ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam ja tako razočaran što kasne sa isplatom dividende koliko njihovim odnosom prema malim dioničarima.

Ali ne samo Zvečevom već i PBZ-om. Dionice se vode putem PBZ skrbničkog i kada sam pitao putem PBZ investora da li su što poduzeli oko isplate dividende. odgovor je bio da pitam Zvečevo. Zašto plaćam njihovu uslugu, ako njih ne zanimaju klijenti ?

Zatim sam poslao mail na Zvečevo (prije cca 3 tjedna) – bez odgovora
zatim sam direktno poslao upit financijskoj direktorici – bez odgovora

Usput, uprava se uoće ne očituje oko dividende.

Mogli su dostaviti obavijest da će biti isplaćena do kraja godine ili tko zna kad. barem to.


Nisam ja tako razočaran što kasne sa isplatom dividende koliko njihovim odnosom prema malim dioničarima.

Ali ne samo Zvečevom već i PBZ-om. Dionice se vode putem PBZ skrbničkog i kada sam pitao putem PBZ investora da li su što poduzeli oko isplate dividende. odgovor je bio da pitam Zvečevo. Zašto plaćam njihovu uslugu, ako njih ne zanimaju klijenti ?

Zatim sam poslao mail na Zvečevo (prije cca 3 tjedna) – bez odgovora
zatim sam direktno poslao upit financijskoj direktorici – bez odgovora

Usput, uprava se uoće ne očituje oko dividende.

Mogli su dostaviti obavijest da će biti isplaćena do kraja godine ili tko zna kad. barem to.

Donekle ih razumijem, glavni kupac im je Konzum a znamo kako K plaća. Očito ne mogu dočekati da im plati pa da oni nama isplate dividendu. Drugim riječima Todorić mi je Žitnjak platio mojom dividendom od zvečeva.

Ja sam isto tip koji puno drži do odnosa sa svim partnerima u nekom poslovnom odnosu, a tako se i ponašam. Iako sam ih opravdavao do nedavno i mene je počelo nervirati, kao što je gore rečeno ne to što ćemo dividendu dobiti mjesec-dva kasnije nego način komunikacije s malim dioničarima.
Sad mi je nekako došlo do svijesti da je to nisko i neprofesionalno.
Moram reći da se pitam gdje sam ja to uložio novac.
Ovakvim postupcima uprava Zvečeva širi negativnu energiju i lošu sliku o sebi, a nema gore od toga.
Kad samo pomislim npr. da direktor IGH-a kaže da je kod njih lijepo vidjeti trudnicu ili slično pa kad pogledam ove naše seljačine stvarno mi padne mrak na oči.
Pravi postupak bi bio da su poslali pismenu ispriku svakom dioničaru s novim datumom isplate.



Nisam ja tako razočaran što kasne sa isplatom dividende koliko njihovim odnosom prema malim dioničarima.

Ali ne samo Zvečevom već i PBZ-om. Dionice se vode putem PBZ skrbničkog i kada sam pitao putem PBZ investora da li su što poduzeli oko isplate dividende. odgovor je bio da pitam Zvečevo. Zašto plaćam njihovu uslugu, ako njih ne zanimaju klijenti ?

Zatim sam poslao mail na Zvečevo (prije cca 3 tjedna) – bez odgovora
zatim sam direktno poslao upit financijskoj direktorici – bez odgovora

Usput, uprava se uoće ne očituje oko dividende.

Mogli su dostaviti obavijest da će biti isplaćena do kraja godine ili tko zna kad. barem to.

Donekle ih razumijem, glavni kupac im je Konzum a znamo kako K plaća. Očito ne mogu dočekati da im plati pa da oni nama isplate dividendu. Drugim riječima Todorić mi je Žitnjak platio mojom dividendom od zvečeva.

[/quote]

to se zove financiranje dobavljačima

U neku ruku,na burzi se gazi po truplima,da se popne u visine.

Ovo điđi-miđi natezanje na kraju je i rezultiralo veoma povoljnom,tj nevjerojatnom situacijom,u kojoj je moguće kupiti dionicu skoro na poklon.

Zbog toga sam jednostavno " pregrmio " dividendu,a vi samo prodajte,ja kupujem. [wink]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

E pušioneee…Jezuš Maria. Osobno sam izgubio na ovoj dionici puno love jer sam ušao debelo.
S obzrirom da sam to prebolio sad mi je bad jer sumnjam u upravu ili bolje rečeno vlasnike.
S jedne strane ih cijenim kad vidim nove proizvode koji su po meni dostojni hvale, a s druge strane nedostatak pravog profesionalizma i osobnih kvaliteta istih.
Kriza je tu, ali ona je uvijek šansa da se konsolidiraju redovi, da tako kažem, i da se iz svega izađe jači jer i konkurenicja je u krizi i prilika je da se odigra bolje od nje.
Sad je trenutak za mobiliziranje svih resursa, a bojim se da ovi naši nemaju znanja za takvo što.

Po meni je najjača strategija malih dioničara dočekati prodaju firme, a po mijim saznanjima interesenata ima. Dakle, ostaviti dionice kao ulaganje za mirovinu…i dočekati prodaju. Ima li netko nešto pametnije?

Bad je što u III kvartalu nema uopće povećanje prodaje, ali Alviri će izvuići dobit za zadnji kvartal, samo dragi Bog zna otkuda, ova firma je živi show…ja vam kažem onako po intuiciji da će dobit za zadnji kvartal biti između 5 i 10 mil. kuna.

jupiiii odletio nasa dionica u nebo. Davno nisam vidio ovako velik plus 🙂 nazalost ce sutra opet nazad na 100kn…

Ma cher Odette,

U ovim nelikvidnim i nesigurnim vremenima broj sedam iz deset najvećih dioničara (PBZ skrbnički račun) marljivo skuplja za sitniš… Sve što se ponudi…
Jeste li to vi, gospodine asdfgh123?

Avec amour,

P.s. Ima li vijesti o dividendi?

Monsieur Swann

nažalost ne. Ja sam ostao bez novaca već odavno.

Prenosim s drugog foruma

Danas u Liderovom prilogu Tržišni lideri, na dvije stranice jedan od Alvira priča o jučer, danas, sutra.

Od znimljivijih dijelova izdvajam…

…uskoro 10 novih okusa Mikado čokolada

…siguran je da će ovu godinu završiti s dobiti

…siguran je i da će unatoč krizi 2009. poslovati još bolje

…na tržište izbacuju voćne rakije visoke kvalitete pod nazivom Alvir

…na pitanje o ne baš očekivanom rastu prihoda u prva tri kvartala sbiflao je nešto bezveze

…spominjao je akviziciju u regiji

…isplata dividende nije spominjana u prilogu

Hvala asdf…
Dobro je da šire asortiman, nema druge, treba biti odlučan u poslovanju.
Za dobit u zadnjem kvartalu nisam sumnjao, ne bojmo se izvući će ih Alviri…

Upravo sada čitam taj članak u Lideru, pa bih dodao kako se spominje da su u par godina udio na domaćem tržištu čokolada podigli s 11% na 20%.

Zbog krize na tržištima kapitala stvarno bi mogli krenuti u neko preuzimanje i za malo para proširiti se na druga tržišta.

To naravno navodi i na to da zaboravite na prodaju Zvečeva od strane Alvira.

New Report

Close