ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije dobro. Cijene sirovina rastu:
Vaš link
Da se primijetiti da se za prvi kvartal spominju rezultati ostalih konditora ali ne i Zveceva, pitam se zasto.

tko malo trazi, malo i dobije


Nije dobro. Cijene sirovina rastu

od tada je malo naraslo… ali još uvijek je to sve daleko od ATH 🙂

pa što će vam to izvješće za neka prošla vremena. treba gledati budućnost a ona ne može biti gora od sadašnjosti. dionica jedva da je odradila neki rast jer nema hrabrih, ali bit će ih kad kriza prođe. tada će naravno biti kasno za ogromne prinose, ali će i tada biti prilike za zaradu ovdje jer ova dionica čuva se kod nekih igrača za kraj krize. čvrste su ruke ovladale, to je bitno. kad igrači odluče da idemo gore, krećemo. do tada, uzalud čekati izvješća i slično. ***obrisano***

...povijest se ponavlja...

Sigurno s redovnim FI necemo dozivjeti nekakvo svemirsko odusevljenje ili neso slicno pa da ne znamo sto cemo bez njega. Istina, za dugorocno investiranje, jedan FI nis ne znaci, ali ipak, ako su vec duzni ga objaviti, pa sto to ne naprave te samim tim ugase znatizelju malih dionicara koji prate svaki mig, a ima ih na kapaljku.

tko malo trazi, malo i dobije

briga njih za nas dudofe…njima je do njihove moći. a ako njih nije briga što im firma trenutno vrijedi kao neka malo luksuznija kućica na jadranu, onda se niti mi ne moramo brinuti. dugoročno – čisti pogodak, kratkoročno – samo živciranje bez razloga jer kako je pala, tako će opet na 500 kuna.

...povijest se ponavlja...

Ne objavljivanje financijskih izvještaja u propisanim rokovima znak je ne imanja elementarne kulture/pristojnosti, krajnje ne-fer prema manjinskim dioničarima…

Manjinski dioničari ovdje imaju skoro 40 %, i čisto iz pristojnosti bi ih trebalo poštivati, ako žele imati d.o.o. neka otkupe ostatak dionica, dakle neka objavljuju jednu iza druge svakih par mjeseci javnu ponudu za javnom ponudom dok ne iscijede malo po malo do 95 % pa onda squeez out i gotovo.

No dok to ne postignu, dok nisu d.o.o. dotle se ne bi trebali ponašati kao da jesu to što nisu – nego u skladu sa činjenicom da je ovo d.d. u kojem su 40 % temeljnog kapitala "ostali", i prema tim ostalim bi se trebalo odnositi sa malo više poštovanja.

Ja se naravno "ništa ne živciram" jer me baš briga za stvari kratkoga daha, ja sam svugdje vrlo dugoročno, tako i u ovoj najčudnijoj dionici mog protfelja, briga mene i za izvješća i za Alvire i sve prolazne pojave, ali da je ovo nepristojno – moram javno i jasno izreći svoj stav.

Čak ću, to bi bio dakle ipak i neki opipljivi utjecaj ovakvog ponašanja i na mene, postati na strani vas većine koji se zalažu za preuzimanje, ne zato što ja nužno mislim/želim prodavati (premda možda hoću obzirom na cijenu koja bude nuđena) nego zato što želim ako ništa drugo onda drugačijeg većinskog vlasnika koji će na malo kulturniji način komunicirati za manjinskim dioničarima, a vjerojatno i bolje upravaljavati poduzećem na naše zajedničko zadovoljstvo.

Ušao sam po cijeni koja je smiješna, računajući na sve, računajući i na Alvire, to je ono što mi daje ovdje jedno zadovoljstvo iako je biti u firmi ovakvih većinskih vlasnika nešto sasvim suprotno mom uobičajenom načinu ulaganja i ne daje razloga za previše veselja.

Ali sad je cijena još i niža… ja ne mislim dokupljivati jer si ulaz ne mogu bitno sniziti… ali oni koji su ulazili po malo višim cijenama… nemate drugog izbora nego se ovdje tješiti dokupima, što oni nepristojniji prema nama, to ćemo mi imati niže ulaze (niže i od njih većinskih :rotfl:), i dobro, više ćemo profitirati ne duge staze… ili u preuzimanju ako također prihvatimo ponudu po istoj cijeni.

Koliko je sličnih firmi (obzirom na veličinu i vlasničku strukturu) a sa većinskim vlasnikom sasvim drugačijeg načina komunikacije sa svojim dioničarima, recimo kada usporedim svoj BCIN sa ovim… nebo i zemlja.

Svi koji rade imaju i svoje propuste i to je normalno. Ali u poslu ima recimo 7-8 krucijalnih stvari, a jedna ot tih je, naravno i propisno javno financijsko izvještavanje. Ovo što rade Alviri spada u kategoriju kranjnjih poslovnih gnjusnosti. Znam da ovo zvuči ružno, ali na žalost situacija s Alvirima i jest takva.

evo kaj ja mislim o ovoj dionici, imam nešto tih dionica..iskreno nit je ne gledam niti neznam kolika je cijena. A tome svemu je kriv alvir koji ne shvaća da je i cijena dionica pokazuje koliko njegova cijela firma vrijedi u očima investitora

Neće još dugo moći skrivati-
Vaš link
Još se moramo pobrinuti za Lastu iz Čapljine i imat ćemo ono što tražimo


Neće još dugo moći skrivati-
Vaš link
Još se moramo pobrinuti za Lastu iz Čapljine i imat ćemo ono što tražimo

http://www.sase.ba/finreports/ZVLC-2008-G.xls

pa fino je to poboljšanje poslovanja u lasti…kaže alvir da će još nešto preuzeti u regiji. nadam se skoro.

...povijest se ponavlja...

Di kaže?

New Report

Close