ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZTNJ (Žitnjak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ajd k/p, hvala.

evo…

hm


S obzirom da tu ima dosta ljudi koji znaju nešto o Žitnjaku imam jedno pitanje. Naime čuo sam da Žitnjak preuzima većinu malih i srednjih Mlinarovih maloprodaja. Ako netko zna nešto o tome molio bi da napiše jer nisam siguran u vjerodostojnost informacije.

hm i ja sam nešto načula o preuzimanju ali isto nisam sigurna u vjerodostojnost informacije
[sad][undecid]

[color=blue][b]Čovjek uči dok je živ :) a ja sam prava mala štreberica :D[/b][/color]


hm
benjamin:

S obzirom da tu ima dosta ljudi koji znaju nešto o Žitnjaku imam jedno pitanje. Naime čuo sam da Žitnjak preuzima većinu malih i srednjih Mlinarovih maloprodaja. Ako netko zna nešto o tome molio bi da napiše jer nisam siguran u vjerodostojnost informacije.

hm i ja sam nešto načula o preuzimanju ali isto nisam sigurna u vjerodostojnost informacije
[sad][undecid]

Žitnjak ne zna ni što bi sa svojim dućanima. Čista katastrofa. Ne razmišljaju o uređenju, a trgovci im doslovno tjeraju kupce. Ja npr. u taj dućan ne ulazim ako baš ne moram, a najbliži mi je. S nekom pametnijom upravom dionica bi im barem 3x više vrijedila. Zbog toga je i čuvam, potencijal postoji i to ozbiljan.

ovako meni jedan broker:
žitnjak ima vrijedne nekretnine. fer vrijednost dionice i bez popravljanja poslovanja nije ispod 1200 kn.[sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ako je agrokor preuzeo mlinar a navodno je objava u veljači i to je sigurna stvar ,moze li mi netko objasniti koliko žitnjak moze imati koristi od tog preuzimanja?

1. MLINAR D.D. KRIŽEVCI 106.777 51,92 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 10.683 5,19 Osnovni račun
3. PAKTOR D.O.O. 10.122 4,92 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 9.050 4,40 Skrb. račun
5. JOZIĆ ZORAN 6.485 3,15 Osnovni račun
6. HZMO 5.316 2,59 Zast. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./PROSPECTUS JUGOISTOČNA EUROPA OIF S JAVNOM PONUDOM 5.000 2,43 Skrb. račun
8. LEJO IVAN 4.289 2,09 Osnovni račun
9. JURČIĆ ANTE 2.899 1,41 Osnovni račun
10. PBZ D.D. 1.591 0,77 Skrb. račun
Ukupno: 78,88

ovo ti je vlasnicka struktura zitnjaka, pa zakljuci!


hm benjamin: ” S obzirom da tu ima dosta ljudi koji znaju nešto o Žitnjaku imam jedno pitanje. Naime čuo sam da Žitnjak preuzima većinu malih i srednjih Mlinarovih maloprodaja. Ako netko zna nešto o tome molio bi da napiše jer nisam siguran u vjerodostojnost informacije. ” hm i ja sam nešto načula o preuzimanju ali isto nisam sigurna u vjerodostojnost informacije [sad][undecid]

a ja sam čuo (iz Mlinara) da ce ZTNJ-R-A postati druga trgovacka kuca u sastavu Agrokora….
mozda je to to?

ZTNJ dosta zostaje za porastom cijene koju je ostvario MLNR otkad se saznalo da se pregovori o preuzimanju
Mlinara i Žitnjaka privode kraju i pitanje dana je kad će se objaviti sretna vijest.
MLNR otišaosa 1500 na 1900(2000),ZTNJ sa 970 na 1100 (otprilike prosjek).Dakle pred Ztnj je još puno prostora za rast.

Ukoliko je gore navedeno (ZTNJ druga trgovačka kuća u sastavu Agrokora) točno i uz vrijednost nekretnina koje se moraju revalorizirati bojim se predvidjeti koliko će za 2-3 godine vrijediti dionica Žitnjaka. Ovo “kokošarenje” oko 1000 kn nije ništa prema onome što nas čeka ako se sve karte poslože. Ako ulažemo u prespektivu neke dionice, a znamo da je Agrokor u trgovini najjači koncern u HR i ako taj isti Agrokor od nas želi napraviti solidnu trgovačku kuću, onda ne znam gdje nam je limit.

BTW. Prospectus JIE čuči u ZTNJ s istim brojem dionica skoro pa već godinu dana, bio je tu kada smo pali na 700, još uvijek je tu, a u Mlinara su se munjevito vraćali unatoč masovnom povlačenju sredstava iz fonda tijekom prošle korekcije. To meni dosta govori …

Nemojte ovo shvatiti kao nagovor na kupnju, dapače, ja bi rado da se još malo skorigira. Sve ovo može biti velika “patka” i previše ljudi već o tome priča …

Evo plašljivca:

Kupnja – ZTNJ-R-A
50 1.060,00
27 1.051,01
20 1.051,00
59 1.050,00
60 1.020,00

Prodaja – ZTNJ-R-A
7 1.100,00
378 1.118,00
119 1.119,00
20 1.119,90
39 1.120,00

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Žitnjak jedna od rijetkih dionica koja danas nije otišla u minus nego u plus. [rolleyes][rolleyes]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Žitnjak jedna od rijetkih dionica koja danas nije otišla u minus nego u plus. [rolleyes][rolleyes]

e to mi je u svemu ovome danas i najčudnije od svega :[lol]

Good artists copy. Great artists steal.

New Report

Close