ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad se sjetim kako sam glupo ušao u ovu dionicu…u posvijesti se valjda još nisam sasvim oslobododio na kako sam idiotski način ušao.
Žao mi je ako unosim negativnu energiju, ali ako ne dođe do preuzimanja tvrtke ili nekog strateškog povezivanja ili sl., tu nikad neće biti love.
Ovo je valjda najgora branša u HR, a što se tiče povrata na uloženi kapital.
Gledam FI Kraša za IQ, dobit im je nekih 2 milje, Koestlin je u zadnjem izvješću bio u gubitku, Kandit u pušioni, a Zvečevo je tu negdje u loncu.

Po meni su dvije krucijalne stvari zašto smo tu gdje jesmo: mi Hrvati potrošnjom ne podržavamo dovoljno domaće gospodarstvo. Primjer: znam tipa koji je otvorio nekoliko kioska u Zg. i ni na kraj pameti mu nije bilo da uzme hr. proizvode nego je angažirao dobavljača koji dila isključivo uvoznu robu. I boli tipa da ne kažem što…nek je njegovoj guzici dobro, a sve drugo je nebitno.

Drugo: naši manageri se boje nastupa na svjetskom tržištu. Alviri vjerojatno ne šprehaju niti jedan strani jezik i imaju barijeru u mozgu. Ja sam uvjeren da bi puno mogli postići samo da se angažiraju na ino-sajmovima. Dogovorili bi dilove samo tako.

ma naši ljudi su ovce samo takve. gujce bi dali za šaku para, a šta im to vrijedi kad će nas sve potamaniti svinjeća gripa. ja bih radije kunu manje zaradio ali da prodajem hrvatske ili barem regionalne proizvode, ali zato se ja ne busam u prsa hrvatska za razliku od nekih koji od hrvatske ipak najviše vole uzimati. a šteta, jer svi žderu ono smeće od milke i truju se, dorinu također iako je krcata aditivima. ali neka, samo vi žderite. ja sam ovamo ušao isto grlom u jagode i žalim to više od ikoje dionice. čak mi je i kemoboja ostala u boljem sjećanju . ovo je katastrofa. a valjda ću za 10 godina biti na pozitivnoj nuli…

...povijest se ponavlja...

Možda vam pomogne što je direktor tvornice alkohola HDZ-ov kandidat za gradonačelnika Požege. [smiley]

No respect

ma nema nama pomoći dokle netko prodaje s gubitkom i misli da će drugdje bolje zaraditi. jer nitko od vas nije kupovao na ovim razinama.

...povijest se ponavlja...


ma nema nama pomoći dokle netko prodaje s gubitkom i misli da će drugdje bolje zaraditi. jer nitko od vas nije kupovao na ovim razinama.

ja sam ovdje kao i svugdje dugoročno, i premda sam kupovao na točno duplo višim razinama nego su sada, ne bojim se da neću u razumnom vremenu doći u plus, i dugoročno lijepo zaraditi, kombinirano kapitalinim prinosom (i kasnije dividendnim, kada opet budu lijepe dividende kao ova zadnja, naime sada možda doživimo malu pauzu sa dividendama, zahtjevna je godina pred nama 🙂 ).

Ako cijene duže ostanu niske… možda još i dokupim, trenutno nisam u mogućnosti, ali bit ću već na jesen možda. Zadnje sam dokupljivao stvari koje su malo manje rizične (ipak više volim sigurnost nego prinos), a ovo je dionica istina sa malo većim rizikom… ali zato i malo većim potencijalnim prinosom, omjer toga dvoje mislim da je razuman zato je u mom portfelju, unatoč što po mnoga toga nije klasična dionica mog portfelja.

ajmo,još malo pa nestalo…mada mislim da danas nije prodao br 9…već neki mali ,koji računa na dalji pad. Vidjećemo za 3 dana.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Pozdrav ekipo…

Jedan mali info s moje strane,ono što sam primjetio..

Kupnja Prodaja
84,20 130
84,05 8
83,07 2
83,00 4
79,00 50
78,20 160
78,02 99
78,00 150
75,00 35
72,01 322

105,00 30
109,99 165
110,00 200
114,00 120
115,00 169
118,00 3
127,00 127
130,00 450
175,13 13
189,89 20

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
84,10 120 12:59:50
84,05 92 12:27:33
84,10 180 12:27:33
84,11 8 12:27:33
84,20 100 12:27:33

vjerojatno će te se pronaći medu nalozima [proud]

dakle,već par dana,od kad traje iskrcavanje…pojavi se nalog..cca 120 komada.Nakon njega poslože se ostali..ovaj ostaje ispod.Prvi puta,čak i nije bio najniži,ali se kod prodaje izmaknuo,te odmah nakon toga vratio natrag.

Danas je pometeno sve do njega….i onda ga je očito netko iznenadio te ga poklopio,hehe..nije to očekivao. Nakon toga,opet se pojavio novi,a sve u cilju dizanja cijene te pripreme podloge za slijedeće iskrcavanje.Ostalo je još cca 1000 komada.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

hehehe….niko ne kometira…

ajde,malo,znam da si na forumu..mister 9. kako se osjeća dioničar,koji u samo 2 sata,skonta da je isto mogao prodati 30% skuplje ?

olakšaj si dušu,pa podijeli razloge za prosipanje u bescjenje….. [cool]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ovo mi je danas definitivno dionica sa najvećim rastom :D, ali i još uvijek ona sa najvećim minusom u portfelju obzirom na prosječnu cijenu ulaza (cca. -34 % [lol] )

Ajde Alviri, da vidimo na novom FI-ju zašto "brujite" od zadovoljstva! [lol]
Možda i zbog toga što imaju info. iz Španjolske da rasturaju s Mikadom?! [pray]

Kad vec spominjes Spanjolsku, ima li kakva info o tome kako su nase firme tamo prosle? Zar nije vec proslo onih mjesec dana probe?

tko malo trazi, malo i dobije

Bio prošli tjedan u diskontu u Brodu. Izašle su voćne rakije Alvir. Cijena sitnica. 149,99 kuna za 0,75 litara.
Kaže mi prodavačica da nisu još niti jednu prodali. Ljudi dođu, komentiraju da to dobro izgleda, ali da je preskupo. Malo su se zaigrali sa cijenom. Tko će to kupiti?
To i ja mislim. Evo malo cijena iz online Konzuma:

– Baileys – 0,7l – 136,99
– Jagermeister – 0,7 – 96,99
– Maraschino -0,7 – 86,99
– Balantines 0,7 – 99,99

Moram se malo ispraviti. Pakiranje je od 0,5 litara i košta u Konzumu 146,99 kuna. Uvjerljivo najskuplja pića u kategoriji rakija. Evo i okusa:

– marelica
– šljiva
– vinovica
– williams

Nisam probao i ne želim raspravljati o kvaliteti, ali to nije dobra cijena i zdravo. Ništa od trgovine.

New Report

Close