ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Glavno pozitivno obilježje je činjenica da je zadnji kvartal začuđujuće dobar, prihodi zadnjeg kvartala u odnosu na isti kvartal prošle godine rastu po…

Pa Sv. Nikola je bio, djeca jedu puno mikada…
[cool]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Glavno pozitivno obilježje je činjenica da je zadnji kvartal začuđujuće dobar, prihodi zadnjeg kvartala u odnosu na isti kvartal prošle godine rastu po…

Pa Sv. Nikola je bio, djeca jedu puno mikada…
[cool]
[/quote]
"u odnosu na isti kvartal prošle godine" (i prošle godine je bio i sv. Nikola i Božić ;), premda… djeca nisu glavna/ili bar pretežna ciljana skupina Mikada, ja bih radije da malo više "roditelja" jede Mikado nego djece, kada već neće Fantasy… e nikad neću shvatiti zašto kod nas ljudi tako nisu ljubitelji tamne čokolde, nije valjda da im je baš toliko preskupo, pa kutija cigareta košta jednako kao jedna Fantasy čoklada sa narančom npr., pa masa ljudi puši… a ovo, ovo je ne samo puno "slađa" "ovisnost", nego i vrlo zdrava 🙂

ja nisam ni očekivao bolje izvješće, odnosno očekivao sam puno gore. no, što je tu je. ionako je cijena dionice puno ispod realne.
što se tiče dječice koja jedu čokolade, nek im samo kupuju imbecilni roditelji ono smeće od milke i kraša i neka ih truju tim aditivima. kod zvečeva nema aditiva, zato im je i cijena malo veća. a kad krepaju, barem će biti manje zagađenja u svijetu.

...povijest se ponavlja...




Glavno pozitivno obilježje je činjenica da je zadnji kvartal začuđujuće dobar, prihodi zadnjeg kvartala u odnosu na isti kvartal prošle godine rastu po…

Pa Sv. Nikola je bio, djeca jedu puno mikada…
[cool]
[/quote]
"u odnosu na isti kvartal prošle godine" (i prošle godine je bio i sv. Nikola i Božić ;), premda… djeca nisu glavna/ili bar pretežna ciljana skupina Mikada, ja bih radije da malo više "roditelja" jede Mikado nego djece, kada već neće Fantasy… e nikad neću shvatiti zašto kod nas ljudi tako nisu ljubitelji tamne čokolde, nije valjda da im je baš toliko preskupo, pa kutija cigareta košta jednako kao jedna Fantasy čoklada sa narančom npr., pa masa ljudi puši… a ovo, ovo je ne samo puno "slađa" "ovisnost", nego i vrlo zdrava 🙂
[/quote]
Ups…slabo citam, a i logicki je ali eto…
Ali tko zna sto bi te vi kolega radije, da netko tko sada pusi prestane pusiti i pocne jesti mikado ili obrnuto (svaka slicnost sa ADRSom je slucajna) [proud]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Ups…slabo citam, a i logicki je ali eto…
Ali tko zna sto bi te vi kolega radije, da netko tko sada pusi prestane pusiti i pocne jesti mikado ili obrnuto (svaka slicnost sa ADRSom je slucajna) [proud]

ja bih najradije ako pusi npr. strane cigarete neka prijeđe na domaće, ako jede strane čokolade neka prijeđe na domaće… i tako potiče hrvatsko gospodarstvo, navike neka njeguje koje sam to želi (u ničiju slobodu izbora se ne miješam) ali spojiti ugodno sa korisnim pa malo svojim uobičajenim načinom ponašanja/konzumiranja napraviti i jedno dobro djelo – pomoći hrvatskom gospodarstvu…, nećemo nikakav protekcionizam i što ti ja sve ne znam kako bi to nazvali, ali jedan zdravi patriotizam – nije na odmet, a konzumiranje hrvatskog je upravo to – domoljublje i čovjekoljublje (naši dioničari, naši radnici… sve su to "naši bližnji", ako njima činimo dobro – radimo dobro djelo).

P.S. Ne znam zašto bi pušenje i konzumiranje, hajde i Mikada ako baš želite bilo međusobno isključivo (ja više preferiram Fantasy bitter, sa narančom… to je jako fino i baš ovako za jednog ozbiljnog gospodina :D… Mikado je ipak za žene i djecu :P, i Čiru :D, šalim se i ja obožavam Mikado sa brusnicom, ali trenutno sam u Fantasy fazi, sada samo to jedem).

Ako je recesija, da: treba poticati potrošnju – domaćega!, dakle nije na odmet uobičajenim navikama dodati i koju novu (neću reći da onaj koji ne puši treba početi :P, ali da bi mogao npr. jesti zdravu crnu čokoladu – to svakako preporučam!, zdrave stvari nikada ne mogu biti preskupe i "nedopušteni si luksuz", za dobru čokoladu, za dobro vino… za to nikada ne treba biti žao novca), glavno je samo da smanjimo potrošnju onoga što je strano ili pak proizvode tvrtke u državnom vlasništvu (nećemo pomoći društvu potičući nešto što je neodriživo i dugoročno štetno, državno vlasništvo u firmama koje imaju i privatnu konkurenciju, definitivno nije korisna stvar za društvo dugoročno gledajući)


što se tiče dječice koja jedu čokolade, nek im samo kupuju imbecilni roditelji ono smeće od milke i kraša i neka ih truju tim aditivima. kod zvečeva nema aditiva, zato im je i cijena malo veća. a kad krepaju, barem će biti manje zagađenja u svijetu.

e baš si morbidan…, a što se tiče Kraš-a, a i to je domaća firma… bolje i Kraš nego Milka, no imaš pravo… djeci trebaju roditelji izabrati ono što je najbolje, a na cijenu sigurno kad se radi o djeci ne bi trebalo gledati. Zvečevo pak ima dovoljnu paletu proizvoda da zadovolji potrebe i djece i odraslih za kvalitetnim čokoladama, a i po cijenama za svaki džep (nažalost stanje je takvo da si mnoštvo naših građana ne može priuštiti niti taj "najmanji luksuz" kao što je konzumacija kvalitetnih čokolada, no nisu sve čokolade Zvečeva "premium ranga"), ne mora svatko redoviti konzumirati Mikado, tu su Braco i Seka, jedan od najboljih, zdravijih… i najklasičnijih izbora za svako dijete, a i mnogi odrasli nemaju ništa protiv male uspomene na djetinjstvo s vremena na vrijeme… Šteta što djecu nije moguće nagovoriti da jedu crne čokolade, djeca jednostavno traže da je slatko… naime to je mali paradoks, baš istinski zdrave čokolade, koje bi posebice htjeli djeci tada dati… nisu baš za djecu, no dobro onda sa ovim ostalim kvalitetnim mliječnim čokoladama treba umjereno i to je to, naime svaka čokolada nažalost mora imati ohoho šećera… a unos previše šećera je veliki problem u modernoj prehrani djece, glavni krivac Coca-Cola i sl. (no djeci ipak treba i mlijeka, a sve Zvečevo čokolade imaju više mlijeka od one plave krave, pa jednog Bracu ili Seku… s vremena na vrijeme neka svaki roditelj priušti svojim mališanima 😀 )

Odrastao čovjek ima slobodu izboru da može si izabrati i ono što mu je štetno (pa neka jede tone šećera i aditiva ako mu je to baš takav gušt… to bi doduše bilo tako da svi imamo privatno zdravstveno osiguranje koje si svatko sam plaća… ovako nam se ipak ne isplati ni ta njihova sloboda izbora… više bi se onda isplatilo da država subvencionria cijenu čokolada sa recimo više od 60 % kakaa nego da ih poslije liječimo ali što je tu je… nikada kod nas recimo neće nekome pasti na pamet da smanji PDV na recimo skupinu proizvoda "koji spadaju u blagotvorne za ljudsko zdravlje" pa da recimo imamo 10 % na neke čajeve, crne čokolade, određene dodatke prehrani, orgranski uzgojenu hranu i sl., kod nas se uvijek ide negativnim/kaznenim metodama nikad pozitivnim/afirmativnim…), ali što se tiče djece roditeljska odgovornost je birnuti se o njihovoj prehrani – štednja na djeci je krajnje neukusna.

moram priznati da mi je izvješće lošije od očekivanja i to iz nekoliko razloga:

1. smanjuje se količinski prodaja što znači da tvornica radi sa smanjenim kapacitetom, a to znači veći fiksni trošak po gotovom proizvodu
2. kratkoročna zaduženost je porasla za 55% i s obzirom na cijenu novca u prvom kvartalu, bojim se da će 2009. biti vrlo zajebata za poslovanje
3. potraživanja prema kupcima (20 milja, 30%) su rasla puno brže od rasta prihoda(3 milje, 1,5%) i to postotno i količinski – to bi moglo značiti da će Zvečevo se sve više financirati kreditima jer svi znamo tko je neplatiša

Stavke 2 i 3 bi mogle donijeti puno problema u ovoj godini, a bome i puno gubitka u 1Q/2009

Ipak, ima nešto i pozitivno u tom izvješću, a to je da su konačno počeli poslovati sa dobiti, a da ona nije nastala zbog prodaje dugotrajne imovine ili naplate nekog davno preplaćenog poreza.

U svakom slučaju, 800 kuna po dionici koje navodno traži Alvir iz današnje pozicije izgledaju kao utopija ili još gore.

Čini mi se da je došlo vrijeme da firmu preuzme netko tko ima keša jer se banci plaćaju visoke kamate, a zauzvrat se neplaćanje Agrokora nikako ne može naplatiti. Još je dobro da nam ne kompenzira sa Mikado čokoladama po maloprodajnoj cijeni pa da umjesto 10 kuna dobijemo Mikado sa lješnjacima

Dividende može biti iz AOP 092.

s obzirom na AOP 025 i AOP 087 možda bi bilo bolje nam dividendu isplati iz AOP 008

alvir bi si mogao onda dividendu isplatiti sa prošlogodišnjim božićnim asortimanom mikada sa rižom

Nakon ovoliko komentara vezanih za ,ruku na srce,loše rezultate,te uz pogled na ostale prilike na tržištu,mislim da je vrijeme za lagani odlazak….

Danas me netko preduhitrio,ali ako je isti mislio rušiti cijenu,malo se i zeznuo,jer je na kupnji skriveni nalog-200 ( 2000 ) komada ??? Ili se baren netko trudi da to tako izgleda…u svakom slučaju,eto,jedna mala utjeha,barem neće ispod toga…ukoliko se ne makne..

Jednostavno,mislim da je trenutni ostanak u ovoj dionici čisto propuštanje prilika.
Ostajte mi dobro.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Nakon ovoliko komentara vezanih za ,ruku na srce,loše rezultate,te uz pogled na ostale prilike na tržištu,mislim da je vrijeme za lagani odlazak….

Danas me netko preduhitrio,ali ako je isti mislio rušiti cijenu,malo se i zeznuo,jer je na kupnji skriveni nalog-200 ( 2000 ) komada ??? Ili se baren netko trudi da to tako izgleda…u svakom slučaju,eto,jedna mala utjeha,barem neće ispod toga…ukoliko se ne makne..

Jednostavno,mislim da je trenutni ostanak u ovoj dionici čisto propuštanje prilika.
Ostajte mi dobro.

sačuvaj me bože ovakvih dioničara. daj za kunu po komadu…pa vi nikad nećete naučiti. nije ni čudo da je crobex među najvećim gubitnicima prošle godine u svijetu. uz ovakve nema napretka. oroči novce dečko i čekaj propast svijeta. koje prilike? danas prilika, sutra velika neprilika…zapamti to. samo me zanima kako ti se prodaje s gubitkom, ali tvoja je lova….radi što hoćeš.

...povijest se ponavlja...

nije s gubitkom,poklapalo me na 7x,8x….dosta toga,a i nedam po 95,rekao sam prije da kupujem po toj cijeni.

Obzirom na rezultate,odlučio sam iskrcati dio koji je jeftino kupljen,po cijeni oko 120,a jutros sam mislio puknuti i po 95,ali,kao što napisah,netko me preduhitrio,i otkrio skriveni nalog. Mislim da količinu od 2000 komada može željeti kupiti samo Floki,ali,tko zna.Uglavnom,pomogao mi je da se predomislim,i ostanem na razinama 120 ! Dakle…oako je netko zainteresiran,prodajem po 120,kupujem i dalje po 95 !I neću bježati s nalogom

Inače to je redovita praksa kod onih koji se dulje bave dionicama : Znati prodati s gubitkom.

Osluškivanje sentimenta tržišta,i procjena ulaska i izlaska….to nije za one koji se opredjeljuju za dugoročno investiranje.Meni je 1% na dan ( svaki dan – čistoga ),bolje od možda 100 % u godinu dana,sjedenjem u dionici.

Uostalom,cijena je pala na 75,skočila je na 120…na temelju očekivanja dobrog izviješća.Ono nije dobro,pa što se sad očekuje,opet sjedenje u mjestu do možda 1H,jer 1Q sigurno ne nosi ništa dobro,čak i za Španjolsku je rano,dakle,ako je netko nestrpljiv,zar nije bolje da proda " dok je roba još vruća ",nego da čeka kao onaj koji je prodavao po 100-do 75…jer mu je pukao film ili nešto drugo…

I,da…zamislimo da je isti s tom lovom kupio IGH…sada je zaradio 120% . Ja,koji sam to kupio,u najboljoj situaciji ,mogu kapitalizirati 40%…ako se ne makne 200tka,i naravno,. Ne govorim trenutno u emisiji "Želje i pozdravi",već o sadašnjem trenutku . Postoje dionice koje su vrlo likvidne,i tu se može zaraditi . ZVCV je nelikvidna,možda i zlatna koka…ali to će vrijeme pokazati.

I na kraju…TRENUTNO,je čak i ULJANIK brodogradilište puuuuno bolja prilika za zaradu od ZVečeva.Na kraju godine također imaju zaradu,ali 40ak milijuna kuna,a ne 630 tisuća,i za razliku od Zvečeva,ako vlada ipak odluči napokon krenuti u prodaju,ono ide po nominali od 300 Kuna.To je činjenica. [lol]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

danas prilika, sutra velika neprilika…zapamti to. samo me zanima kako ti se prodaje s gubitkom, ali tvoja je lova….radi što hoćeš.

prihvatiti da si neki novac izgubio je izuzetno važno u investiranju. ja sam izašao iz svih fondova prošle godine (većina je donijela lijepu zaradu), ali bilo je fondova gdje sam bio i u minusu. Da sam nisam izašao iz tih fondova danas ti udjeli bi vrijedili puuuuno manje

New Report

Close