ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nastavak….
Solidna premija
Kada bi svi mali dioničari prihvatili sadašnju ponudu, izuzevši HZMO koji drži 2,6 posto kompanije, Konzum bi 23.308 dionica, odnosno 11,5% kompanije, platio 2,8 milijuna kuna. Također, iznos od 60,3 milijuna kuna kojim je Agrokor 2008. kupio 34,1% Žitnjaka, dva i pol puta je veći od trenutne tržište vrijednosti Žitnjaka na burzi koja je 24,5 mil. kuna (zadnja vrijednost dionice od 119 kuna u srijedu op.a.). Nakon ponude Konzuma, dionica Žitnjaka kretala se od 100 do 116 kuna. No, početkom ovog tjedna ta je vrijednosnica tijekom dva dana skočila ukupno 8,2 posto. Iako je u četvrtak dotaknula 120 kuna, netom prije zatvaranja burze, pala je na 166,02 kune.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

i šta ćemo sad?…..hajd sad objasnite ljudima što su kupovali dionice ztnj čitajući vaše sugestivne postove…a pogledajte moj post od 17. ovoga mjeseca, sve jasno, iskreno rečeno i pošteno napisano….samo nemojte sad optuživati todorića, pa on ne daje obvezujuću nego neobvezujuću javnu ponudu, pa može ponuditi koliko hoće ….tako će vjerojatno i za vinkovce dati neobvezujuću javnu ponudu, a šta mu drugo preostaje, samo će tamo morati dati ohoho po dionici kako bi došao do 100% udjela, pa potom vinkovcima dokapitalizirao belje, pa tako i u belju rješio problem niskog udjela, sve ispod 75% je slabo za jednog todorića, a udio ispod 75% ima samo u belju i vinkovcima…

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Todorić nudi 120 kn po dionici
Ponuda koju Konzum nudi za dionice Žitnjaka sedam i pol puta je niža od cijene po kojoj je 2008. Agrokor plaćao te iste dionice

Dioničarima Žitnjaka prošloga je tjedna stigla ponuda većinskog vlasnika te kompanije – Konzuma, koji vlasnicima Žitnjaka za njihove dionice nudi otkupnu cijenu od 120 kuna po dionici. Iako nema otvorene ponude za preuzimanje, niti je riječ o istiskivanju malih dioničara, ovaj potez Konzuma malo je neobičan. Iz Agrokora poručuju kako su to učinili zbog molbe samih dioničara. “Uslijed velikog broja poziva koje smo svakodnevno imali od vlasnika dionica Žitnjaka d. d., svima smo im uputili dopis kojim ih izvješćujemo da ukoliko žele prodati dionice, iste smo spremni otkupiti po 120 kuna za dionicu”, poručila nam je Ana Mitrović voditeljica Konzumovog Ureda za odnose s javnošću.

Vlasnik Agrokora Ivica Todorić vjerojatno želi postati stopostotni vlasnik Žitnjaka “Nema plana”
Ističe kako ova ponuda dioničarima Žitnjaka nije dio nikakvog plana jer on ni ne postoji. Iako se još uvijek ne zna koliko je dioničara prihvatilo ponudu, Mitrović poručuje kako su zadovoljni s odazivom. Prema podacima depozitorija, trenutno ima 1400 računa na kojima je ubilježena Žitnjakova dionica. Iako je 120 kuna po dionici primamljiva cijena, obzirom na tržišnu cijenu, Konzumova ponuda bi se prije dvije godina smatrala mizernom. Najviša cijena dionice Žitnjaka iz ožujka 2008. bila je gotovo deset puta viša nego što Konzum trenutno nudi – 1197 kuna po komadu. Također, najnovija ponuda sedam i pol puta je manja od cijene koju je Agrokor plaćao prije dvije godine. Naime, kada je koncern Agrokor u srpnju 2008. preuzeo Mlinar, samim time stekao je i 50-postotni udio u Žitnjaku jer je Mlinar bio većinski vlasnik. Mjesec dana kasnije, Agrokor objavljuje ponudu za preuzimanje u kojoj je ponuđena cijena po dionici bila 858,06 kuna. Ponudu je prihvatilo 546 dioničara, a Agrokor im je za 70.242 dionice isplatio 60,3 milijuna kuna……… Poslovni dnevnik

Ovdje će biti kao kod IPKK, nakon što se solidan broj malih ulagača iskrca po 120 kn, interes za dionicu naglo će opasti i bit će je opet ispod 100 kn….

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

@fajrunt
Vaša usporedba s IPKK je apsolutno neutemeljena i proizvoljna.
Kako će cijena nakon "iskrcavanja malih" Todoriću po 120 kuna pasti?!
Tko će prodavati ako oni sada prodaju?!
Cijena bi morala rasti jer kada branitelji i stradalnici rata prodaju svoje male portfelje po 120 kuna.
što će ostati za prodaju?!
Osim toga već i sama ponuda oko 20% iznad(kada je dana) tržišne cijene budi optimizam.
Neki doista svaku dobru vjest moraju "uprljati zavišću"!
Pozdrav

Hmda…
Zanimljivo da je novinarima trebalo 8 dana da doznaju za dopis. Ili je to u svrhu promidžbene kampanje, jer izgleda da svi dioničari dopis nisu dobili (valjda zbog neispravnih adresa).
Svejedno. [lol]

Tvrdnja da će cijena pasti je u najmanju ruku smiješna, meni osobno je čudno da se cijena već sutradan nije (kao Mlinar, npr.) ustalila na 120 i takva ostala do daljnjega. No, očito je bilo još onih koji ili nisu dobili dopis, ili su svjesno (a meni nelogično) prodavali na cijenama i 10ak kn nižima od Konzumove ponude. Nakon ovog članka lako moguće da će to i prestati…

Što i kako dalje? Vidjet ćemo kroz par tjedana, kad se Konzumova kvota počne popunjavati. No, bez obzira na marketinške tvrdnje u ovom članku, ne vjerujem da će to ići tako brzo i jednostavno (a opet, možda se i varam), s obzirom da ima 200tinjak dioničara više no nakon 1. polugodišta…


@dr Oetker
Ovdje je tema Žitnjak,a ne Vupik.
Inače sve što ste gore izneli je točno.Braniteljima je dio već preknjižen!Radnicima je dodjela u tijeku!
Zar Vi mislite da će se Agrokor nakon ogromnih ulaganja zadovoljiti sa 50 ili 52%?
Pozdrav

Ako može pojašnjenje : kojim braniteljima – onima u Vukovaru, ili Braniteljskom fondu ??
Hvala

@ruki
Zanima Vas Vupik ili Žitnjak?
U Vupiku je preknjiženo 100 093 dionice ili 6,65% na Vukovarski branitelj d.o.o..
Dionice žitnjaka je besplatno dijelio HFP ratnim stradalnicima relativno nedavno(mislim po nominali).
To su uglavnom manji paketići 3-22 dionice koliko je meni poznato.
Pozdrav

Ja ovo ne bi nikako prodavo, ako baš ne bi moro. To i u ovakvom stanju vredi barem iznos godišnje prodaje od cca 50 miliona, a to je x2 na ponudjenu cenu. Društvo je očišćeno od dugova, iako je upitno što će većinski s njime da uradi u budućnosti. No, ne verujem da će da ga oguli do kraja. U nekim normalnijim vremenima, vredilo bi i znatno više, čak i do booka. Ovako vredi barem dvostruko više od ponudjene cene. S obzirom da dividende teško da će da bude i ubuduće bez obzira ne rezultate i da će posle ponude cena verovatno da pane, kao i likvidnost, teško je bit pametan. Pa ipak još jednom ponavljam, imajući sve to u vidu, ne prodajate, ako ne morate.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

a zašto ste kupovali ovu dionicu?

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


a zašto ste kupovali ovu dionicu?

da prodamo todoriću po 200 kn [thumbsup]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

e pa malo ste se zahebali, nije todorić blesav, daje vam 120 kn ili uzmi ili ostavi. tko ne proda, tko zna kad će i kome opet moći prodati skuplje [yawn]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

@fajrunt
Točno,nije Todorić blesav!
"Nedavno" je plaćao 848 kuna po dionici da stekne većinski paket.
Sada mu treba za istiskivanje malih dioničara još 9% dionica.Pokušat će po 120 kuna koliko "ide".
Ako skupi dovoljno ,što ocjenjujem gotovo nemogućim ,neće dati više!
Ako ne uspije dati će koliko mora.
Već i sada "daje gotovo 20%više od burzovne cijene u trenutku ponude.
Mislim da će dati više!
Pozdrav

New Report

Close