarno inovativni

kako će se priča razvijati dalje i da li će uspjeti profitirati od šireg spektra proizvoda, to je upitno

u svakom slučaju, nije loš izbor po cijeni 100 kn po dionici s obzirom da Zvečevo isplaćuje dividende (s izuzetkom za prošlu godinu) i to očekujem i u budućnosti

ako će imat 10 kuna dividende pop dionici, ja zadovoljan

meni je Zvečevo ostalo u porfelju sa dobrim minusom (to je jedina dionica uz HT koju sam ni sam ne znam sačuvao svo vrijeme od trenutka kupovine) i ne planiram smanjivati prosjek

neka mi stoji kao podsjetnik na moju glupost i "neznanje"

sumnajm da će se vratiti na razine po kojima sam ja kupovao

Glede marketinga… Ona reklama sa Ćirom je meni osobno skoro zgadila čokoladu. Tako da apsolutno potpisujem da im je marketing najlošija strana (ne samo zbog Ćire).

Također, na ambalaži podosta proizvoda imaju pravopisnih grešaka: "…čokolada sa jagodom…", "…punjena s džemom…" itd.

S druge strane, danas sam probao Mikado Premium Bitter Chilli. Veliki sam uživatelj čokolada, a ova me jednostavno oduševila – jedna od najboljih koje sam probao.



Predlažem da svatko za afirmativni post za ZVCV skine 10 komada sa 100 kn i brzo će nestati oni nalozi tamo.

Kolega pridužujem se inicijativi i u ponedeljak ću skinuti 10 komada.
[/quote]
Jedini je problem što se ne može više skidati 10kom, ja moram skinuti barem 100, al eto za dobrobit Hrvatske postavim se na 90kn

Lapsus, mora se skinuti min. 1000kn, dakle 11kom.

Izašlo FI za 1Q 2009… 🙂 tj. tako bar kažu na ZSE. Malo su krivo polinkali, izvješće za 3Q je ovdje:
http://zse.hr/userdocsimages/financ/ZVCV-fin2009-3Q-NotREV-N-HR.xls

23 puta veća kumulativna dobit nego prošle godine! 🙂

u skladu s tim bi bilo lijepo da su ove sezone ispatili bar neku dividendu u rangu prošlogodišnje 🙂
a ne da prometa skoro da nema itd. to bi sigurno ožvijelo ovu dionicu.

croatia osiguranje privatni mirovinski fond ušao je i u ovu dionicu. bit će zanimljivo.

...povijest se ponavlja...

neznam kako ste pročitali,i gdje ,da je dobit 23PUTA veća.

CROATIA OSIGURANJE je u dionici odkad je ima…..

dividende nema,jed nema otkuda da se isplati.

Ako želite prometa na dionici..pometite sve do 150,pa će promet krenuti,a možda je i izbace iz invalidnog načina trgovanja.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Znam da neki ovdje ne vole kada pričamo o čokoladama (… a ne znam zašto bi se to smatralo glupim – na topic-u firme kojoj je osnovna djelatnost proizvodnja čokolde!) ali ja ću ipak: jeste li probali onu Mikado s džemom od šljiva? Meni je oodlična!, i posebice mi je drago što je tako dobra baš ova sa šljivama, ono to je sad "prava slavonska čokolada" a odlična! 😎

Korištenje domaćih proizvoda (geografski zaštičenog podrijetla :P) je fancy, dakle slavonsku šljivu bi trebalo zaštiti i onda koristiti baš tu domaću… i to bi se, kada bi oni znali što je marketing… moglo iskoristiti i u marketinške svrhe: "visokokvalitetna mliječna čokolada proizvedena najmodernijim tehnološkim procesom, korištenjem isključivo po vlastitoj recepturi kondenziranog domaćeg svježeg mlijeka… punjenja džemom od autohtone slavonske šljive… " – to su stvari koje se danas traže, a oni tamo Ćiru stave… umjesto da slikaju slavonske pašnjake, krave, šljivike i to daju Burekti i Žiniću da slože nešto "bolje od dosadnih milkinih Alpa i svizaca" – to bi bio marketing, a ne Ćiro sa svojim forama.


neznam kako ste pročitali,i gdje ,da je dobit 23PUTA veća.

CROATIA OSIGURANJE je u dionici odkad je ima…..

dividende nema,jed nema otkuda da se isplati.

Ako želite prometa na dionici..pometite sve do 150,pa će promet krenuti,a možda je i izbace iz invalidnog načina trgovanja.

ja nisam rekao da CROS nije ovdje od početka nego sam rekao da je ušao dobrovoljni mirovinski fond croatia osiguranja umjesto matične kuće. dakle, ne govorim o matičnoj kući croatia d.d. nego o fondu koji je ovamo ulazio jer su očito znali da će od 30.11. smjeti ulaziti unutra što je za nas jako dobra vijest. isto je napravljeno kod liburnije gdje je umjesto matice ušao dobrovoljni fond. uskoro se slični manevri očekuju u tisku i zvijezdi.

...povijest se ponavlja...

Interinvast izletio,Tadić Stipo pojačava.. [thumbsup] [thumbsup]

New Report

Close