ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajde nije loše. Nadamo se da će se relativno dobro poslovanje očitovati na dobiti.
Čitam baš da Kandit otvara novi pogon za proizvodnju čokolada. Investicija 10 mil. EUR-a.
Konkurencija je fakat sve oštrija, tim više bi trebali imati nekoliko pravih prodajnih managera.
Alviri su više tehnolozi, a manje manageri, ali hajde…

Alviri se trude svaka im čast, ali pravi biznismeni uvijek znaju što znači najstarija dosjetka zvana "podijela poslova" kojom su ljudi od davnine prokužili kako se može kao tim biti jači od svatko za sebe posebno.

Dakle, kada bi se npr. slično kao Franck u zadnje vrijeme, odlučili pojačati novim kadrovima dokazanima u svome polju, i tako stvorili jedan kvalitetan tim, moglo bi ovdje doći do "tektonskog pomaka" prema naprijed.

Franck se priprema za jednu renesansu, narednih nekoliko godina nadoknaditi sve "spavanje" prijašnjih – kada bi takvo nešto odlučili u Zvečevu, dakle u skladu s time u svoj tim primili neke dokazane profisionalce s kojima bi "podijelili poslove" (ne može jedan čovjek sve raditi sam…), ojačali neka partnerstva (Atlantic…) sve skupa bi to moglo superponirano na već dokazanu Zvečevo kvalitetu u čokloadama, moglo biti prava osnova za jedan značajan uzlet u poslovanju.

Da li će doći ovdje do nećega takvog ili ne… vidjeti ćemo, ali bilo bi šteta da se propusti takva prilika. Zvečevo ima priliku napraviti čuda – na upravi je da taj izazov prihvati ili ne prihvati…

No kako god, svi koji smo ulazili po cijenama ispod 300-injak kn i tako ne moramo mariti za ove stvari, nama je svjedno, jer takve cijene impliciraju dugotrajnu stagnaciju poslovanja – sve bolje od toga traži daleko veće valuacije.

Lynx, mislim da pogodio bit.
Ja isto smatram da su čokolade dobre do bola i da postoji veliki prostor za rast poslovanja u HR i regiji (a i šire).
Imaju organiziranu proizvodnju, a to je komplexna stvar i recimo da je to nekih 80% posla, ali nemaju
"špicu u napadu", a to su igrači za tržište.

Dat ću samo jedan mali primjer: gorki liker Barun je za mene odlično piće. Ja kad sam u kafiću ne želim piti Badelov Pelinkovac, a Jager mi je preskup, da ima Baruna u caffeu ne bih dvojio što bih
naručio…
Ovo je samo primjer, u stvari je banalan po značaju u odnosu što bi mogli napraviti s čokoladama.
Ja ne želim ovdje na forumu iznositi bitne poslovne prijedloge. Ovo je ipak ležerna špreha, a za ozbiljne razgovore, neka plate : )

netko se postavio s prodajom 2713 komada na 120kn. ajmo kviz da li je dogovorena transakcija ili strašilo. eto prilike za kupit 1% firme po trecini vrijednosti.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


netko se postavio s prodajom 2713 komada na 120kn. ajmo kviz da li je dogovorena transakcija ili strašilo. eto prilike za kupit 1% firme po trecini vrijednosti.
na prodaji je paket od 2500 komada – to imaju Tvornica stočne hrane (oni su kupovali po cijeni iznad 400 kuna) i Croatia osiguranje


Ja sam mislio kupiti danas, ali mi zablokirao token pa nisam mogao prebaciti novce. Ove po 110 ću ja kupiti.

si siguran ?

ZVCV-R-A
Kupnja Prodaja
107,00 160
96,10 110
95,10 110
87,05 50
85,02 50
80,01 50
80,00 2000
75,00 50
56,01 204
56,00 100

110,00 2519
115,00 100
119,00 70
120,00 213
127,87 62
137,50 100
145,00 68
150,00 50
160,00 131
189,89 20

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

danas su na 107 s tim velikim paketom. eh, da imam love 🙂
a opet, čini se da baš žele prodati pa će možda u pon već ići i po nižoj cijeni.

skližu se kao ljigavac po zidu….107…102…100…hah,ako baš žele prodati,eto mene na 75 ! Pošteno,ako neide drugačije . Preporuka i ostalima na bidu,da se složimo,i napravimo lijep doček .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


skližu se kao ljigavac po zidu….107…102…100…hah,ako baš žele prodati,eto mene na 75 ! Pošteno,ako neide drugačije . Preporuka i ostalima na bidu,da se složimo,i napravimo lijep doček .

Da, što niže to bolje, ja se postavim na 25kn, ionako oni što prodaju nisu kopali za njih

Danas smo saznali tko je prodavač – Tvornica stočne hrane.

Možda ovih 2500 komada bude dovoljno da se skupi dovoljan broj transakcija za izlazak iz ovog režima trgovine gdje se trguje samo u 13.00 sati.


Danas smo saznali tko je prodavač – Tvornica stočne hrane.

Možda ovih 2500 komada bude dovoljno da se skupi dovoljan broj transakcija za izlazak iz ovog režima trgovine gdje se trguje samo u 13.00 sati.


Mozda, mozda bi se dalo to i izracunat, ali… Kad se to ispuca i opet padne trgovina, mogli bi se opet vratit u posebni rezim. Taj rezim od 0 sekundi aktivnog trgovanja je nepravedan, jer nisu svi brokeri (ili njihovi e-trade SW) jednako brzi… Ali dobro, covjek se navikne i izverzira [smiley]

tko malo trazi, malo i dobije

ima li dividende ?

NEMA PREDAJE

izgleda da isti postavlja naloge na kupnji da podigne ljestvicu,te u zadnjim sekundama bježi.

definitivno,treba se maknuti i naplatiti strpljenje,pogotovo kad vidimo što nas čeka .

Nitko od top 10 ne želi ovo kupiti !?????

znaju li nešto ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close