ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja sam kupio Lider…isplati se pročitati, Alvir II djeluje iskreno optimističan, ali zabolo me je kada je rekao da će možda imati problema s likvidnošću. Našu dividendu ćemo vidjeti Bog zna kad.

Sigurno je da mogu još dosta rasti, ali između ostalog fali im PR. Uz bolji marketing s tim se može puno postići. Imaju dobre čokolade i mogli bi ih bolje prodavati. Mislim da su jači tehnološki nego u ovim drugim sofisticiranijim tehnikama.

Sa uprvo pristiglom dividendom navalite na kupnju dionice.
Ionako je jeftinija od kilograma čokolade.

Hm, pa i nije, u Sisku u Zvecevo "outletu" 1kg 34.99Kn mlijecne i ostale varijante. Mond 1kg je jos jeftiniji, nesto vise od 20Kn. Redovito tamo kupujem na kile. Zakon stvar.
Ali ako se gleda po manjim pakiranjima, onda mozda i je jeftinija od 1kg cokolade, mislim na dionicu.

tko malo trazi, malo i dobije

Vala sjela. To je dobar znak likvidnosti.
Pa gledam si malo, ako u budućem periodu dobit bude na razini od samo 5% od prihoda to je 10-ak mil., odnosno više od 30 kn po dionici. Iruda mi, cijena dionice bi morala u roku jedne godine do 400 kn. Ovo trenutno nije vrijedno komentara.

Ima tu bitnih stvari, a jedna je da ne navodno cijena kakaovca na svj. tržištu pala. Druga stvar je da u ovoj krizi potrošnja čokolade neće padati nego vjerojatno rasti jer je dokazani antidepresiv.
A treća stvar je da će svaki naredni suvisli proizvod koji firma bude izbacila na tržište donositi relativno veću dobit zbog fixnih troškova koji ionako već postoje.

… a onda je svizac ….

ova firma će se sa stranom konkurencijom borit kao i naša brodogradilišta…stečajem!
gospoda ne ispačuju dividendu…
ma balkan…

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

E napokon; nisam ja nestrpljiv, nisam čak niti pobornik ovako velike dividende u ovakvim vremenima… jasno mi je zašto je kasnila, shvaćam probleme s likvidnošću, ali nepoštivanje dogovorenih rokova, to je stvar na koju sam jako osjetljiv.

Ali eto, unatoč svemu, veseli – sad bih možda mogao razmisliti i o malom dokupu.

ja sam bome smanjio minus na tekućem. Potrošilo se dosta za uređenje stana. Vrlo rado bih kupovao, ali ne smijem ni pomisliti na tako nešto.

Meni je problem što sada na ZSE ima jako puno lijepog izbora :D, imam što dokupiti, imam čak i neke nove kupnje koje bih mogao napraviti, puno je ideja – ali keša jako malo, pa se treba jako oprezno odlučiti što sa time…

Izgleda da smo svi više-manje u sličnim dilemama, da ne kažem problemima. Kod mene isto nema dokupa, a uspjeh ću smatrati ako zadržim sve dionice i nadam se da hoću pa uz strpljenja bit će i dobitka.

Izgleda da je preuzimanje započelo. Za Konzum K plus čokolade prizvodi Zvečevo. Izgledaju jednako dobro kao i ostale čokolade.

Vidim jutros je bilo borbe za ovih 50 komada po 90 kunića. Tko je imao najbrži prst?

asdf…što si htio reći? K plus čokolade već dulje vrijeme proizvodi Zvečevo.

New Report

Close