ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega jeste sigurni da oni imaju veleprodaju? Koliko sam ja čuo žive od najma. Top 10 stalno pojačava, a Todi ne treba tako puno novaca da preuzme cijeli Žitnjak. Mali dioničari sigurno ne bi dobili više od 690kn, no Toda bi mogao zaraditi barem dvostruko.

Samo citiram njihov privremeni GFI : "Prihodi od veleprodaje čine ukupne prihode od prodaje i manji su za 25,74 % u odnosu na 2010.g., a u 2011.g. nije bilo prihoda od prodaje na malo."
Koliko bi vlasnik zaradio eventualnim otkupom preostalih dionica nije predmet mog interesa. Ako je nominala 690kn, a većinski paket je kupljen po cijeni od 858 kn, onda je najblaže rečeno smiješno uz trenutno prikazane GFI nuditi (kako se jednom ponudilo) squeez out cijenu od 120 kn. Preostali "mali dioničari" ovdje sigurno nisu naivci, ali je isto tako sigurno da bi svi rado prodali kada bi im se ponudila neka fer cijena

Hoce li i ovdje jednog dana osvanuti ovakva obavijest?

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ovdje takva obavijest neće osvanuti iz jednostavnog razloga jer KNZM nikad neće uspjeti skupiti 95,01% da bi mogao napraviti istiskivanje.

Da bi došli do te brojke (a da im je to krajnja namjera, jasno je kako iz ovih drugih priča koje se rješavaju s vremenom, tako i iz "krugova bliskih Upravi") trebat će dati puno izdašniju ponudu poput one neformalne, jer jedino to i mogu u trenutnim okolnostima.
Naravno, takva ponuda bi de facto morala biti slična ovoj gore, samo što formalno ne bi mogla biti tako sročena.
Prije ili kasnije to će i napraviti, samo je pitanje koliko će se još (godina?) trebati pričekati do toga. No, kom se ne žuri…

Što se tiče TOP10, već dugo je vidljivo da prodaje malih dioničara gotovo da i nema, a većinu prometa čini jedna te ista osoba s 2 računa u TOP10 i – oni koji su posjećivali SKDD, ako ovdje ima takvih, znaju i sami – jednim tik do, u vidu premetanja iz šupljeg u prazno. Poantu tog ne kužim, ali on/a valjda zna. A možda je to i Hanfa već zapazila [lol]
Treći dioničar se u novoj godini ponovno uključio u dokup.

Što se izvješća tiče, nažalost nikako nemam vremena za analizu, ali pokazatelji sami za sebe govore i dalje. 4Q je bio prilično dobar, bilanca sve bolja…
Veleprodaja ide Konzumovim kanalima, čini mi se i da su Žitnjakovi kamioni već skoro svi prefarbani u Konzumove.

Ne znam da li sam već pisao ovdje, ali prosječna cijena kupnje svih dionica Žitnjaka od strane Agrokora/Konzuma, od stjecanja Mlinara, preko javne ponude, do svega ostalog je cca 589kn.
Mislim da tu još nedostaju Štedbankine dionice koje će nešto sniziti prosjek, no za to će trebati pričekati Izvješće Konzuma i Štedbanke na Fini tek negdje u ljeto…

Nikad ne reci nikad. Da daju dobru ponudu…

Ako se ne varam dionice sa skrbnickog Stedbanke su presle na Konzum 10.03.2011. Jos malo pa proslo godinu dana.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Hehe… kažem nikad iz jednostavnog proceduralnog razloga jer tehnički nije moguće da KNZM skupi 95% na ikoji način – koji? da njihovi odvjetnici hodaju po selima i skupljaju od "penzića i nezaposlenih" njihove pakete od 10-26 dionica? sigurno [lol] – osim da odmah (odmah ne znači sutra) daju jako dobru ponudu kojom će uspjeti skupiti ovih 5-6% koliko im fali.
Na to sam mislio…
I naravno da svi mi ovdje – osim onih špekulanata, no i oni će prije ili kasnije prodati nama dugoročnima jer neće imati živaca toliko čekati (na krivu su se dionicu namjerili [lol] ) – očekujemo upravo takav scenarij, koji će se prije ili kasnije zbiti.

Da, tako nekako je bilo, a to će se knjižiti u godišnjim izvješćima za 2011, onim revizorskim, koja će na Fininim stranicama biti raspoloživa tek negdje na ljeto…

S obzirom da su cijelih zadnjih pola godine u Agrokoru bili zauzeti s pitanjem Mercatora, sad vjerujem da će se – nakon neuspješnog rezultata – ipak ponovno dalje preusmjeriti na sređivanje "svog dvorišta".
U kontekstu onog Todorićevog intervjua u Jutarnjem prošli vikend i najave moguće prodaje Konzuma (!), ponovno se nameće pitanje rješavanja i Žitnjaka, o kojem sam ovdje pisao jesenas.
S obzirom da je Žitnjak prvotno kupio Agrokor (putem Mlinara) a tek kasnije je prebačen na Konzum, ne bi me čudilo i ponovno prebacivanje na Agrokor u nekoj budućnosti, ukoliko se stvarno odluče na prodaju Konzuma nekom trećem.
Dapače, to bi bila po meni i vjerojatna opcija, s obzirom da je Todorić dobro znao (iako mi ne znamo) zašto je kupovao Žitnjak, zašto je davao javnu ponudu, zašto ga je u potpunosti zadržao i kad je okljaštreni Mlinar prodao Škoji…
Ima tu puno otvorenih pitanja koja će sad, vjerojatnije, prije doći na dnevni red, iako sve ovisi o tome "kako gazda odluči".
Sjetimo se samo pitanja Ciglane Zagreb s također poprilično velikom bilancom (zemljišta, naravno) koja je isto basnoslovno plaćena (danas je tamo SuperKonzum, a CGLN je prošle godine inkorporirana u AGKR).
U svakom slučaju, kako god se završi, činjenica jest da je iznos nominalna cijena (690) * broj slobodnih (ne-Konzumovih) dionica (21.745) = 15.004.050 kuna

Kolege, znate kao se kaže strpljen spašen… [lol]

dakle sigurna udaljenost je sad po novom 300kn [lol]

Dotičnu individuu s njegovim prodavanjem i kupovanjem samom sebi kao i s manekenskim nalozima na asku uopće ne treba komentirati [smiley]

Ma naravno. Zanimljivo da više nema 22,20,15 itd. U ove dvije godine su izgleda svi koji su mislili prodali.

Da, to je u svakom pogledu puno interesantniji i zanimljiviji podatak. [thumbsup]
Već podosta dugo u biti – osim ovih "sam sebi transakcija" – ima vrlo malo pravih prodavatelja, a što je vidljivo i iz izvješća u 2011. i broja dioničara na krajnji datum kvartala:

31.12.2010.: 1.398
31.03.2011.: 1.361 (-37)
30.06.2011.: 1.347 (-14)
30.09.2011.: 1.326 (-21)
31.12.2011.: 1.313 (-13)

Sveukupno je u godinu dana broj dioničara smanjen samo za 85. Neki špekulanti su možda ušli ali vrlo zanemariv broj s obzirom na nelikvidnost i nezanimljivost same dionice tako da mislim da u globalu možemo reći da je 90% smanjenja čista prodaja (a malim dijelom je bilo više prodavatelja ali i nešto novih kupaca). Nisam već dugo bio u SKDD-u ali nema previše ni potrebe.

U svakom slučaju, ne bi me čudilo da se možda već i ove godine nešto ovdje pokrene… No, u svakom slučaju, strpljenje će se kad tad isplatiti [wink]

gospoda iz topa 10 imaju novu taktiku. Umjesto 200komada, sad dolaze 22-ce [lol]

New Report

Close