ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Već puno puta viđen scenarij na ovo dionici, nedaj bože da ode iznad 200 😉

Izvještaj ukratko…
Preko 70% rast prihoda. Dobit ipak 35% manja. Potraživanja od kupaca narasla na 25 mil kn, naplata potraživanja sve teža.
Sve u svemu, po mom mišljenju dobro izvješće[emo_smijesak]

Ako je kome ovo promaklo:

“Pristigli su troškovi po završenom sudskom postupku koji su utjecali na rezultat poslovanja.”

Po izvješću čini se da se radi o nekih 400.000 kn troškova, što jednokratno umanjuje rezultat u ovoj godini. Dobit bi bez toga iznosila oko 2,25 mil kn.

steta sto guru nije uvidio ztnj. Da je u top 10 vjerojatno bi bili vec na 500kn


steta sto guru nije uvidio ztnj. Da je u top 10 vjerojatno bi bili vec na 500kn

postoji lijek i za to. napišete provokativan post na njegovom blogu, onda pričekate par dana dok on kupi, slijedi otkrivanje i obnarodovanje i neminovan rast. on če sigiurno zaraditi, da li ćete i vi, t je drugo pitanje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nema od toga nista, on je sav u hranidbenom nizu rivo/korf/vlho. Spajanje Mercatora i Konzuma bi konacno nama nesto mogla donijeti. Recimo dionice tog novog drustva zamjenjene po nominalnoj cijeni ztnj.

Sve se zeleni od mojih komentara. U zadnje dvije godine imamo izlaz drzave iz dionoce, pretumbaciju malih i solidnu kupnju top2 dionicara, a on bas nije obican dionicar. Dosta agresivno je skidao dionice do 190kn. Trenutno imamo vrlo izgledno preuzimanje mercatora i spajanje sa konzumom. Mozda se i za nas pojavi sansa da u tom dealu ili nakon njega budemo rijeseni. U zadnje vrijeme opet imamo solidnog kupca koji gricka na 180kn. Uskoro ce i prodaja na toj razini presusit.

Pretpostavljam da je treći dioničar odlučio izaći vani u cijelosti pa sada polako rasprodaje. Ne treba srljati s kupnjom i dizati cijenu jer će vjerojatno naposlijetku istresti sve na cijenama ispod 180 kn. Ove 22 dionice danas su završile u mojim rukama odnosno na sigurnom[emo_namigusa] Nije puno ali veseli[emo_smijesak]

kolega mislim da si u krivu

Moguce sam u krivu ali prodao je do sada vise od pola onoga sto je imao i to otprilike na istoj cijeni. Umjesto da se muci prodavajuci malo po malo na istim cijenama zadnjih skoro godinu dana mogao je tih 600-tinjak komada staviti odjednom na ask na cijeni 10-tak posto vecoj od trenutne. Mislim da bi vrlo brzo prodao uz solidnu premiju. Ja bih na primjer vrlo rado kupio dobar dio te kolicine i ustedio si konstantno prepucavanje na bidu za par desetaka dionica.

Tko je ovdje dovoljno pametan da kupuje?

++160kn po dionici

++Zaduzenost 6%

++Ubiru 7% kamata godisnje na depozite

[URL=https://www.google.com/search?&output=search&sclient=psy-ab&q=%C5%BDitnjak+d.d.++pregled+ugovora+2013&btnK=]Pretrazivanje ugovora ZITNJAK d.d. – voce, povrce, zitarice[/URL]

Europska Unija ce upucat milijune u promjenu prehrambenih navika predskolske i skolske djece.

[URL=http://www.voxportal.hr/video/besplatno-voce-i-povrce-u-osnovnim-skolama/9087.html]Voce i povrce u skolama[/URL]

ZSE privlaci ulagace sa milijardama eura viska

kolega, pametni su ovo vec odavno kupili..

ZVZD, VPIK, turisti, plovidbe, polulikviduše, nelikviduše, CASH, ...

New Report

Close