ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

treba priznati da je GFI lošije od očekivanog. mene ne brine gubitak u zadnjem kvartalu koliko trenutna kratkoročna zaduženost, pad prodaje i nemogućnost naplate. nažalost to će loše utjecati na poslovanje ove godine. osobno sam mislio dio Ht dividende investirati u Zvečevo i smanjiti si prosjek ulaska, ali sam poslije ovog izvješća odustao.

Promjenili su računovodstvenu politiku. Vjerojatno se radi o stopi amortizacije koja je smanjena u odnosu na 2007 g. Da je ostala ista dobit bi bila negativna.


Promjenili su računovodstvenu politiku. Vjerojatno se radi o stopi amortizacije koja je smanjena u odnosu na 2007 g. Da je ostala ista dobit bi bila negativna.

onda se to ne bi trebalo zvati dobit.

jedino bi alvir trebao dobit nogom u guzicu, ali i to je korak naprijed

FI je i iz moje perspektive lošije od očekivanog, a prije svega zbog stavke dobiti.
Čovjek ima dojam da se ova firma neće nikada sastati s adekvatnim neto profitom, ali …

Međutim, ima i više dobrih stvari. Asdf…, rekao si pad prodaje, pa to je najbolji dio zadnjeg Q.
Povećanje prihoda od prodaje u zadnjem Q u odnosu na isti 2007. iznosi 9.7%, a u III Q je bio manji od istoga 2007. Dakle, prodaja ide gore u najgorem mogućem vremenu.

Što se tiče aktive povećana je za 30 mil. u odnosu na 2007.

Dobit (gubitak) – po meni najgori dio, ipak je u zadnjem Q iznosio – 1.7 mil., a u istom Q 2007.
– 5,07 mil. kn, dakle značajno bolja situacija.

Što se tiče povećanja kratkoročnih obveza to ljudi uglavnom ne znaju protumačiti stavke jer je to već malo složenija ekonomska tematika. Ljudi misle – obveze – to nije dobro, no to nije uvijek tako.
Konkretno, kratkoročne obveze prema dobavljačima u IV Q iznose 45 mil., a iste za III Q iste godine 31 mil. što će reći povećanje od 14 mil. u tri mjeseca! Znate li što to govori? Pa da pucaju lovu na NOVU sirovinu, ovo i ono potrebno za nove projekte. Alvir je rekao u 2008. idu 10 novih okusa čokolada, novom cugom itd. Dakle, taj dio FI-ja nije negativan već pozitivan.

Asdf…u zadnjem postu imao si 1-2 opasne pogreške, za iznošenje takvih info. treba malo bolje pogledati FI.
Naravno, nemogućnost naplate je dosta nezgodna stvar. Todorić ove godine investira u 40 prodajnih mjesta u BiH. pa s čijom lovom Todoriću?! Čovjek se je valjda već poisotovjetio s Bogom…

Naravno, tu je i Španjolska i ako prođu cijela firma će se ispunit optimizmom i samopouzdanjem za daljnje iskorake na ino-tržišta.


Što se tiče povećanja kratkoročnih obveza to ljudi uglavnom ne znaju protumačiti stavke jer je to već malo složenija ekonomska tematika. Ljudi misle – obveze – to nije dobro, no to nije uvijek tako.
Konkretno, kratkoročne obveze prema dobavljačima u IV Q iznose 45 mil., a iste za III Q iste godine 31 mil. što će reći povećanje od 14 mil. u tri mjeseca! Znate li što to govori? Pa da pucaju lovu na NOVU sirovinu, ovo i ono potrebno za nove projekte. Alvir je rekao u 2008. idu 10 novih okusa čokolada, novom cugom itd. Dakle, taj dio FI-ja nije negativan već pozitivan.

pod kratkoročne obveze mislio sam na AOP 025 (financijske obveze) – to nije dobro

i nije dobro da im se smanjuje količina prodanih proizvoda

da da, iskrenost je na balkanu posvemašnja pojava. pa kad čovjek vas čita što pišete može se samo nasmijati. nitko nikada od vas nije popušio lovu ili prodao s gubitkom. eno onaj gore govori da je kupovao po 70 kuna i sada bi prodao po 120…ovaj drugi se hvalio da je uzimao po 280 kuna, sada je prodao po 90 kuna…postavlja se pitanje: kad svi tako dobivate, tko su onda gubitnici ovog svega? tko to prodaje? dobitnici? a tko kupuje na ovako niskim cijenama? svi koje znam, a da imaju novaca,nisu ni jednu dionicu kupili ni prodali u zadnjih 2 godine. u minusima su, ali znaju da će izaći iz igre kao dobitnici. a vi? što ćete vi? svaki dan po 1%, a svaki drugi -8%…ma dajte. ništa niste naučili iz ovoga. trebalo je prodati na ATH ili blizu a ne realizirati gubitke.

...povijest se ponavlja...

ja nisam prodavao zvečevo i to je dionica koja mi je u najvećem minusu (gledajući u postotcima)

Razbijena je monotonija, netko je raspalio po bidu.
Inace, vidio sam u njihovm "outletu" da prodaju paket u kojem je 200g mikado s ljesnjacima (2×100?) + 250g Franck jubilarne kave (valjda ciglica, nisam siguran). Znimljiva i pohvalna kombinacija. Ne sjecam se da li je cijena bila nesto niza od 30Kn, ali u tom slucaju je znaci nesto jeftinije nego odvojeno spomenuti proizvodi. U svakom slucaju, interesantan poklon za nekom "u goste", a opet ne preskup.

tko malo trazi, malo i dobije

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ALVIR ZDRAVKO 188.047 61,09 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 22.693 7,37 Osnovni račun
3. GRAFOCOLOR D.D. ZA GRAF.USL. 5.520 1,79 Osnovni račun
4. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 5.459 1,77 Skrb. račun
5. PLAMEN-INTERNATIONAL D.O.O. 3.750 1,22 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 2.901 0,94 Skrb. račun
7. CROATIA OSIGURANJE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
8. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
9. CENTAR BANKA D.D. 2.030 0,66 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./INTERINVEST BALANCED 1.492 0,48 Skrb. račun
Ukupno: 76,96

Prodao je 9. Centar banka 700 komada, onu prvu turu..do 95, možda je isti nastavio,i neki dan do 86…po tome ima još cca 1400..znači 2 skoka,jedan na 78,i zaključni na 70,ako mu netko ne pomogne.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Sjećamo se nedavnog texta da "u Zvečevu sve bruji od zadovoljstva", pa onda da vidimo na slijedećim izvješćima zbog čega bruje 🙂
Bruje Alviri, a ostali dioničari…


Sjećamo se nedavnog texta da "u Zvečevu sve bruji od zadovoljstva", pa onda da vidimo na slijedećim izvješćima zbog čega bruje 🙂
Bruje Alviri, a ostali dioničari…

ja sam dosta loš prognostičar, ali izvješće za 1Q bi moglo biti dosta loše. računam na minimalni rast prihoda, ali zbog zaduženosti, pretpostavljam da će nam 1Q donijeti gubitak u RDG i još veću kratkoročnu zaduženost kod banaka

Kad se sjetim kako sam glupo ušao u ovu dionicu…u posvijesti se valjda još nisam sasvim oslobododio na kako sam idiotski način ušao.
Žao mi je ako unosim negativnu energiju, ali ako ne dođe do preuzimanja tvrtke ili nekog strateškog povezivanja ili sl., tu nikad neće biti love.
Ovo je valjda najgora branša u HR, a što se tiče povrata na uloženi kapital.
Gledam FI Kraša za IQ, dobit im je nekih 2 milje, Koestlin je u zadnjem izvješću bio u gubitku, Kandit u pušioni, a Zvečevo je tu negdje u loncu.

Po meni su dvije krucijalne stvari zašto smo tu gdje jesmo: mi Hrvati potrošnjom ne podržavamo dovoljno domaće gospodarstvo. Primjer: znam tipa koji je otvorio nekoliko kioska u Zg. i ni na kraj pameti mu nije bilo da uzme hr. proizvode nego je angažirao dobavljača koji dila isključivo uvoznu robu. I boli tipa da ne kažem što…nek je njegovoj guzici dobro, a sve drugo je nebitno.

Drugo: naši manageri se boje nastupa na svjetskom tržištu. Alviri vjerojatno ne šprehaju niti jedan strani jezik i imaju barijeru u mozgu. Ja sam uvjeren da bi puno mogli postići samo da se angažiraju na ino-sajmovima. Dogovorili bi dilove samo tako.

New Report

Close