ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

delboy ti si upućen u sve, od Lole do Zvečeva. Očito imaš informacije iz prve ruke ili imaš bujnu maštu. A možda i gledaš u karte ili bacaš grah. Kaži što je sa prodajom City expresa, nešto je zapela. Možda da pitaš caymana006 on sigurno nešto zna.
Inače i Zvečevo je na prodaju kao i sve dionice u HR, ali samo je pitanje ponude i trenutka. Ovaj trenutak je povoljan i za ozbiljnog kupca i naravno za prodavatelja koji ima puno novih prilika za ugalanje. Eto tako Šola i Vidić sada kupuju Lolu. Prošle godine u 8 mjesecu im je bilo puno dati više od 175 kuna, a sada će platiit 200 + zatezne kamate i sudski troškovi.

inače, kila crne čokolade sa brusnicama (fantasy) košta 35 kuna u diskontu u SB. žena koja radi u diskontu kaže da je jako zadovoljna (iako je na minimalcu). izgleda da im je krenulo i da svi očekuju bolje dane.

kada uđeš u diskont ne znaš što bi kupovao zbog izbora (imaju akciju i ostatak novogodišnjeg programa je snižen 50%). Npr. mikado tuti fruti od 200g je oko 9 kuna.

Probao sam čokoladu punjenu s džemom i nije ni do koljena crnoj s brusnicama. A sada poruka za Zvečevo:

Treba pisati punjena džemom, a ne punjena s džemom kako piše na kutiji

Nikako da naletim na tu sa džemom, bar ne u Dioni niti u Intersparu. Da li trebam do Konzuma mozda? Vjerojatno ima u diskontu.

tko malo trazi, malo i dobije


Nikako da naletim na tu sa džemom, bar ne u Dioni niti u Intersparu. Da li trebam do Konzuma mozda? Vjerojatno ima u diskontu.

Kolege predlažem da otvorite novu temu po mogućnosti u suradnji sa Rene Bakalovićem i da prestanete na ovoj temi pisati o gurmanskim doživljajima, već samo o financijama i poslovnim činjenicama. Hvala



Nikako da naletim na tu sa džemom, bar ne u Dioni niti u Intersparu. Da li trebam do Konzuma mozda? Vjerojatno ima u diskontu.

Kolege predlažem da otvorite novu temu po mogućnosti u suradnji sa Rene Bakalovićem i da prestanete na ovoj temi pisati o gurmanskim doživljajima, već samo o financijama i poslovnim činjenicama. Hvala
[/quote]

pa napisao sam koliko košta čokolada. zar to nije financijski podatak. uostalom ionako nitko ne piše na temi

Dudof, imaš je u Konzumu.
asd…dobro su zvekno onu gramatičku, fakat je istina.



Nikako da naletim na tu sa džemom, bar ne u Dioni niti u Intersparu. Da li trebam do Konzuma mozda? Vjerojatno ima u diskontu.

Kolege predlažem da otvorite novu temu po mogućnosti u suradnji sa Rene Bakalovićem i da prestanete na ovoj temi pisati o gurmanskim doživljajima, već samo o financijama i poslovnim činjenicama. Hvala
[/quote]

Ok, mozda je to malo previse laprdati o tome gdje ima za kupiti koja cokolada, ali kad se prakticki nista drugo ne dogadja ovdje, osim nagadjanja o preuzimanju i ciframa od kojih ti se zavrti u glavi, a samo je dovoljno pogledati ask.
Zakljucak, kad bi svi prestali laprdati, onda ne bi bilo rasprave uopce, a ako ako cemo tako, onda bez selekcije.

Evo malo financijske rasprave.
Jos nije izasao FI. Sta ce biti medju zadnjima.

tko malo trazi, malo i dobije

Bacio sam malo oko na FI od Kraša, katastrofa. Gubitak u zadnjem kvartalu koji bi za konditore trebao biti daleko najjači. Ako bude analogije između Kraša i Zvečeva onda smo u totalnoj banani.
Ja ću ipak ostati pri onome što sam napisao još prije da će dobit za zadnji Q biti iznad 5 mil.
Do konca tjedna bi izvješće moralo ići van jer je zakonski rok do 31.03.

Ma cher Odette,

Kao svoju posljednju raspravu na ovom ispraznom forumu i kao pokušaj dokidanja daljnjih rasprava o načinu upravljanja našeg Odbora na čelu s g. Alvirom te špekulacija o preuzimanjima, u nastavku ću citirati ulomak iz znate svi koje knjige Benjamina Grahama. I nakon toga ću šutjeti i čekati. Možda dokupiti po povijesno niskim cijenama (pozdrav g. Crumarix), ali uglavnom strpljivo čekati…

Dioničari opravdano dovode u pitanje kompetencije menadžmenta kada su rezultati: (1) nezadovoljavajući, (2) lošiji nego oni ostvareni u slično pozicioniranim poduzećima te (3) polučili dugotrajno nezadovoljavajuću tržišnu cijenu. U posljednjih 36 godina gotovo se ništa nije postiglo razboritom akcijom velikog dioničarskog tijela. Razuman pojedinac, ako takav uopće postoji, shvatio bi to kao gubljenje vremena, tj. bolje da odustane od borbe. Čini se da naš slučaj nije u potpunosti izgubljen, zapravo je spašen preuzimanjima ili ponudama za preuzimanje. LOŠ MENADŽMENT DOVODI DO NISKIH TRŽIŠNIH CIJENA DIONICA. Niske tržišne cijene, naizmjence, privlače pažnju poduzeća zainteresiranih za DIVERSIFIKACIJU SVOJIH AKTIVNOSTI. Mnoge su takve akvizicije obavljene u dogovoru s postojećim menadžmentom ili pribavljanjem dionica s ponudom iznad tržišnih cijena. Ponuđena cijena je uobičajeno bila u skladu s VRIJEDNOŠĆU PODUZEĆA KAO DA JE VOĐENO PRIHVATLJIVO KOMPETENTNIM MENADŽMENTOM. Stoga su u mnogim slučajevima neaktivni dioničari spašeni izvana, poduzetnim djelovanjem pojedinca ili grupe unutar vlastitih interesa.

Avec amour,

P.S. Voćne rakije Alvir?! Punjene s džemom? Želim Nestle ili kompetentnog g. Tedeschija! Preuzmite nas, vaši smo gospodo!

Monsieur Swann

Čuj Swanne, vidim da se praviš pametan jer kažeš da je ovaj forum isprazan. Pa zar još nisi shvatio da je osim tu i tamo koje ozbiljne teme ovo lagana zabava gdje ljudi i ne namjeravaju zvučati ka W. Buffet ili B. Gates!?
A i sjećam te se s "Lure" još prije krize, bio si sav "unutra", a sad seruckaš.
Sada nam popuješ, a gdje si bio krize pa nam tada rekao koju pametnu?


Čuj Swanne, vidim da se praviš pametan jer kažeš da je ovaj forum isprazan. Pa zar još nisi shvatio da je osim tu i tamo koje ozbiljne teme ovo lagana zabava gdje ljudi i ne namjeravaju zvučati ka W. Buffet ili B. Gates!?
A i sjećam te se s "Lure" još prije krize, bio si sav "unutra", a sad seruckaš.
Sada nam popuješ, a gdje si bio krize pa nam tada rekao koju pametnu?

Ma cher Odette,
Mon ami sept sept sept,

Molim Vas da mi se ne obraćate tako. Ja sam također nekoliko stranica prije pisao o imenima za proizvode, ali kada sam govorio o ispraznostima, dakako da nisam mislio na zabavne i intelektualno i gustatorno izazovne prigodne rasprave prilikom lansiranja novih proizvoda. Ispraznost se, mon ami, odnosila na naklapanja o preuzimanju koja su govorila o svemu samo ne o činjenici koju sam prijašnjim citatom istaknuo – da je, nažalost, osnovni motiv i za preuzimanje kao i za naša naklapanja o preuzimanju NEKOMPETENTAN SADAŠNJI MENADŽMENT. I da je povijest pokazala da nam ne preostaje ništa drugo nego čekati.
Ako sam rekao nešto krivo, molim Vas da me ispravite, ako nisam – zašto me krivo optužujete? I zašto me prisiljavate da gazim svoju riječ kako bih pokušao oprati ljagu sa svoga imena?
Ja, naime, nisam nikada pisao na forumu koji ste spomenuli, niti sam ikada imao ijedan drugi identitet na bilo kojem forumu u ovoj zemlji (niti u nekoj drugoj, da se razumijemo). I molim Vas, sve vas, da me više ne prisiljavate na izlazak iz hibernacije.
A Vama sam, da vas radije nazoven Monsieur six six six, Vama sam gospodine vjerovao… Kako da Vam sada vjerujem kada me tako neosnovano optužujete?! Sramite se.

Avec amour,

P.S. Pametuje li čovjek koji pomno slaže i važe svoje rečenice i pokušava iskreno reći svoje mišljenje više od nekoga koji bez interpunkcije i malim slovima nabacuje neprovjerene i tendenciozne informacije nagovoarajući nevješte na zlo? Ovdje, da se razumijemo, ne mislim na Vas, već govorim o drskosti i potrebi razlikovanje brige o stilu i iskrenosti od pametovanja.

Monsieur Swann

Swann stari, pa nisam te htio povrijediti. Bio sam malo nezgodan, ali bio si i ti.
A ono sa six, six six nisi trebao. Ja nisam išao tako nisko, ali vidiš ne zamjeram ti 🙂

New Report

Close