ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/agrokor-i-podravka-u-ratu-za-opskrbu-drzavne-uprave-vodom,105156.html

shefsale, 13.02.2011. u 17:52
Natječaj za nabavu vode mogao bi se poništiti jer je tvrtka Žitnjak (ZSE:ZTNJ-R-A) podnijela žalbu zato što je Podravka izabrana na natječaju za opskrbu vodom u bocama. Zbog toga bi mogla biti poništena i odluka da opskrbu vodama u galonima dobije MM Model iz Zagreba. Za vodu u bocama na natječaj se je javila i tvrtka 007 Miletić, a koja se javila i za opskrbu vode u galonima, a uz njih su ponudu dali i Podravka, Matić, Živa voda te MM Model, koji je ponudio najnižu cijenu od 720 milijuna kuna. Najnižu cijenu za vodu u bocama od 2,26 milijuna kuna dala je Podravka (ZSE:PODR-R-A), dok je Žitnjakova bila 2,37 milijuna kuna.

Bit će da je zato Žitnjak skakao zadnjih dana, sad znamo i razlog… [lol]

I sad svi nude 150+, a prodaje nema pa nema… valjda nude premalo [wink]

Nitko nije komentirao GFI 2010. pa ću ja, sve u svemu nije loše. Gubitak smanjen sa 9,2 mil kn na 1,9 mil kn, s tim da je zadnja 2 tromjesečja ostvarena dobit od 1,05 mio kn. Cijena se ustalila na 150 kn, ali očito niko nije spreman ni kupovati ni prodavati (jer je jako mali free float) do neke važnije vijesti. Ovi iz prvih 10 pomalo dokupljuju. Ostaje nam čekanje razvoja situacije… [wink]

Zahvaljujem kolega!
Mislio sam i ja neki dan, ali pošto se ovdje ionako ne piše, a dionice ionako kupuju samo rijetki, nisam previše žurio. [lol]

Da, činjenica da Žitnjak od lipnja 2010. (što sam i komentirao u onom "pobjeglom" izvješću u srpnju) posluje s dobiti, što je logična posljedica rješavanja maloprodaje.
Ono što mi u ovom izvješću nedostaje je podatak što je s Teslinom 7 – da li je dana u zakup ili prodana – no to će se ako ne prije a ono doznati na GS. S obzirom na lokaciju to bi bila zanimljiva zakupnina…

S obzirom na onu rezervaciju poreza na revalorizacijska sredstva pojavila se stavka dugoročne obveze nakon dugo vremena, a time je umanjena i BVPS na 815,38 kn jer je za toliko smanjena RR.
Osim dobiti koja se očekuje da bude u 2011. pozitivna, povećan je i koeficijent tekuće likvidnosti s 4,9 na skoro 14,5. No, sve ostale stavke su na račun DO pogoršane…iako je to još uvijek jako dobro:

Neto obrtni kapital: 205,92 po dionici
NOK u užem smislu (KFI-KO): 145,64 po dionici
Novac + KFI: 165,16 po dionici
NCAVPS: 98,5%

ne pratim baš ovu dionicu, no u tablicama vidim strašan pad prihoda. Sa 160 milijuna na 40 milijuna. Zanima me zbog čega takav pad?

Zato što je Žitnjak napustio maloprodaju – sve prodavaonice je dao konzumu ili prodao mlinaru, a s time i zaposlenike smanjio s 240ak na 20ak. Sad radi isključivo veleprodaju, a ionako mu je vlasnik Konzum.

Vidim da se na Konzumovom topicu pomalo raspravlja o
http://seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/agrokor-razmatramo-preuzimanje-mercatora,105629.html
A postavljeno je i pitanje, tko bi to mogao realizirati – da li sam Agrokor ili pak možda Konzum?

E, to je dobro pitanje… možda Žitnjak? [lol]

Šalu na stranu… ako se ta kupnja jednom i realizira, na scenu stupa AZTN:
zadnje razmatranje bilo je kad je Konzum kupio Mlinar-Žitnjak
http://www.aztn.hr/uploads/documents/odluke/TN/UPI-030-022008-02044.pdf
(Doduše, rješenje su donijeli kad su već Mlinar i Žitnjak razdvojeni ali nema veze)

Ako Konzum/Agrokor/kojagod firma kupi Mercator sasvim je jasno da bi to dovelo do neki pretumbacija na području malih i velikih dućana, prvenstveno u sjevernoj Hrvatskoj.
Iako je Todorić i Agrokor "svemogući" nema šanse da AZTN ne donese neku odluku kojom će se Agrokor morati riješiti nekih lokacija. Pravo je pitanje kako će to izgledati, a u tom smislu sigurno u Agrokoru već rade planove, ako kupnja Mercatora ovaj put doista ide prema realizaciji.

Iako osobno ne vjerujem u takvu kombinaciju jer djeluje pomalo smiješno, sad nakon što mu je maloprodaja u potpunosti ukinuta, jedino "logično" rješenje u tom slučaju bilo bi ponovno "uskrsavanje" Žitnjaka, prebacivanje pod njegovu kapu određenih lokacija i zatim prodaja nekom trećem. Jer, Todorić zasigurno neće napustiti Konzum, ako kupuje Mercator on ni u ludilu neće biti ugašen (a to i sami vele), pa koliko god to apsurdno zvučalo, ovo se čini najlogičnijim rješenjem.
Puno je tu ako, ako, a kako će ispasti, vidjet ćemo u nadolazećim mjesecima…

Kolega, vi ste to izvješće ipak još malo profesionalnije odradili. Za Teslinu 7 nemam podataka, ali pretpostavljam da je iznajmljena, jer bi bila ludost prodavati poslovni prostor na takvoj lokaciji. Da, očekuje se pozitivna 2011.g. jer je napokon dovršen proces restrukturiranja, ali ne možemo biti sigurni kakav će knjigovodstveni inžinjering izvesti ( npr. FI Belja i Tiska za 2010. su me po tom pitanju uistinu iznenadila)

Da, to stoji.
Ali isto tako stoji i:
Ako su ostale firme tako naštimavali da bi Konzum ispao bolje (a nije da nije ispao bolje nego 2009. haha), onda neće ni drastično kvariti Žitnjakovu bilancu, s obzirom da je Konzum njegov vlasnik. tako da mi se čini, s te strane gledajući, da je stvar pod kontrolom.
Zapravo, i ova odgođena naplata poreza na revalorizacijska sredstva je u biti dobra stvar (iako mi nije jasno kako sad najednom stoji i u 2009. bilanci ako prije nije stajala, no valjda to tako treba biti) jer kad se to otpiše onda je to odrađeno. Ne znam kako i koliko često se to radi, ali RS su nedirnuta bila godinama…
Vidjet ćemo što donose nadolazeći mjeseci, ali i dalje sam optimist, nema nekog razloga da ne bude tako.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=34433
Zašto se ne čudim ovome? Ide se na squeez out. Još 5,57% i uspjeli su. Ja ću im rado prodati svoje dionice samo ne po 135 kn [wink], osim ako ne budem morao…

Da, ovdje postaje sve zanimljivije… S jedne strane bilo je i logično za očekivati ovakav rasplet sa Štedbankom, jedino cijena transakcije ostaje tajna. Ili barem tajna do izvješća Štedbanke za 2011. godinu kojeg možemo očekivati tek za više od godine dana. [lol]

Ovako preostaje još 11.463 komada do granice od 95% dionica, a s obzirom da je ponuda po 120kn katastrofalno završila trebat će dobro podići letvicu da bi se skupilo toliko, s obzirom da je sad najveća pojedinačna količina dionica 610 komada, najmanja 1 komad, a u igri je još najviše 1.396 dioničara koji drže 21.745 dionicu iliti 15,57 komada po dioničaru…

I hoce li Konzum dati novu ponudu? Ovaj put na malo visoj razini. [smiley]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close