ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi su na moru. 17% veći prihodi, 4% veći rashodi. I prodana jedna poslovnica. Mislio sam da su prihodi zacementirani, kad ono izgleda da može i bolje. Za koju godinu i nominala od 690kn će biti mala za ovu dioicu.

Todorić spektakularno otvorio sezonu rezultata – dobit Žitnjaka skočila 572 posto

http://www.business.hr/kompanije/todoric-spektakularno-otvorio-sezonu-rezultata-dobit-zitnjaka-skocila-572-posto

Eto ovaj put je to kolega Kanabis lagano odradio dok su ostali bili (ili su još uvijek) na obali i nadali se ovakvom izvješću 😉


Pa gle, ne moraš to meni objašnjavati [lol]
Ja sam počeo kupovati i ovdje pisati (uvjeren u to) još puno prije nego je ovdje postalo "živo" – relativno, naravno, ali s obzirom na učmalost nakon PZP krajem 2008…

shefe, iskrene čestitke na tvom ulaganju u Šitnjak, svaka ti čast na trudu i znanju. Da bogda se obogatio. Živio!

Hvala, kolega, također i ja vama želim sve to isto na Serektrometalu! Uzdravlje! [thumbsup]

Stiglo izvjesce

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Evo za one lijene da izvučem highlights-e:
“Žitnjak d.d je u 2012.g. nastavio sa ostvarivanjem pozitivnog rezultata poslovanja i stabilizirao svoj položaj u na tržištu veleprodaje. Nastavljena je racionalizacija troškova uz istovremeno povećanje prihoda.”
“Za siječanj – rujan 2012.g. Društvo je ostvarilo ukupne prihode u iznosu od 23.716.554,69 kn što predstavlja povećanje od 18,43% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.”
“Ukupni rashodi iznose 20.912.011,28 kn i veći su za 8,51 % na isto razdoblje 2011.g.”
“Žitnjak d.d. ostvario je za siječanj – rujan 2012.g. dobitak u poslovanju u iznosu od 2.802.543,41 kn.” [emo_palacg] Polako, ali sigurno….

Mora da je netko tek danas pročitao izvješće[emo_smijesak]

I ‘oce li se i ovdje stvari po(pre)sloziti? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Nastavljamo u revijalnom tonu: [emo_namigusa]
“Za siječanj-prosinac 2012.g. Društvo je ostvarilo ukpne prihode u iznosu 34.217.800,57 kn što predstavlja povećanje od 23,93% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Ukupni rashodi iznose 29.873.888,10 kn i veći su za 12,83% u odnosu na isto razdoblje 2011.g. Žitnjak d.d. ostvario je za siječanj-prosinac 2012.g. dobitak u poslovanju u iznosu od 4.343.912,47 kn.” Kad uz to uzmemo u obzir ostale pokazatelje iz bilance i cash-flowa…zaključci se sami nameću…

Jel’ se meni pričinjava da je ovdje P/E debelo ispod 10, firma bez duga, a P/B 0,23[emo_smijeh]

Vaš link …

Sto ce biti sa Zitnjakom u tom slucaju?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close