ZVCV (Zvečevo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZVCV (Zvečevo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma cher Odette,

IPKK-R-A 540,00 3,38 540,00 525,00 292.065,62 545,00 568,00 532,97

KRAS-R-A 475,02 -2,20 490,03 473,04 105.378,94 477,00 497,89 485,62

ZVCV-R-A svi ovdje znamo

Jesu li vam poznate priče o IPKKanditu i Nestleu?

Avec amour,

Monsieur Swann

Iako ne volim nelikvidne dionice (Zvečevo mi je jedino u portfelju), ozbiljno razmišljam da pokušam dokupiti još malo Zvečeva. Ima nekoliko razloga koji mi govore da je možda vrijeme za dokup.
1. cijena od cca 215 kuna (po kojoj će se možda moći kupiti ZVCV) po dionici je sad debelo ispod BV i u tome se Zvečevo izjednačava sa dosta nelikvidnih dionica
2. Alvir je kupovao dionice po 180 kuna prije cca 2 godine. Sumnjam da je za to imao keš. Ako je kupovao na kredit, daljni pad dionice bi ga mogao možda dovesti u neugodnu situaciju. iako osobno on ne može kupovati jer bi to značilo da mora ići sa javnom ponudom pretpostavljam da će se pobrinuti da netko brani cijenu od 200 kuna.
3. Zvečevo je jedno od rijetkih poduzeća koje je "na prodaju" i za dobru cijenu mogli bi imati novog većinskog vlasnika

S druge strane, nekoliko je razloga koji me još uvijek muče u cijeloj priči.

1. ukoliko se nešto ne promijeni, treći kvartal ćemo trgovati samo od 11-13 sati što bi se moglo negativno odraziti na cijenu
2. poziv na godišnju skupštinu kasni što možda upućuje da se nešto sprema (dobro ili loše)
3. FI za 1Q je pokazao smanjenje dobiti što bi u konačnici na kraju godine moglo rezultirati da ovu godinu završimo u minusu jer nema na vidiku izvanrednih prihoda koje su kreirali dobit prethodnih godina
4. čini mi se da sve više surađuju sa Todorićem, a on nije baš uredan platiša – to bi moglo stvoriti financijske probleme Zvečevu i učiniti ga jeftinijim za preuzimanje

I dalje ne sumnjam u potencijal i ispravnost odabira. Ali pitanje je koliko dugo treba čekati preuzimanje i po kojoj cijeni će ga biti.

asdfgh123, tvojoj maloj analizi se nema što ni dodati di oduzeti, osim možda da bi Alvir trebao braniti cijenu od 200 kn. Zašto? Pa nije kupovao na margin[smiley]. Nema obrane!

Slažem se da je skupljati Zvečevo na ovim razinama kn jedno od pametnijih stvari koje ulagač može u ovo vrijeme na burzi raditi.

I'LL BE BACK

asdfgh123, kongratuliram na objektivnosti… nadovezao bih se samo jos jednom sitnicom…

za pocistiti prvih 10 naloga (260 dionica) na prodaji, potrebno je svega 71,035.75 kuna (plus brokerska provizija [tongue])

“Please, God, Just One More Bubble.”

Ma cher Odette,

Već mi je nekoliko pisama obrisano pa ću pokušati preformulirati neke ‘nedolične’ konstatacije poznate jedino gospodinu moderatoru i meni. Posjedujem određenu količinu dionica Zvečeva. Mišljenja sam da je dionica doista jeftina s obzirom na sve pokazatelje. Nazovite me kako hoćete, ali u ovoj dionici (uz povoljne pokazatelje) najbitnija mi je svakako bila kvaliteta proizvoda. Zvečevo proizvodi najbolju čokoladu u ovom dijelu Evrope. Ima najrazvijenije proizvodne kapaciteta u ovom dijelu Evrope (uz Kraš). Zaboga, toliko je jednostavno, čokolada je fina, a dionica jeftina. Što čekate? Nestle?! Drašković?! Kraft?!
Štovani kolege, gospodin Alvir nas mrcvari. I ne bi bilo nemoguće da se ova trakavica oduži točno toliko dugo da IPK Kandit obnovi svoje neadekvatne proizvodne kapacitete i preotme nam bogatog i škrtog ženika.

Avec amour,

Monsieur Swann


Ja mislim da se vi svi skupa zamarate nebitnim stvarima.
Cijela ta tvoja asdfg analiza je napisana navrat nanos.

nije to uopće analiza, to je samo malo razmišljanja


Kakve veze ima jel cijena danas 180,200 ili 250 kuna kad su sve tri potpuno iracionalne.
Očito je da dionice danas prodaju ili oni u teškoj gabuli ili oni kojima zbog nervnog stanja nije mjesto na burzi ili totalni budalaši.
Ni u jednom slučaju me apsolutno ne zanima hoće li takvi prodavati svoji 100 komada po 200 ili po 150

Svima nama jednog dana zatrebaju novci. Meni ulaganje u Zvečevo ne predstavlja neki veliki novac, niti ga planiram prodavati uskoro. Nisam baš u mogućnosti ni povećavati ulog (možda nešto sitno). Ali ne mislim ih ni ostavljati unucima.


Od koga bi se cijena trebala braniti na 200 i zašto.

To su moja razmišljanja. Ne poznam Alvira, ne znam na koji je način kupovao dionice (keš ili kredit…) i koja su jamstva u kreditu ako ga je dizao.

Inače, po trenutnoj tržišnoj kapitalizaciji (mada je smiješno na taj način uopće i govoriti) prema posljednjoj cijeni trgovanja na burzi, Zvečevo vrijedi 61,56 miliona kuna. Pogon za proizvodnju Jafa keksa u Sisku je prodan za puno više.


Inače, po trenutnoj tržišnoj kapitalizaciji (mada je smiješno na taj način uopće i govoriti) prema posljednjoj cijeni trgovanja na burzi, Zvečevo vrijedi 61,56 miliona kuna. Pogon za proizvodnju Jafa keksa u Sisku je prodan za puno više.

malo bolji nogometaš dobije te novce. a ovo je ipak TVORNICA i BRAND.

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


Ne poznam Alvira, ne znam na koji je način kupovao dionice (keš ili kredit…) i koja su jamstva u kreditu ako ga je dizao.

ne znam ni ja ništa detaljno o tome, ali imam feeling da se gospodin Alvir veselo smješka na kretanje dionice, on je svjestan što ima, koliko vrijedi… i vjerojatno da gledajući ovo što se događa (ma uvjeren sam da ima para, pa i same dividende koje je isplatio u zadnje vrijeme bi trebalo negdje reinvestirati…) mašta o tome da će uskoro ponovno moći ponuditi ponudu za preuzimanje po njemu najdražoj cifri od točno 160,74 kn 😛

Danas je bilo dobrih komentara. Ja bih ponovio što je rekao kolega da je aktiva tvrtke višestruko veća od trenutne vrijednosti dionica na tržištu, a k tome dodajmo vrijednost brenda, zauzete pozicije na tržištu, razrađejne prodajne i distributivne kanale i bla, bla, cijena dionice je smiješna.
Ono što je negativno to je slaba likvidnost, međutim to ne smije biti krucijalno pitanje jer ipak vrijednost dionice se ne može vrednovati na temelju trgovanja već kvalitete poslovanja i na koncu dobiti.
Evo malo povijesnih podataka što nama Hrvatima izuzetno treba: analiza finac. tržišta u SAD pokazuje da su dionice firmi do ukupno 25 mil. USD godišne imale DALEKO najveći rast u odnosu na sve…
Zvečevo je manja firma, ali tempirana bombica. Na jesen ide novi asortiman u čokoladama i piću pa onda moguće preuzimanje, kad dionica krene svi ćemo samo gledati…

A ti ćeš tada prodati i trljati ruke [lol]
777 nema smisla ovako navlačiti…, možda bi netko i kupio ali kad pročita ovakve komentare odustane.

Ma nema frke Josipe, možda nisam realan, ali čini mi se da više neću ni pisati na ovom forumu.
Možda mi je ovo zadnji post. Bok i sretno svima!

daj ne zezaj 777, pisi i dalje…evo ti 2 stotke.

New Report

Close