ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Netko se igra na prodaji. Toliko o fond managerima i njihovoj ozbiljnosti.

Cijena Prodaja
230,00 52
237,77 52
238,00 52
239,00 52
249,93 52
249,99 52
275,00 52
277,00 52
279,00 52
285,00 52

[proud]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Netko se igra na prodaji. Toliko o fond managerima i njihovoj ozbiljnosti.

haha, a igraju se neki i na kupnji 😛 A zanimljivo da je kupnja tako slabo, zar nitko ne želi ovu priliku iskoristiti… slabo likvidne dionice su valjda prestale biti u modi.

Ja imam lijep ulaz, i sad sam miran jedno duže vrijeme. Kada mi dosadi maknut ću i nešto sitnoga što mi je ostalo na bid-u. Ulaz mi je dovljno nizak, ne treba ga sniživati više 😀

Al divno je što se danas mogu naći dionice gdje si možeš priuštiti maržu sigurnosti reda veličine 50 %, onda kad kupiš stvarno možeš na 5 godina ugasit komp i uživati u životu.


Netko se igra na prodaji. Toliko o fond managerima i njihovoj ozbiljnosti.

Cijena Prodaja
230,00 52
237,77 52
238,00 52
239,00 52
249,93 52
249,99 52
275,00 52
277,00 52
279,00 52
285,00 52

Ovo je pogrešno i netko bi trebao za to odgovarati, a nije nikakva igra. Znam to jer i jedan moj nalog je tu evidentiran točno što se tiče cijene, ali skroz pogrešno što se tiče količine.

Ovo je pogrešno i netko bi trebao za to odgovarati, a nije nikakva igra. Znam to jer i jedan moj nalog je tu evidentiran točno što se tiče cijene, ali skroz pogrešno što se tiče količine.

pa ako vam je nalog na prodaji manji od 52 komada, ondaje netko mogao postaviti svoj na istu cijenu kao vaš. ako vi prodajete 29, netko je mogao staviti po istoj cijeni da prodaje 23.

ZVEČEVO D.D./REDOVNA ZVCV-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ALVIR ZDRAVKO 188.047 61,09 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 22.693 7,37 Osnovni račun
3. GRAFOCOLOR D.D. ZA GRAF.USL. 5.520 1,79 Osnovni račun
4. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 5.459 1,77 Osnovni račun
5. PLAMEN-INTERNATIONAL D.O.O. 3.750 1,22 Osnovni račun
6. PBZ D.D. 2.538 0,82 Skrb. račun
7. CROATIA OSIGURANJE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
8. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
9. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 1.751 0,57 Skrb. račun
10. HPB D.D. 1.732 0,56 Skrb. račun
Ukupno: 76,83

ZVEČEVO D.D./REDOVNA ZVCV-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. ALVIR ZDRAVKO 188.047 61,09 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 22.693 7,37 Osnovni račun
3. GRAFOCOLOR D.D. ZA GRAF.USL. 5.520 1,79 Osnovni račun
4. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 5.459 1,77 Osnovni račun
5. PLAMEN-INTERNATIONAL D.O.O. 3.750 1,22 Osnovni račun
6. CROATIA OSIGURANJE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
7. TVORNICA STOČNE HRANE D.D. 2.500 0,81 Osnovni račun
8. PBZ D.D. 2.488 0,81 Skrb. račun
9. HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 1.751 0,57 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./INTERINVEST BALANCED 1.492 0,48 Skrb. račun
Ukupno: 76,74

proteklog tjedna promjena u TOP10:
PBZ skrb prodao 50 komada
HPB skrb izasao iz TOP10

“Please, God, Just One More Bubble.”

Znači li ova šutnja da nitko od forumaša nije bio na Skupštini???

Ako je tako zbilja je žalosno!

Ako je netko ipak bio molim ga da nam nabaci pokoji detalj, posebno ako je saznao nešto o ugovoru sa Fincima vezanm za offset ĐĐ!

***obrisano***

kada je isplata 16 kn dividende?

***obrisano***

U svakom slučaju svaka čast svim kolegama koji su unutra (od bilo kada), kao i ovima koji trenutno love po koju dionicu koliko je to moguće na ovoj likvidnosti, smatram da smo ovdje na jednom zanimljivom terenu.

Činjenica je da ova industrija trenutno prolazi kroz "zahtijevno razdoblje", neki možda s pravom računaju da će moći još neko vrijeme na ovim razinama krcati konditore, ili čak i još spuštati, ali ja se ne bavim takvim vračkama (i kako god bilo mislim da se ovo na ZVCV nikako ne odnosi obzirom koliko je već prenisko). A pogoditi da će vrlo podcijenjena dionica postati još podcijenija – e ovdje ne pale nikakve vračke pa ni famozna TA obzirom da je neprimjenjiva na ovako nelikvidnim dionicima, evenutalno neka psihologija i nečija intuicija, ali ja se time ne mislim zamarati, meni su važnije pored ove cijene i sljedeće pretpostavke u koje sam osobno prilično uvjeren:

globalno:
– potražnja za konditorskim proizvodima raste i očekuje se daljni stabilan do blago ubrzani rast
– potražnja za kvalitetnih konditorskim proizvodima raste najbrže
– unatoč činjenica da globalno potražnja raste najviše na račun "zemalja u razvoju" određena neelastičnost prije svega u čokoladnom dijelu ("ovisnost?" :P) bi trebala ostati
– cijene čokalade srednjoročno moraju bitno rasti, kasnije "normalno" (nešto iznad inflacije) obzirom na ozbiljne i trajnije poremećaje na sirovinskom dijelu

lokalno:
– domaće tržište unatoč tome što se smatramo potrošački "razvijenim" ima prostora što se tiče potrošnje čokolade najmanje udvostručiti u doglednoj budućnosti
– pola sve čokolade u RH je iz uvoza
– dugoročno postoji mogućnost određenog rasta udjela domaće čokolade u odnosu na uvoz
– a samo Zvečevo zbog malog udjela unutar domaće industrije ima prostora ovisno o uspjehu menadžmenta (a koji je vrlo ambiciozan u tom pogledu) znatnije povećati ga

Drugim riječima: Zvečevo ima mogućnost (a isto tako i ambiciju) znatno povećati količinsku prodaju (što rastom udjela u domaćoj proizvodnji, što rastom udjela domaće proizvodnje u odnosu na uvoz, plus rastom cijelog tržišta za 100 % u narednih recimo 10ak godina) a to kombinacijom sa sve skupa bitnim rastom cijena kroz taj duži period (naredne 2-3 godine brže, pa onda "normalno") donosi drastično povećanje ukupnih prihoda na domaćem tržištu. Ako ćemo ići toliko daleko da ćemo pretpostaviti da bi se mogle ostvariti i želje za znatnim izvozom (recimo i pola proizvodnje??), ukupna konsolidirana prodaja bi za recimo i 7-8 godina mogla biti daleeko veća nego je danas.

Što se tiče cijene dionice, pogledajte P/S, uzmite ako treba i ne znam koliko skeptičniju ideju o rastu prodaje, i dođe čovjeku da se zamisli 😉

Trenutni gubici, maksimalno produženi do na sljedeću godinu recimo, pogotovo u našem slučaju gdje se radi o malom proizvođaću u fazi velikih ulaganja i pripreme duguoročne ekspanzije, mogu djelovati demotivirajuće za one kratkoročnog pogleda ali onaj tko je uvjeren da će vrlo brzo profitabilnost doći na prihvatljive razine za ovu industriju, mislim da ima za pravo se odreći i par slasnih Mikado čokoloda s brusnicom kako bi kupio bar nekoliko dionica po ovim sitnim cijenama, jer za par godina će kroz samu dividendu kupovati čokoladice koje sada propusti pojesti.

Baš me zanima hoće li g. Alvir opet objaviti neku ponudicu za preuzimanje da bar još par dionica pokupi, možda je i to razlog isplaćivanju dividendi u ovakoj situaciji (kada se os

@lynx

imate li ZVCV i kad ste usli, ako nije tajna?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@lynx

imate li ZVCV i kad ste usli, ako nije tajna?


mislim da sam to negdje već spomenuo, zadnjih dana sam se "mučio" liparenjem, i završio sa ulazom od 211 kn!! 😉

Mislim da sam napravio dobar posao, klasična "value priča" po meni, znam da dionica trenutno nije u fokusu, nimalo popularna, znam da neki loše gledaju na trenutno stanje u konditorskom biznisu opčenito (pogotovo se zamaraju gubitkom na kvartalu, i špekulacijama od tome kakva će biti ne samo 2008. nego možda i 2009.), ali ja ovdje vidim dugoročne vrijednosti – jaaako puno! 😀 Ovo mi je (kao i sve uglavnom, osim "kada pogriješim" :P) jedna draga "long pozicija", zbilja me ne zanima kako će se cijena kretati narednih godinu dana (da ne bi netko mislio da drukam na gore ili što takvo, i sam imam još nešto zaostalih naloga na 170ak kn, nisam ih ni gledao dugo, budem to povukao kada zatrebaju te siće za nešto)


kada je isplata 16 kn dividende?

fakat su spori sa dostavljanjem odluka skupštine. Evo već je utorak 13.00, a odluka od petka nema.

lynx je napravio solidnu analizu i svaka čast. jedino je zaboravio činjenicu da je kakao poskupio, a zvečevo mrvicu diglo cijene (svega par kuna), a sada je kakao drastično, poput nafte, pojeftinio. to će, ukoliko ne snize cijene, ili ih snize za manje nego su ih povisili, znatno doprinjeti extra – profitu. uz sve, tu je uvijek i pristojna dividenda koja pruža utjehu u ovim kriznim vremenima na burzi. mislim da su ove cijene dno dna…a konditori su uvijek u fokusu pravih ulagača, ne ovih dječaraca željnih zarade preko noći. ja gledam za 5-10 godina što se isplati imati, a ne svaki dan. mislim da je ovo dobra investicija.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close