ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako se netko voli igrati s ovim ztnjk-r-a…..
Nije dovoljno što je kompletna burza jad i bijeda…..neko još brokeri dozvoljavaju ovakve svinjarije….

O čemu Vi to.Pa Todorić nam odmah nudi 120 kuna po dionici.
Malo.Jasno je,ali opet iznad burzovne cijene.
Pozdrav

Nevjerovatno koliko zavisti i "sitnih dušica".
Kada neki dioničari zahvaljujući , između ostalog i svom znanju ,vezano za donošenje
investicijskih odluka ostvare zaradu ,"neuki nesretnici" ne znaju što od zavisti pa "lijepe jedinice".
Bijedno,zar ne?
Pozdrav

Inače, zanimljivo je kako ovdje "dežurni" zadnjih tjedana šute ko zaliveni o dopisu kojeg su dobili svi dioničari (provjereno i kod onih s 2 dionice na računu). [huh]

No, još zanimljivije od toga je bilo očitovanje uprave na jučerašnju blokadu:

shefsale, 15.10.2010. u 09:12
Na upit Upravi Žitnjak d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.

Tko tu koga… [lol]


Inače, zanimljivo je kako ovdje "dežurni" zadnjih tjedana šute ko zaliveni o dopisu kojeg su dobili svi dioničari (provjereno i kod onih s 2 dionice na računu). [huh]

No, još zanimljivije od toga je bilo očitovanje uprave na jučerašnju blokadu:

lopina, 17.10.2010. u 10:03
Na upit Upravi Žitnjak d.d. ista je odgovorila da im nisu poznate nove materijalne cinjenice koje bi mogle utjecati na promjenu cijene dionica.

Tko tu koga… [lol]
[/quote]
Ovo je neravnopravna borba.
Mali investitori s jedne strane,među njima i branitelji, a Toda s druge strane.
Ovo je nemoralno niska ponuda.120 kn je sedam puta i više puta jeftinije od BV po dionoici,a prije dvije godine preuzimanje od strane Konzuma je bilo po 848 kn.
Bogati postaju sve bogatiji, jer će veliki u ovoj u ovoj nelikvidnoj bari povečavati vlasnički udio
po što nižim cijenama koristeći sve načine.Ovo nije prijateljska ponuda.Ovo se u boksu naziva udarac ispod pojasa.Mi koji smo ulazili na 120 i niže možemo nešto i zaraditi.A oni koji nisu dali
dionice u javnoj ponudi valjda neće ni sada.
Krepat, ma ne molat.Ili,daj što daš,pitanje je sad?

još samo da čujemo tko će to kasnije od nas kupovati po većoj cijeni, tko će nam za dionicu ztnj dati bar 200 kuna….fondovi ne mogu unutra, jer je niska tržišna kapitalizacije, mogli bi tek kad bi cijena dionice bila oko soma i pol kuna…većinski vlasnik ima preko 75%, tako da ga ne zanima okrupnjavanje, a bogami ni istiskivanje, jer to do sada nikada nije radio…ntko nema 95% da se nadamo istiskivanju po nekoj cijeni vrijedne pažnje…onih osam među prvih deset, mimo konzuma i hzmo, sitni su špekulantni koji bi mogli cijenu podići eventualno za nekih 10%…a uz to nitko više ni ne zna šta je s tim žitnjakom, gdje su mu dućani, da se neće možda taj žitnjak demontirati i nestati ko da ga nikad ni bilo nije…

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Sa "dućanima" idu i ljudi u Konzum! S njima i troškovi (gubici).
To je dobro za bilancu Žitnjaka.
Ponuđena cijena je niska,ali ipak znatno veća od tržišne!
To znači da Konzum nije mogao na burzi kupiti znatniju količinu.
Naravno da neće povečavati cijenu ako može kupiti do 95% po ovoj.
Ako ne uspije(što vjerujem),povećati će ponudu.
Samo pametno.
Pozdrav

bisakov
02.03.2010.

Agrokor upisan kao vlasnik 83,11% dionica Vupik-a(1.251.163 dionice) što znači da je izmirio obveze
po natječaju za upis u SKDD.
Kada oduzmete 25% radnicima (što se obavezao već pri davanju natječajne dokumentacije,a potpisan
je i ugovor) ostaje mu 58,11% dionica.
Ako je točno da će prepustiti braniteljima 8%(odnosno braniteljskoj firmi),ostaje mu 50,11% dionica.
Neka svatko sam procijeni da li je 50,11% dionica dovoljno Agrokoru ili će okrupnjavati svoj udjel!!!

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

@dr Oetker
Ovdje je tema Žitnjak,a ne Vupik.
Inače sve što ste gore izneli je točno.Braniteljima je dio već preknjižen!Radnicima je dodjela u tijeku!
Zar Vi mislite da će se Agrokor nakon ogromnih ulaganja zadovoljiti sa 50 ili 52%?
Pozdrav


@dr Oetker
Ovdje je tema Žitnjak,a ne Vupik.
Inače sve što ste gore izneli je točno.Braniteljima je dio već preknjižen!Radnicima je dodjela u tijeku!
Zar Vi mislite da će se Agrokor nakon ogromnih ulaganja zadovoljiti sa 50 ili 52%?
Pozdrav

Mislim da mu je 50 ili eventualno 52 % malo.
Ali da li će i tamo nastojati okrupnjavati na jednu osminu BV.a to nebi bilo više od 40 kn i to
nakon
svih budućih obečanih dokapitalizacija u Vupiku..Ali ovakav odnos Agrokora zadaje glavobolju svim vlasnicima
Agrokorovih vedeta.
Što će biti sa Tiskom.Da li će i tu ponuda po 180 ili 200.
Ili ZVZD na 3.500.Da Toda je jako mudar i napraviti će
sve da nas odere do kosti,a naročito u nelikvidnim izdanjima koja imaju mali MCAP i nisu intersantni fondovima.
Da li će Belje prema 30.Prema ovom scenariju ne bih se začudio da se to dogodi.Po toliko su kupili
radnici.Ali to je ipak na četvrtinu BV-
Cijeli Todex ću zaobilaziti u širokom luku,jedino možda sačuvam Žitnjak jer je BV sedam puta veći
od trenutne cijene.I bez obzira na todino torbarenje najpodcijenjenija dionica u Todexu.
Ponavljam,možda.

@lopina
Dragi kolega to je vrlo znakovita promjena Vaše investicijske taktike!
Kupovali ste Validus koji je "junk" dionica pred stečajem i Đakovštinu koja je u stečaju,a Belje,
Vupik,Zvijezda,Ledo,Jamnicu i sl. ćete zaobilaziti?
Ne razumijem! Doista ne razumijem no Vi sa svojim novcem možete raditi što Vam je volja.
Ja sam zadovoljan i sa Žitnjakom.Prosjek mi je 107 kuna.
Zarađujem svakako na njemu,manje ili više.!To je i cilj,zar ne?
A Belje i Vupik ako i padnu,bit će samo jeftinije i interesantnije za kupnju.
Vupik mi prije godinu dana nije vredio ništa jer se s njim nije moglo trgovati,a sada ipak vredi,
a s ogromnim ulaganjima vrediti će i više.Ako Belje padne znatno,kupovati ću i njega!
Sa zaradom od LRH i Žitnjaka kupit ću ga prilično.
Pozdrav



@lopina

Dragi kolega to je vrlo znakovita promjena Vaše investicijske taktike!
Kupovali ste Validus koji je "junk" dionica pred stečajem i Đakovštinu koja je u stečaju,a Belje,
Vupik,Zvijezda,Ledo,Jamnicu i sl. ćete zaobilaziti?
Ne razumijem! Doista ne razumijem no Vi sa svojim novcem možete raditi što Vam je volja.
Ja sam zadovoljan i sa Žitnjakom.Prosjek mi je 107 kuna.
Zarađujem svakako na njemu,manje ili više.!To je i cilj,zar ne?
A Belje i Vupik ako i padnu,bit će samo jeftinije i interesantnije za kupnju.
Vupik mi prije godinu dana nije vredio ništa jer se s njim nije moglo trgovati,a sada ipak vredi,
a s ogromnim ulaganjima vrediti će i više.Ako Belje padne znatno,kupovati ću i njega!
Sa zaradom od LRH i Žitnjaka kupit ću ga prilično.
Pozdrav


Toda je nezgodan igrač i radi najpametniji posao u ovom trenutku.Kupuje i gradi u krizi.Super.
Problem je što kupuje jeftino,a mi bi htjeli prodati.A Toda bi kupio jeftino,primjerno situaciji na tržištu.Ovo je prilika da krupni kapital postane još krupniji,na uštrb malih dioničara.I ja ga razumijem.Točno radi što treba raditi.Ali to meni u ovom trenutku ne ide u prilog jer sam ja
kratkoročni burek invesatitor,koji najčešće gleda najduže jedan mjesec unaprijed.A Toda je kratkoročno šktri kupac.Čak možda i ruši cijenu.Zašto ne.
I pred Todex ide crvana zastavica.Stop kupnji i amen.
Jedino Žitnjak dolazi u obzir.Stalno će mi biti na oku.

22. listopad 2010.| Tin Bašić, poslovni
Todorić nudi 120 kn po dionici

Ponuda koju Konzum nudi za dionice Žitnjaka sedam i pol puta je niža od cijene po kojoj je 2008. Agrokor plaćao te iste dionice

Dioničarima Žitnjaka prošloga je tjedna stigla ponuda većinskog vlasnika te kompanije – Konzuma, koji vlasnicima Žitnjaka za njihove dionice nudi otkupnu cijenu od 120 kuna po dionici. Iako nema otvorene ponude za preuzimanje, niti je riječ o istiskivanju malih dioničara, ovaj potez Konzuma malo je neobičan. Iz Agrokora poručuju kako su to učinili zbog molbe samih dioničara. “Uslijed velikog broja poziva koje smo svakodnevno imali od vlasnika dionica Žitnjaka d. d., svima smo im uputili dopis kojim ih izvješćujemo da ukoliko žele prodati dionice, iste smo spremni otkupiti po 120 kuna za dionicu”, poručila nam je Ana Mitrović voditeljica Konzumovog Ureda za odnose s javnošću.

Vlasnik Agrokora Ivica Todorić vjerojatno želi postati stopostotni vlasnik Žitnjaka Vlasnik Agrokora Ivica Todorić vjerojatno želi postati stopostotni vlasnik Žitnjaka “Nema plana”
Ističe kako ova ponuda dioničarima Žitnjaka nije dio nikakvog plana jer on ni ne postoji. Iako se još uvijek ne zna koliko je dioničara prihvatilo ponudu, Mitrović poručuje kako su zadovoljni s odazivom. Prema podacima depozitorija, trenutno ima 1400 računa na kojima je ubilježena Žitnjakova dionica. Iako je 120 kuna po dionici primamljiva cijena, obzirom na tržišnu cijenu, Konzumova ponuda bi se prije dvije godina smatrala mizernom. Najviša cijena dionice Žitnjaka iz ožujka 2008. bila je gotovo deset puta viša nego što Konzum trenutno nudi – 1197 kuna po komadu. Također, najnovija ponuda sedam i pol puta je manja od cijene koju je Agrokor plaćao prije dvije godine. Naime, kada je koncern Agrokor u srpnju 2008. preuzeo Mlinar, samim time stekao je i 50-postotni udio u Žitnjaku jer je Mlinar bio većinski vlasnik. Mjesec dana kasnije, Agrokor objavljuje ponudu za preuzimanje u kojoj je ponuđena cijena po dionici bila 858,06 kuna. Ponudu je prihvatilo 546 dioničara, a Agrokor im je za 70.242 dionice isplatio 60,3 milijuna kuna…..

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close