ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma evo opet i primjer.. imamo 2 transakcije

cijena x količina = promet
100 x 1 = 100
200 x 1000 = 200.000

A) prosjek svih cijena ostvarenih na burzi
-> prosjek svih ostvarenih cijena
(100+200)/2= 150

B) ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi (dakle, po zakonu)
-> prosjek svih ostvarenih cijena PONDERIRAN količinom

dakle: cijena1 x količina1/ukupna količina + cijena2 x količina2/ukupna količina

100 x 1/1.001 + 200 x 1.000/1.001 = 100/1.001 + 200.000/1.001 = (100+200.000)/1.001=
= 200.100 / 1.001 = ukupan promet / ukupna količina = 199,90

Primjetite također, da je dobiveni rezultat (199,90) ujedno i pravedan. Pod A) sam dao neponderirani izračun da se jasnije vidi zbog čega se u tekstu zakona naglašava “ponderirani prosjek”. Jel mogu sad na odmor?




kaj je ponderirana od ztln 904 kn. od kojeg do kojeg datuma si ti gledao?


832 je cijena zadnja 3 mj
[/quote]

moras racunati prosjecnu ponderiranu cijenu 90 dana prije dana obveze za javnu ponudu. racunaj od 01.07. – 90 dana. cijena je oko 870 kn
[/quote]
gleda se prije nastanka obveze ne nakon

Sutra zovem Hanfu za provjeru mojeg izračuna.. ono što saznam ću objaviti, ali bih volio da se prije toga objave oni koji misle da nije ovako kako sam izložio, te mi daju kljuke bez da iskažu svoje mišljenje. Volio bih da bar ukratko izlože svoj model izračuna (ili bar jel se slažu sa STH ili saskom, tj. s nekim drugim već navedenim modelom.. može link na isti). Također, očekujem da me nakon presude Hanfe ocijenite po zasluzi. Ja vas hoću. Hvala!

P.S. Are you chicken? C’mon.. make my day! [cool]

hvala styx!





kaj je ponderirana od ztln 904 kn. od kojeg do kojeg datuma si ti gledao?


832 je cijena zadnja 3 mj
[/quote]

moras racunati prosjecnu ponderiranu cijenu 90 dana prije dana obveze za javnu ponudu. racunaj od 01.07. – 90 dana. cijena je oko 870 kn
[/quote]
gleda se prije nastanka obveze ne nakon
[/quote]

sasko je napisao: racunaj od 01.07. – 90 dana

..šta tu nije jasno, od 01.07. minus 90 dana, a ne plus 90 dana.

Doduše, u zakonu piše ".. u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze..", što valjda znači čisto kalendarski 3 mjeseca unatrag, a ne 90 dana. Također ne ulazim ni u datum nastanka obveze. Kod Tode se nikad ne zna..

ovo je prava prilika ipod 820. siguran prinos u kratko vrijeme…

kapula1111- jako mi je drago što još ima kolega pokeraša [kiss] [lol]

a sada ozbiljno…

"Članak 15.

(1) Rok važenja ponude iznosi 30 dana od dana objavljivanja. U slučaju objavljivanja konkurentskih ponuda za preuzimanje, ponuditelj može produljiti taj rok sve do isteka roka važenja konkurentskih ponuda.

(2) U slučaju objave izmjene ponude za preuzimanje, rok važenja ponude se produžava za sedam dana, s time da ukupnan rok važenja ponude ne može biti dulji od 60 dana, osim u slučaju produljenja roka zbog objavljivanja konkurentskih ponuda.

(3) Ponuđena cijena ne može biti niža od najviše cijene po kojoj je ponuditelj, ili osoba koja s njime zajednički djeluje, stekao dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana objavljivanja ponude za preuzimanje.
(4) Ako je ponuđena cijena iz prethodnog stavka ovoga Zakona niža od prosječne cijene ostvarene na burzi ili uređenom javnom tržištu, ponuditelj mora ponuditi najmanje prosječnu cijenu ostvarenu na burzi ili javnom organiziranom tržištu.

(5) Ako ponuditelj ili osoba s kojom zajednički djeluje nije u razdoblju od jedne godine prije dana objavljivanja ponude, stekao dionice izdavatelja koje su predmet ponude, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzi ili javnom organiziranom tržištu.

(6) Prosječna cijena dionica na burzi ili organiziranom tržištu izračunava se kao ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.
(7) Rok plaćanja određuje se u danima od dana isteka roka važenja ponude i ne može biti dulji od 14 dana od zadnjeg dana ponude. Ponuditelj ne smije plaćati prije isteka roka važenja ponude.

(8) Ponuditelj ne može snižavati ponuđenu cijenu niti mijenjati ponudom određen način i rok plaćanja, ali može povisivati ponuđenu cijenu. Za svaku dionicu istog roda ponuditelj mora platiti istu cijenu.

(9) Ako ponuditelj povisuje ponuđenu cijenu, mora osigurati sredstva za podmirenje sukladno odredbama članka 9. ovoga Zakona.

(10) Dioničar prihvaća ponudu tako da, do isteka roka važenja ponude, dionice koje su predmet ponude za preuzimanje pohrani kod depozitara.

(11) Do isteka roka važenja ponude ili ako ponuditelj ne plati dionice u roku za plaćanje te u slučaju podnošenja konkurentske ponude za preuzimanje, dioničar može povući dionice iz pohrane. Povlačenje dionica iz pohrane ima učinak odustanka od prihvata ponude, odnosno učinak raskida ugovora.

(12) Dioničar ne može raspolagati dionicama koje je pohranio radi prihvata ponude."

dakle,cijena mora biti ona koja je veća od dviju navedenih pod boldanim 3 i boldanim 4.

za cijenu navedenu pod boldanim 3 ne znam je li uopće postoji, jer ne znam je li agrokor uopće stjecao dionice žitnjaka tijekom zadnjih ca godinu dana.
kako se računa cijena pod boldanim 4 , piše u boldanom 6: kao "ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.#

dakle, cijena bi mogla biti ca 880 kuna ili čak veća( ako je uopće postoji cijena pod 3 i ako je ista veća od ca 880).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ka’e Vlad?
drukaš,a? [huh]

raste sve, a ti zarobljen u ZTNJ,a?
a ne mores prodat ispod 880, jer toliko ce ti dat čiko-Ivica za mjesec dana!
‘ebiga, tak je meni u MLNR, sutim i cekam Ivu Balent ili malog Antu da dodju s vrecom para i javnom ponudom [lol] [lol]

PS-nesto si podivljao s tim pusama u zadnje vrijeme, svim tipovima ih dajes, jos jedino Croman nije dobio! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Vlad1111, evo ti još 1 🙂 dobro razmišljaš.. al na krivom si putu [lol]

Ima li još netko od kockara u opoziciji prije negol podastrem dokazni materijal?

Kolega kapuletti mi je još nevidljiv zbog moderiranja.. al evo šaljem mu prijateljski poziv, pa će se usput i odmoderirat
____________

Hm.. i kapula i vlad su off line, a crobex je on line.. i svi imaju 1111 na kraju nicka. Multiple personality syndrome?

mig, ti si zločest dečkić, ne? i ja sam već ovdje dugo vremena tako da znam dosta o žitnjaku. zašto si u mlinaru, a ne u žitnjaku, ako mogu znati?

sad i crobex1111 !!!!

sad znam ko mi lipi ase!! [lol] [kiss]

to mig [cool]


ka’e Vlad?
drukaš,a? [huh]

raste sve, a ti zarobljen u ZTNJ,a?
a ne mores prodat ispod 880, jer toliko ce ti dat čiko-Ivica za mjesec dana!
‘ebiga, tak je meni u MLNR, sutim i cekam Ivu Balent ili malog Antu da dodju s vrecom para i javnom ponudom [lol] [lol]

PS-nesto si podivljao s tim pusama u zadnje vrijeme, svim tipovima ih dajes, jos jedino Croman nije dobio! [thumbsup]


dijelim puse jer sam sretan!!! [kiss]
krcat sam žitnjakom!!!
ali, računam ga kao keš na računu!
po 10-15% većoj vrijednosti od aktualne!!! [kiss] [lol]
dokupljivao skoro JEDINO njega zadnjih mjesec dana (uz nešto tnpl) po cijenama 660-680.
kad je bid bio šupalj ka ementaler.
pozdrav [kiss] [lol] [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

p.s.
nije paranoja,ali…
nisu mi dragi ovi nikovi s 1111…

i, stvarno sam primjetija da čim objavim neki post, pogotovo ovdika na žitnjaku, odma dobijen asa. doduše, zadnjih dana i drugu baš na ovom tupiki čestu peškaju asa, ali… [undecid] [angry] [sad]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close