ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

d, zitnja je iznimka – ostaje solventan.

nije ni to bajno, ali dionicari leda ili jamnice dali bi ruku u vatru samo da i oni imaju barem to.

1. Otpis 70 milja prema agrokoru – fer ili nefer?
2. Damoklov mač rolapa – materijalna činjenica ili nešto što se neće dogditi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


27. Potencijalne obveze i rizici
Potencijalne obveze Društva su jamstva i sudužništva po kreditima i okvirnim bankarskim jamstvima u
kojima je originalni dužnik Agrokor d.d. i povezana društva Agrokor grupe.
Ukupna potencijalna jamstva Društva kao solidarnog dužnika za kredite matice i povezanih Društava
iznosi 8.424.888 tisuća kuna. Navedeni iznos uključuje nominalni iznos po "rol l up" kreditu i sve
prijavljene osporene i neosporene tražbine iz Rješenja suda u kojima je društvo Žitnjak d.d. navedeno kao
jamac/sudužnik.
Sukladno Rješenju Trgovačkog suda u Zagrebu i potvrdi Nagodbe od 06.07.2018.g. i prilozima 19 i 4 iste,
Društvo je uknjižilo jamstva u iznosu od 1,7 milijuna kuna prema raspodjeli utvrđenoj po EPM modelu,
navedeni iznos se odnosi na obveze za jamstva po SPFA kreditu dok ostatak a najviše do iznosa od 1.060
milijuna EUR ostaje kao potencijalna obveza Društva.

e, uzdravlje nam svima – žitnjak jamči za miljardu eura. ako nešto pođe po zlu, sjedan miljardu eura. to smo znali i prije, ali ovo je potvrda.

i koliko sad vrijedi žitnjak kad mu može sjesti miljardu eura duga na vrat

Jamci za roll up na 31.12.2017. buduci da je ovo izvjesce za 2017. Nagodbom se roll up rjesava i vise ga nema pa nema niti jamstava. Barem ja to tako shvacam. U svakom slucaju, kao dionicaru Zitnjaka, drago mi je da se Zitnjak po nagodbi ne proglasava insolventnim sto bi zaista bilo suludo i vrlo jednostavno utuzivo jer nisu nikad izdana jamstva prije izvanredne uprave, a da su ga proglasili insolventnim temeljem jamstava za roll up netko bi svakako morao odgovarati za jamcenje u korist tvrtke koja je u stecaju.

I meni se čini da rolap neće biti aktiviran tj. da će biti refinanciran od rusa.

velim, zitnjak je iznimka i kamo sreće da su sve agrokorke prošle ovako, imali bismo bar o čemu raspravljati jer dionica živi dalje i ostaje id alje na burzi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

67 milja prema agrokoru je otpisano i to je proknjizeno kao rashod kroz vrijednosna uskladenja.

medutim, dug imovina u vidu i zemljista i zgrada je umanjena za 45 milaj – KAMO NESTADE TIH 45 MILJA. ja to ne vidim um rdig. ima nesto su veoubhvatnoj dobiti, ali to nije ni priblizno 45 milja koliko je procijenjeo da dug imovina vrijedi manje na 31 12 2017 nego na 31 12 2016.

zar to ne bi trebalo negdje proci krot rdig. ovako ispada da samo otpis zajmova od 67 milj etereti rdig, a ne i revalorizacija zemljist ai zgrada. ili je to po računov standardu – da se to ne knjiži kroz rdig do trenutka dok ne bude prodano ili na drugi način otuđeno

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne budite smijesni.

Nikad se vise neće trgovati bivsim dd-ovima i neće biti iznimki.

Osim toga, kad bi čak i odblokirali ZTNJ, sto je trenutno SF, vrlo vjerojatno uopce ne bi bilo transakcija, jer nitko normalan tu neće ponuditi više od 1KN, a sumnjam da bi postojeći dioničari prodali po toj cijeni…..


I meni se čini da rolap neće biti aktiviran tj. da će biti refinanciran od rusa.

velim, zitnjak je iznimka i kamo sreće da su sve agrokorke prošle ovako, imali bismo bar o čemu raspravljati jer dionica živi dalje i ostaje id alje na burzi


Ja sam uvjeren da ce SBERBANK i mozda VTB preuzeti (otplatiti) Roll-up jer jedino tako mogu imati kontrolu nad sustavom sto znaci da se jamstvo nece aktivirati ,bar kratkorocno.
Zitnjak se “izvukao” za sada ,iako je u vrlo “delikatnom” polozaju.

Poziv za skusptinu i ovdje kratak. Nigdje emaila na stranici. Telefoni koje su naveli na stranici se ne koriste.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

It is further proposed that the meeting of holders of Depositary Receipts will adopt a resolution to approve, confirm and ratify the acquisition by the Company from Agram Invest d.d. of 29,830 shares in Agrolaguna d.d.,representing 51% of the total issued share capital in Agrolaguna d.d. and 8,508 shares in Žitnjak d.d., representing 4.14% of the total issued share capital in Žitnjak d.d.for an aggregate consideration of EUR 20 million, payable in HRK.

https://www.fortenovagroup.nl/Holders/NoticeAndAgendaInitialDRHolderMeeting.

Cijene na burzi :

AGLG-R-A 2500
ZTNJ-R-A 70

AGLG , 2500 X 29830 = 74 , 5 MIL KN
ZTNJ , 8508 X 70 = 600 000 KN

Fortenova ( Agrokor ) Agramu placa 148 mil kuna za cca 75 mil koliko vrijedi po burzovnim cijenama !?!
Netko ce dobro profitirat .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bilo bi lijepo da i mali dionicari dobiju nesto.

Jel to stvarno moguće da će samo Agram na kraju prodati svoje dionice, a ostalima 0 ?

Nemam ZTNJ.

Naravno da jest, Agram se nagodio, ostali nisu. Agromovih odvjetničkih društava su se bojali Borgovci, vas malih se ne boje.

Malima neće biti ponuđeno ništa, čista 0. Tužba je jedino rješenje.

neće valjda ni Purko tu izvisiti, ipak je on držao štangu ekipi iz Agrama

New Report

Close