ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedan post sa rekla kazala informacijom i odjednom su se svi raspisali. Umjesto razglabanja o mogućim događajima, olovku i papir pa izračunajte stvarnu vrijednost Zvečeva i dobiti će te zanimljive brojke s naglaskom na buduće rezultate i dobit, te ono što je najvažnije – brand.
Zvečevo realno vrijedi min. 100 eur onome tko ima novac i želi kupiti vrijednu tvrtku sa vrhunskim proizvodima. To je upravo ATGR. Osim njih kupci zvečeva bi mogli biti samo Todex, Grbex i možda Kraš. Jedina mana navedenim je to što su škrti a Kraš vjerojatno nije dovoljno fin. jak.
Prema tome Teschi je najbolji izbor i što je još važnije najkvalitetniji, sposoban razviti firmu i plasirati proizvode na EU tržište. Ako sada ne kupi ZVCV neće nikad jer je ovo pravo vrijeme.

S obzirom da je naceta tema preuzimanja, da li vrijedi isto pravilo kao kod stjecanja vise od 25% dionica, kad se stvara obveza za objavom javnog preuzimanja, kao i u mogucem slucaju da vecinski vlasnik Zveceva proda kompletni udio nekon drugom, znaci da li bi taj novi vlasnik imao obvezu za objavu preuzimanja ostatka dionica s obzirom da je stekao vise od 25%?

tko malo trazi, malo i dobije


S obzirom da je naceta tema preuzimanja, da li vrijedi isto pravilo kao kod stjecanja vise od 25% dionica, kad se stvara obveza za objavom javnog preuzimanja, kao i u mogucem slucaju da vecinski vlasnik Zveceva proda kompletni udio nekon drugom, znaci da li bi taj novi vlasnik imao obvezu za objavu preuzimanja ostatka dionica s obzirom da je stekao vise od 25%?

Imao bi obvezu javne ponude

Ma cher Odette,

Gospodine ”s lijeva na desno po tipkovnici”(asdfgh123)!

Utvarao sam si da ste jedan od rijetkih tko ne piše besmislene glasine na forumu. Koliko god se Vama (pošto ste dioničar obje tvrtke) činilo zgodnim da jedna fagocitira drugu, a vi zaradite dva puta – vjerujte mi, to se neće zbiti.
Moja saznanja ukazuju da g. Tedeschija ne zanima konditorski sektor. Vrhunac realnog optimizma bi bio kad bih prethodnu rečenicu završio sa – ”za sada”. Eto, rasprava je dakle posve besmislena. Za sada. Radije razmišljajmo gdje je dno cijene ove dionice… Za sada.

Avec amour,

Monsieur Swann


Evo malo copy/paste sa susjednog foruma

Napisat ću nešto što sam ovaj vikend čuo iako sam svjestan da će napisano vjerojatno izazvati burnu raspravu.

I ja sam našao podosta "protiv" onome što sam čuo, ali odlučio sam izaći s time van ne bi li došao do potpunije informacije.

Naime, brokerska ekipa jedne naše velike banke koja je u vlasništvu francuske banke, na vikend druženju u Osijeku uvjeravala me da je dogovor Alvir-Tedeschi postignut.

Iako su ovakva krizna vremena kao stvorena za ovakve stvari, nekako ne mogu virovati da su Alviri odlučili izaći van.

Kakva su vaša razmišljanja i informacije o tome?

M.,

Ma cher Odette,

Gospodine ”s lijeva na desno po tipkovnici”(asdfgh123)!

Utvarao sam si da ste jedan od rijetkih tko ne piše besmislene glasine na forumu. Koliko god se Vama (pošto ste dioničar obje tvrtke) činilo zgodnim da jedna fagocitira drugu, a vi zaradite dva puta – vjerujte mi, to se neće zbiti.
Moja saznanja ukazuju da g. Tedeschija ne zanima konditorski sektor. Vrhunac realnog optimizma bi bio kad bih prethodnu rečenicu završio sa – ”za sada”. Eto, rasprava je dakle posve besmislena. Za sada. Radije razmišljajmo gdje je dno cijene ove dionice… Za sada.

Avec amour,

moj tekst je kopija teksta sa mojnovac i to sam naveo i stavio sam taj dio posta u italic.

osobno ne vjerujem u preuzimanje i to sam napisao


Ja osobno ne vjerujem u ovaj scenario. A ako je točno, onda bi cijena mogla biti puno niža od onoga što je Alvir očekivao (800 kuna po dionici).

inače ne pišem na moj novac uopće i nemam namjeru, ali ponekad svrnem na forum.

i ne vjerujem da ćete naći moje postove koji služe u svrhu drukanja

trenutno ne kupujem dionice jer imam važnijih prioriteta i od portfelja imam HT (tu sam u plusu), INDG (minus u čekanju ponude, nakon ponude bi trebao biti u plusu) i Zvečevo (priličan minus).

Ja sam siguran u svoj odabir Zvečeva i uvjeren sam da vrijedi puno više nego sam ga ja platio, a kad će to biti vrednovano, ne znam. do tada ga sigurno neću prodati

nema se tu šta drukati kad znamo da je alvir odbio 800 kuna po dionici prije par godina. dakle, cijena će biti iznad 800 kuna u preuzimanju. ali pitanje je samo kada. možda za 20 godina, možda za 2. u tome i jest poanta svega ovoga. treba biti strpljiv, iako ja baš u tog alvira nemam povjerenja, čini se da čovjek zna posao.

...povijest se ponavlja...

Čovjek u nekim situacijama donese odluku da nešto neće prodati ispod neke cijene i onda se situacija na tržišu promjeni i on bude sretan da nešto proda u pola cijene nego što mu je prije nuđeno.
Sa 800 kuna prije godinu i pol dana magao je kupiti 1,2 dionice ADRS, ili 0,6 dionica IPKK ili 0,4 dionice HDEL itd. Sada se situacija okrenula pa bi sa 400 kuna Alvir mogao kupiti 3 dionice ADRS ili 2 dionice IPKK ili 3 kom HDEL. Zato je sve moguće i zato vjerujem da postoji mogućnost da Alvir proda Zvečevo, i isto tako da Tedeschi bude kupac jer bi kupio nešto što stvarno vrijedi.

Činjenica je da se Zvečevo razvija, kontinurirano izlaze novi, kalitetni proizvodi, a znamo da će uskoro i nove rakije Alvir, likeri i ostalo.
Mislim da će se oko Zvečeva zakuhati prije ili poslije.
Kod mene u kvartu ima jedan vrlo mali dućan i na blagajničkom pultu Mikado čokolade na akciji. Ovo pišem kao foricu.

Zaista ne bih želio potencirati temu, ali se pitam zašto Zvečevo ne ode na neki sajam prehrane u Japan. Pa već sam naziv bi privukao pažnju, a kvalitetu imaju. Valjda se boje. Inače, trošak ne bi smio biti velik – štand, roba i par ljudi.

K tome, nadamo se da će u Španjolskoj dobro proći…moglo bi se malo zakuhati.

Bez komentara.

Prihod Zvečeva u 2007. godini je bio cca 26m€.

Negdje sam pročitao da je Soko Štark preuzet 2005.godine po 36m€. U trenutku preuzimanja imao je 15% tržišta u Srbiji i Crnoj Gori i prihod oh 47m€.

Milsim da bi Alvir trebao prihvatiti ponudu ATGR-a ako takva postoji ako je cijena iznad 500 kuna po dionici.

Ne bi morao prodati sve dionice. Ako se ne varam ima ih negdje 68 %. Mogao bi prodati npr. 38% da si ostavi 30%, a Atlantic bi se time približio na 70%. To bi bio pravi sinergijski učinak.
Nema sumnje da bi Zvečevo skočilo vrlo brzo. No mislim da je tu i pitanje ponosa i sličnih stvarčica pa je deal vrlo upitan.
Osim toga, možda bi i dokapitalizacija bila prava stvar. Svježi cash za smanjenje postotnog udjela vlasništva.

opet laprdate. nema prodaje. zasad

...povijest se ponavlja...

New Report

Close