ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@fajrunt
Točno,nije Todorić blesav!
"Nedavno" je plaćao 848 kuna po dionici da stekne većinski paket.
Sada mu treba za istiskivanje malih dioničara još 9% dionica.Pokušat će po 120 kuna koliko "ide".
Ako skupi dovoljno ,što ocjenjujem gotovo nemogućim ,neće dati više!
Ako ne uspije dati će koliko mora.
Već i sada "daje gotovo 20%više od burzovne cijene u trenutku ponude.
Mislim da će dati više!
Pozdrav

pazite da vam se ne dogodi slucaj ZAPI -R-A

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

nakon ovoga prvog pazara po 120 kuna koji je za todorića neobvezujući ide drugi krug kupnje po 120 kuna koji je za todorića obvezujući pod uvjetom da u prvom krugu kupi barem jednu dionicu…tako da će ova igra po 120 kuna potrajati [lol]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Nije baš tako… Bolje proučiti Zakon o preuzimanju dioničkih društava, ono o povezanim osobama.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/329422.html
Agrokor je već imao ponudu za preuzimanje, a Konzum je u većinskom vlasništvu Agrokora.

Sljedeći korak ide kad dostignu 95%, odnosno “squeeze-out”.

Jutros u jutarnjem listu, najava javne dražbe 10.11. i 11.11. te prodaja udjela po zadnjim cijenama prosječno ostvarenim u 3 mjeseca prije ove najave. Vidio sam da se prodaje:
5316 komada ZTNJ-r-a! HZMO vlasnik, prodaje HFP u njihovo ime…
Sada ova ponuda za preuzimanje od Konzuma i baš slučajno HZMO prodaje 2,59% tvrtke–hahahaha…

Samo da imate uvid, nemam ove dionice u vlasništvu. [bye]

Štednja je mudrost trošenja.

Jest, zanimljiva koincidencija [lol]

BTW, nemam jutarnji, ali u oglasu na http://www.hfp.hr piše:
“zadnja postignuta prosječna cijena na Zagrebačkoj burzi prije objave poziva za javnu dražbu (oglasa)”
tj. ne spominje se tromjesečna, već bi to značilo jučerašnja prosječna (115,22).

I, dakle, stigao i taj dan – 12.11. [huh]
Jeste prodali sve svoje dionice?
Ask se i nije nešto previše stanjio, ili niste, ili je majstor lijepo sastavljao ugovor da se sva preknjižavanja obave s današnjim datumom ili pak od ponedjeljka? Vidjet ćemo kakav će biti ask u ponedjeljak. [lol]

A dotle, jučer je održana aukcija, i svih 5.316 komada ZTNJ od HZMOa su prošla po cijeni od 115,22 – zadnjoj prije objave natječaja.
Kao što se iz priloženog vidi
http://www.zse.hr/UserDocsImages/drazbe/Izvjesce-s-drazbe_10_i_11-11-2010.xls
brokerska kuća kupca dionica ZTNJ bila je – Štedbanka [huh]

Dakle, ako ništa drugo, u utorak ćemo vjerojatno na mjestu HZMO vidjeti Štedbanka skrbnički (ili pak možda neku fizičku osobu) jer nekako sumnjam da je sam Konzum kupovao preko Štedbanke.
A što će se vidjeti u srijedu… e to je pitanje za milijun kunića.

U svakom slučaju, bilo je doista lijepo vidjeti jučer silne milijune na brokerskom računu (zbog fiskne cijene paketa dionica), makar samo na 3 sata [lol]

Nije li Investco brokeraj od Agrocora?


Nije li Investco brokeraj od Agrocora?

Ne,koliko je meni poznato.
Pozdrav

Dakle, ni punih 15 dana od održane dražbe još uvijek se ne zna tko je kupio HZMO paket preko Štedbanke, jer na SKDD još uvijek piše HZMO. Ne znam koji to oni rok imaju za preregistraciju dionica, ali brzina im zasigurno nije vrlina (nijedna od kupovanih dionica na dražbi još uvijek nije prergistrairana, svašta.

No, zato, po prvi put od realizacije agrokorove ponude za preuzimanje imamo promjenu, tj. povećanje portfelja većinskog vlasnika – Konzuma – i to za ciglih 261 komad dionica. [lol]
S obzirom da im je do 95% potrebno preko 18.000 dionica, ovaj broj je zasad sve samo ne respektabilan. Koliki pak oni rok za preknjižavanje imaju, ne znam, ali ako je ponuda trajala do 12.11. (s plaćanjem u 5 dana), ne vjerujem da će do kraja upisa svih prodaja predugo potrajati.
No,zasad, na prvi pogled se čini da vjerojatni cilj (95%) nisu postigli ni izdaleka.
Zanimljivo! [thumbsup]


Dakle, ni punih 15 dana od održane dražbe još uvijek se ne zna tko je kupio HZMO paket preko Štedbanke, jer na SKDD još uvijek piše HZMO. Ne znam koji to oni rok imaju za preregistraciju dionica, ali brzina im zasigurno nije vrlina (nijedna od kupovanih dionica na dražbi još uvijek nije prergistrairana, svašta.

No, zato, po prvi put od realizacije agrokorove ponude za preuzimanje imamo promjenu, tj. povećanje portfelja većinskog vlasnika – Konzuma – i to za ciglih 261 komad dionica. [lol]
S obzirom da im je do 95% potrebno preko 18.000 dionica, ovaj broj je zasad sve samo ne respektabilan. Koliki pak oni rok za preknjižavanje imaju, ne znam, ali ako je ponuda trajala do 12.11. (s plaćanjem u 5 dana), ne vjerujem da će do kraja upisa svih prodaja predugo potrajati.
No,zasad, na prvi pogled se čini da vjerojatni cilj (95%) nisu postigli ni izdaleka.
Zanimljivo! [thumbsup]


Kolega,mislim da je Konzum kupio ponuđeni paket HZZO-a.
No u pravu ste.
Vjerovatno nisu ni blizu 95%.
Pozdrav

Vidjet ćemo, baš me zanima.
Meni se i dalje ne čini da je to kupio Konzum (ako pretpostavimo da su kupili i Jamnicu, tamo je broker bio Erste VP), nego prije da će stavka završiti pod skrbničkim, no vidjet ćemo. Kad? Ne znam… jer je ovo već smiješno (za sve dražbene dionice, naravno).

Točna računica veli da im je potrebno 18.342 dionice.
Zasad su kupili 261, do 95% im nedostaje 18.081 komad.

Stanje 3.12.2010.:

ŽITNJAK D.D./REDOVNA ZTNJ-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. KONZUM D.D. 178.244 86,68 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +1225
2. HZMO 5.316 2,59 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HABERLE SAŠA 505 0,25 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. PRAKIŠ BOŽIDAR 363 0,18 Osnovni račun ODRA, HRVATSKA
5. FIŠTER DARIO 294 0,14 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. WERKOS DOO 239 0,12 Osnovni račun OSIJEK, HRVATSKA
7. LEŠIĆ ZDENKA 207 0,10 Osnovni račun VINKOVCI, HRVATSKA
8. LEŠIĆ IVAN 196 0,10 Osnovni račun VINKOVCI, HRVATSKA
9. RUMIHA FRANJO 185 0,09 Osnovni račun SESVETE, HRVATSKA
10. SAKOMAN KATA 184 0,09 Osnovni račun DONJA ZDENČINA, HRVATSKA
Ukupno: 90,32

Dakle, do 30.11.2010. realizirane prodaje dioničara Konzumov su račun povećale za – 1.225 dionica.
S obzirom da im za 95% treba 18.342 komada, zasad*** su skupili tek 6,68% od potrebnog broja dionica. [lol]

*** moram priznati da ne znam kakav im je rok prodaje, tj. realizacije ugovora, ali ako su do 12.11. svi trebali prijaviti prodaju Konzumu, vjerojatno možemo čekati još samo par dana na konačno povećanje Konzumovog računa.
No, još ostaje uknjižba dražbe za HZMO-ove dionice. Čak i da je to Konzum kupio to bi bilo tek 35,66% od ukupnog broja dionica.

Zanima me što o realizaciji misle u Konzumu, ali mislim da nisu baš najzadovoljniji odazivom. [lol]

U očekivanju realizacije MOLove ponude za Inine dionice, živo me zanima kako će se dioničari tamo ponašati. Još bi moglo ispasti da su dioničari Žitnjaka ili toliko inertni, ili svjesni smiješne cijene po kojoj im je ponuđen otkup. [huh]

New Report

Close