ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je ovdje presudno strpljenje. Znam to kada bi vlasnik želio prodati firmu da bih imao spremne kupce. Ne govorim to na pamet. Naravno cijena ne bi bila ova smjehurija koju sad imamo.
Po ovim cijenama firma vrijedi 50-ak mil kuna što je deplasirano, iako se mora reći da mi mali dioničari očekujemo porast profitabilnosti.
Po info koju ja imam slijedeća dva FI-ja će biti dobra. Za onaj zadnji je vrlo jasno jer je u tom kvartalu potrošnja čokolada najveća, pa malo kamatice i tak…

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ALVIR ZDRAVKO 188.047 61,09 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 22.693 7,37 Osnovni račun
3. GRAFOCOLOR D.D. ZA GRAF.USL. 5.520 1,79 Osnovni račun
4. PRIBILOVIĆ ZORAN 5.459 1,77 Osnovni račun
5. PLAMEN-INTERNATIONAL D.O.O. 3.750 1,22 Osnovni račun
6. CENTAR BANKA D.D. 2.700 0,88 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 2.606 0,85 Skrb. račun
8. CROATIA OSIGURANJE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
9. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
10. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 1.500 0,49 Skrb. račun
Ukupno: 77,09

Nema više u top 10 HI Growtha, Nava banke koja je kupovala jeftino, a prodala izgleda još jeftinije, a imamo novog u top 10 Pribilović Zoran.

A još nema dividende.

stvarno nisu normalni s tom dividendom…
e u 10:00 cu prodat ovo g…. od dionice po bidu [angry]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


stvarno nisu normalni s tom dividendom…
e u 10:00 cu prodat ovo g…. od dionice po bidu [angry]

prodaj. čekam te. nestrpljivi uvijek puše. uskoro će pare…

...povijest se ponavlja...

ma šalio sam se…
evo ja aktiviram ostatak love od ine danas…
mozda ubodem nesto i od ovog g….

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Ma cher Odette,

s obzirom na nastavak reklamne kampanje za izvrsne čokolade iz obitelji Mikado, ali i dosadašnja ovogodišnja financijska izvješća, što biste vi, drage kolege, prognozirali u svezi s tri-četvrt izviješćem? Hoćemo li otići u još veći minus i što će to učiniti ovim sramotno niskim cijenama? Koliko ćemo još moći potonuti u prvom kvartalu sljedeće godine kada se konsolidiraju svi minusi od nedovoljnog rasta prodaje,
i obaveze predimenzionirane i (čini mi se) neučinkovite marketinške kampanje? I kako će nadolazeća recesija utjecati na našu malu tvrtkicu? Puno pitanja? A evo i najiminentnijeg: što je s dividendicom?

Molim vas, neka se svi osjećaju prozvanima i neka odgovore…

Avec amour,

Monsieur Swann

Swanne, strpi se još samo koji dan do FI-ja pa ćemo znati nešto više mada će onaj za zadnji kvartal biti još zanimljiviji. Po info koje ja imam očekuju nas dva dobra izvješća. Meni se čini da su Alviri seljačići, ali takvi znaju biti probitačniji u businessu. Onako općenito govoreći mislim da su nam novci dobro uloženi.

di su pare??
di je dividenda??

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Pare su dobro uložene… [lol]
Alvir kao i svi naši tzv. poduzetnici su jedni najobičniji mafijaši koji su pokrali naivni narod. Neka mi neko kaže jednog poštenog poduzetnika, koji radi dobro za firmu i za svoje dioničare….svi muljaju i rade tako da što više pokradu, pardon steknu. Ne bih se uopće čudio da je Alvir sam sebi isplatio dividendu pa ju je oročio da sebi digne kamatu. Inače koliko znam s obzirom da kasni s isplatom trebao bih isplatiti i zateznu kamatu…možeš mislit naravno.


Pare su dobro uložene… [lol]
Alvir kao i svi naši tzv. poduzetnici su jedni najobičniji mafijaši koji su pokrali naivni narod. Neka mi neko kaže jednog poštenog poduzetnika, koji radi dobro za firmu i za svoje dioničare….svi muljaju i rade tako da što više pokradu, pardon steknu. Ne bih se uopće čudio da je Alvir sam sebi isplatio dividendu pa ju je oročio da sebi digne kamatu. Inače koliko znam s obzirom da kasni s isplatom trebao bih isplatiti i zateznu kamatu…možeš mislit naravno.

ma nije toliki problem kašnjenje dividende koliko nekorektnost u komunikaciji. ja sam im poslao i upit, ali se nisu očitovali.
a što se tiče 3QFI, bojim se da će ono pokazati probleme sa likvidnošću. nekako imam feeling da je konzum veliki kupac, a zna se kako oni plaćaju. firmi u kojoj radi moja žena konzum još nije platio ni sve račune iz 2006. godine

Samo bih napisao da je Konzum nekorektna firma. S jedne strane pomažu našoj privredi, a s druge joj stvaraju puno problema. Dvije milijarde kuna neplaćenih prema dobavljačima!? Todorić ima preko 500 Konzumovih objekata samo u HR. Pa od kuda mu novac???

Konzum je jedno od većih zala HRVATSKE…jedina dobra stvar kod njega je što je još uvijek u HRVATSKIM rukama.
Ne ide mi jedino u glavu zbog čega se razno razni proizvođači nisu u stanju udružiti i da se bar malo obrane od lešinara trgovaca.
Koliko znam bila je neka ideja oko DIONE, gdje su se veliki proizvođači Franck, Kraš, Lura, Podravka, Vindija i Gavrilović udružili i odlučili svoje proizvode prodavat u svojim dućanima i samim time imati veće profitne marže. Fenomenalan projekt koji je nažalost propao, po nekim pričama ga je gosp. Luka Raić uništio, možda istina možda ne…ali zbog propasti tog projekta propast će i mnogi mali proizvođači. Jedan od tih malih proizvođača je i Zvečevo. Kad kažem propast, ne mislim da će firma otići u stečaj nego da će ga AGROKOR kupit s tim istim novcima koje im duguje na ime ne plaćenih računa za dvije godine. gosp. Alvir će se već namiriti kako se ono kaže "ispod žita".

New Report

Close