Znače li ove brojke da je barem 20-tak tisuća obrta sigurno od propadanja?

Naslovnica Forum Komentari članaka Znače li ove brojke da je barem 20-tak tisuća obrta sigurno od propadanja?

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Bas me zanima koliko od tih 20.520 obrtnika i koliko vlasnika doo radi u drzavnim institucijama i drzavnim firmama. Lagano je biti obrtnik kad ti tajnica radi za badava, koristis sluzbene kopirke, saljes postu na racun drzave…
Naravno ima i postenih iznimaka poput gosp. Kovacevica koji je toliko nadaren da osim odgovornog posla u Janafu, predaje i na fakultetu i posjeduje 3 firme [emo_namigusa]

Ja radim u državnoj instituciji i imam obrt. Zašto ne. Ne konkuriram svom poslodavcu a to je jedini uvjet.

cuj ovo drzava stiti obrte hahahhahah pa drzava je jedna od najvecih unistivaca obrta i to sto je najvaznije radi namjerno,odgovorno tvrdim ,a imam i dokaze,hrvatska drzava unistava male a kad ce male unistiti onda ce doci na red ,kao sto nas drago prtsjednik on ce kao pomoci ljudima jer su u teskoj situacij, smijesna drzava,tj slucajna ,hehheheh to neznam kako komentirati, pa naravno da ce se zatvoriti do kraj godine pola obrta,jer su uvjeti nemoguci.


cuj ovo drzava stiti obrte hahahhahah pa drzava je jedna od najvecih unistivaca obrta i to sto je najvaznije radi namjerno,odgovorno tvrdim ,a imam i dokaze,hrvatska drzava unistava male a kad ce male unistiti onda ce doci na red ,kao sto nas drago prtsjednik on ce kao pomoci ljudima jer su u teskoj situacij, smijesna drzava,tj slucajna ,hehheheh to neznam kako komentirati, pa naravno da ce se zatvoriti do kraj godine pola obrta,jer su uvjeti nemoguci.

Naravno da ce propasti. Sa propadanjem svega, nece ni biti kupovne moci za ista.
Ova cijela drzava bi se mogla preimenovati u RH “Javni Sektor-jaslicari” d.o.o.

i to su takve gluposti neko je zaposlen u nekoj firmi i ima svoj obrt pa time drzava gubi dosta u proracunu, a i voi koji neplacaju u prednosti su prema onim zdravimas sto mogu placati, to je glupo i destimulativno,to znaci da nakon nekog vremena nece niko placati jer samo budale placaju,jer koa sto vidimo neplatise nece nikada platiti dug.onda sad budi pametan pa placaj.

Pretpostavljam da radis od 8 do 4 za drzavu i da si nakon 4 tek obrtnik. Ukoliko radis kao obrtnik za Ameriku onda je ok jer oni se taman tad probude, pa kao obrtnik radis u njihovo uredovno vrijeme. No ako radis za hrvatsko trziste, jako je tesko poslovati nakon 4, jer vise nitko ne radi. Znaci sve poslovne razgovore moras voditi i poslove sklapati u vrijeme kad si u drzavnoj sluzbi. A to vrijeme ti narod placa da radis za njega, a ne za sebe.


Pretpostavljam da radis od 8 do 4 za drzavu …. Znaci sve poslovne razgovore moras voditi i poslove sklapati u vrijeme kad si u drzavnoj sluzbi. A to vrijeme ti narod placa da radis za njega, a ne za sebe.

Za sebe radim u pauzi. Tu ima malo preklapanja ali samo u plaćanju, jer mi država plaća vrijeme provedeno na pauzi.
ALI JA ĆU SE ODREĆI PLAĆE ZA TIH 30 MINUTA PAUZE.

Sa ovakvom politikom ja bi bio zabrinut i za opstanak IBM-a. Malim obrtnicima i firmama realano je dati 30% sanse da ce opstati u ovakvim uvjetima.

Ali nije sve tako crno, moglo je biti i gore. Zamislite da je Zoran Milanovic dosao na celo Sjeverne Koreje. [emo_smijesak]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

prorok 111 :
“cuj ovo drzava stiti obrte hahahhahah pa drzava je jedna od najvecih unistivaca obrta i to sto je najvaznije radi namjerno,odgovorno tvrdim ,a imam i dokaze,hrvatska drzava unistava male a kad ce male unistiti onda ce doci na red ,kao sto nas drago prtsjednik on ce kao pomoci ljudima jer su u teskoj situacij, smijesna drzava,tj slucajna ,hehheheh to neznam kako komentirati, pa naravno da ce se zatvoriti do kraj godine pola obrta,jer su uvjeti nemoguci.”

SDP izašao iz Hrvatskog Sabora kada se glasalo o neovisnosti Hrvatske :

SDP u Hrvatskom Saboru tražio da se uz himnu Lijepu našu izvede i himna Hej Slaveni :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qxIHi5UyEBc [youtube.com]

.

New Report

Close