ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Revidirano godišnje izvješće danas objavljeno na zse samo je još jedna potvrda prethodnih konstatacija kolega o ovoj dionici [thumbsup]. U išekivanju izvešća za 1. kvartal 2012 .g…. [cool]

Slabo pratim u zadnje vrijeme, pa teka sad vidjeh da je 25.04. i objavljeno izvješće za 1Q. Kako se nikom izgleda neda prokomentirati opet će to morati moja malenkost:
Dakle, citiram – " Žitnjak d.d je u 2012.g. nastavio sa ostvarivanjem pozitivnog rezultata poslovanja i stabilizirao svoj položaj u na tržištu veleprodaje. Nastavljena je racionalizacija troškova uz istovremeno povećanje prihoda i povećanje operativnog poslovanja." Povećanje prihoda od 8,36 % u odnosu na isto razdoblje prethodne godine. Ostvareni rezultat za siječanj – ožujak 2012.g. dobitak u poslovanju u iznosu od 720.501,91 kn. Da ne spominjem bilancu, odnos kratkotrajne imovine i kratkoročnih obveza, imovine i obveza općenito… jer je već sve rečeno po tom pitanju! [wink]

Eto, stiglo i revidirano izvješće za 2011. za KNZM.
http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/KNZM-fin2011-1Y-REV-N-HR.pdf

U njemu tako na tiskanoj str. 23. (tj. 24 PDF-a) možemo pročitati vrijednosti udjela u povezanim poduzećima, pa tako i za ZTNJ.
S obzirom da je KNZM prošle godine kupio 5.332 dionice ZTNJ – i to 5.314 od Štedbanke (u 2010. HZMO) te još 18 od nekog drugog, razlika obje sume kazuje da je te dionice prošle godine platio 154,91 kn, a time je ukupni povijesni trošak stjecanja dionica ZTNJ pao na 577,28 kn.

Inače., 1Q izvješće je više nego odlično, BVPS opet porasla za par kuna (na 824,48), dug/kapital i dalje pada (oko 6,5% što je i dalje među najmanjima od svih izlistanih dionica na ZSE), koef. tekuće likvidnosti i dalje među najvećima, itd. A i P/E nije tako loš kao prije (cca 20, s trendom prema 10, ako se nastavi ovakva zarada).

Poziv na glavnu skupstinu.
Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Fino su isplatili. Ima li negdje podatak koliko je to u kešu ili koliko Jadrankomerc ima ukupno dionica?

JDKC-R-A ima ukupno 130 830 dionica.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/2286063.html

shefsale, 14.06.2012. u 10:27
ODLUKE
o prijenosu dionica manjinskih dioničara

1) Utvrđuje se da temeljni kapital društva Jadrankomerc d.d., Crikvenica (nadalje: Društvo) iznosi 48.407.100,00 kn i da je podijeljen na 130.830 redovnih dionica na ime, serije B, svaka u nominalnoj vrijednosti od 370,00 kn, od kojih Konzum d.d., Zagreb (nadalje: Glavni dioničar) ima 126.087 dionica, što predstavlja 96,3747% temeljnog kapitala Društva, a manjinski dioničari imaju ukupno 4.743 dionica, što predstavlja ukupno 3,6253% temeljnog kapitala Društva.

5) Otpremnina koju je Glavni dioničar odredio iznosi 380,22 kune za svaku neopterećenu i u cijelosti otplaćenu dionicu.

Iako smatram da je ova priča o Jadrankomercu trenutno nebitna za ovaj topic, iz razloga koje sam pisao već pred više mjeseci (i u par navrata), lijepo je za vidjeti.
No, sve te riješene firme su već bile spremne za squeezout, kod nas još fali dobrih 5% do toga koje će Konzumu biti teško skupiti…

@shefsale

Sve ima svoju cijenu. [wink]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Pa gle, ne moraš to meni objašnjavati [lol]
Ja sam počeo kupovati i ovdje pisati (uvjeren u to) još puno prije nego je ovdje postalo "živo" – relativno, naravno, ali s obzirom na učmalost nakon PZP krajem 2008…

Ako neće Konzum, uzet će Shefsale ovaj ostatak [lol] Bitno je da Konzum ima u fokusu ovu dionicu i da se polako zatvara krug. Mislim da prvo moramo čekati Mercator.

Zar je moguće da nitko ne komentira polugodišnje izvješće? Onako ukratko rečeno, prava poslastica..

New Report

Close