ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vlad1111, evo ti još 1 🙂 dobro razmišljaš.. al na krivom si putu [lol]

Ima li još netko od kockara u opoziciji prije negol podastrem dokazni materijal?

Kolega kapuletti mi je još nevidljiv zbog moderiranja.. al evo šaljem mu prijateljski poziv, pa će se usput i odmoderirat
____________

Hm.. i kapula i vlad su off line, a crobex je on line.. i svi imaju 1111 na kraju nicka. Multiple personality syndrome?

u krivu si.
zvao ja pravnu službu žitnjaka i na spomen ponderirane cijene od ca 870 rekoše da je tu negdje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


sad i crobex1111 !!!!

sad znam ko mi lipi ase!! [lol] [kiss]

to mig [cool]


ka’e Vlad?
drukaš,a? [huh]

raste sve, a ti zarobljen u ZTNJ,a?
a ne mores prodat ispod 880, jer toliko ce ti dat čiko-Ivica za mjesec dana!
‘ebiga, tak je meni u MLNR, sutim i cekam Ivu Balent ili malog Antu da dodju s vrecom para i javnom ponudom [lol] [lol]

PS-nesto si podivljao s tim pusama u zadnje vrijeme, svim tipovima ih dajes, jos jedino Croman nije dobio! [thumbsup]


dijelim puse jer sam sretan!!! [kiss]
krcat sam žitnjakom!!!
ali, računam ga kao keš na računu!
po 10-15% većoj vrijednosti od aktualne!!! [kiss] [lol]
dokupljivao skoro JEDINO njega zadnjih mjesec dana (uz nešto tnpl) po cijenama 660-680.
kad je bid bio šupalj ka ementaler.
pozdrav [kiss] [lol] [tongue]
[/quote]

je tak i ja Mlinar racunam.hehehe [lol] [lol]
sto se ZTNJ tice, mjerkao sam ga i ja kad je bio 620, a na 680 100kom na asku, mislio sam polupat sve do 700, ali sam vec imao MLNR pa nisam..

-I love this game!
-pozdrav

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ka’e Vlad?
drukaš,a? [huh]

raste sve, a ti zarobljen u ZTNJ,a?a ne mores prodat ispod 880, jer toliko ce ti dat čiko-Ivica za mjesec dana!
‘ebiga, tak je meni u MLNR, sutim i cekam Ivu Balent ili malog Antu da dodju s vrecom para i javnom ponudom [lol] [lol]

PS-nesto si podivljao s tim pusama u zadnje vrijeme, svim tipovima ih dajes, jos jedino Croman nije dobio! [thumbsup]


samo ti kupuj!! [thumbsup]
i nadaj se veeelikom rastu… [bye] [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

rek’o mi je Ententinis 01.06. da ide veeeeliki rast, a ja vjerujem tom čo’eku [sealed]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


u krivu si.
zvao ja pravnu službu žitnjaka i na spomen ponderirane cijene od ca 870 rekoše da je tu negdje.

U točnu cijenu ZTNJ ne ulazim, ali šta se tiče zakona nisam u krivu. Moja poanta je vezana isključivo u način izračuna ponderirane prosječne cijene u zadnja 3 mjeseca. Stoga..

Pronađi razliku:

Članak 15.
(6) Prosječna cijena dionica na burzi ili organiziranom tržištu izračunava se kao ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.

——————–

Članak 16.
(3) ..s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
___________________

Razlika koja se ne vidi na prvi pogled je da je:
Članak 15. izvađen iz starog ( http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2002/1391.htm ), a
članak 16. iz novog ( http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/3173.htm ) zakona o preuzimanju.

Razlika možda i nije velika, ali je značajna… i ide u moju korist jer si se ti vodio po starom, a ja po novom zakonu :p

u pravu si glede točnosti izvora: nisam vidio novi zakon….
ALI (nije muhamed)…

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.

(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende.[/i]

ovo znači da izračun nije posve jednostavan kako si napisao.
cijena bi trebala biti:
cijena= SUMA UMNOŽAKA ( cijena a x broj dionica prodanih po cijeni a / ukupan boj dionica) ZA SVAKU POJEDINU CIJENU a TIJEKOM ZADNJA 3 MJESECA.

broj dionica po cijeni a / ukupan broj dionica je ponder.

dakle, traži se prava brojka.
teško da je mi možemo izračunati: nemamo intraday pregled trgovanja za svaki dan trgovanja tijekom zadnja 3 mjeseca…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ispravak

ja sam ebete!
priznajem!!
zajednički nazivnik svih razlomaka i smotko ( [thumbsup]) je u pravu…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ispravak

ja sam ebete!
priznajem!!
zajednički nazivnik svih razlomaka i smotko ( [thumbsup]) je u pravu…

Smootko više nije smotko :))

Daklem.. evo ovako ide postupak:

ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi (dakle, po zakonu)
-> prosjek svih ostvarenih cijena PONDERIRAN količinom

(cijena_1 x količina_1/ukupna količina) + (cijena_2 x količina_2 / ukupna količina) + … itd..

.. a kako je cijena x količina = promet.. slijedi da imamo:

promet_1 / uk. količina + promet_2 / uk. količina

..te svođenjem na zajednički nazivnik na kraju dobijemo:

(promet_1 + promet_2) / ukupna količina = ukupni promet / ukupna količina

______________________

Eto, molio bih kljukare da mi isprave ocjene.. nije fer. Mislim, ako ste ocjenjivali post.. ako ste samo izbacivali negativne emocije, nadam se da ti je pomoglo uvaljivanje svojih emocija drugom.. kad već ne možeš dionice [tongue]

smotko,
ako bi mi prodao štagod ispod 800, po mogućnosti ispod 750( [lol] ) slobodno me kontaktiraj na prajvat [smiley]

p.s.
čoviče, nisi trebao onako dugo elaborirat. pri zajedničkom nazivniku, suma svih količina X cijena tijekom svih radnih dana u cca zadnja tri mjeseca je upravo ukupan promet svih tih radnih dana.
i onda to podijeliš s ukupnim brojem protrgovanih dionica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ma nisam ja to elaborirao tebi, nego onima kojima to još uvijek nije jasno.. a izgleda da ih ima, sudeć po kljukama.

No, shvatio sam i njihovu poruku: "Što ne znam, ne želim ni znati!", te ću prestat s prosvjetnim djelatnostima.. čak i javnog postanja bi se mogao odreći dok mi se još zvijezda zeleni.

Vlad, ZTNJ ti nemam.. ostalo mi još nešto MLNR, a ZTNJ sam prodao u panici od margin call-a. No, ima ko je na njegovo mjesto došao.. UP UP and AWAY! 😉

p.s.
a osim toga, kad izbaciš prorede, cijeli moj elaborat nije ni trećina tvog copy/paste-a [lol] [lol]

U zadnjih godinu dana ovom dionicom protrgovano je 65.642-komada dionica u ukupnom iznosu od 62.323.613-kuna !
Prosječna cijena trgovanja je 949-kuna ! Raspon trgovanja od 610- do 1.200-kuna !
Nekoliko desetaka tisuća dionica otišlo je u rasponu od 1000- do 1.200-kuna ! [smiley] [smiley]


sad i crobex1111 !!!!

sad znam ko mi lipi ase!! [lol] [kiss]

to mig [cool]


ka’e Vlad?
drukaš,a? [huh]

raste sve, a ti zarobljen u ZTNJ,a?
a ne mores prodat ispod 880, jer toliko ce ti dat čiko-Ivica za mjesec dana!
‘ebiga, tak je meni u MLNR, sutim i cekam Ivu Balent ili malog Antu da dodju s vrecom para i javnom ponudom [lol] [lol]

PS-nesto si podivljao s tim pusama u zadnje vrijeme, svim tipovima ih dajes, jos jedino Croman nije dobio! [thumbsup]


dijelim puse jer sam sretan!!! [kiss]
krcat sam žitnjakom!!!
ali, računam ga kao keš na računu!
po 10-15% većoj vrijednosti od aktualne!!! [kiss] [lol]
dokupljivao skoro JEDINO njega zadnjih mjesec dana (uz nešto tnpl) po cijenama 660-680.
kad je bid bio šupalj ka ementaler.
pozdrav [kiss] [lol] [tongue]
[/quote]

Zašto 10-15% a šta je sa premijom za preuzimanje ovo je ipak dobrovoljna javna ponuda?

New Report

Close